1
0
3312
29 жовтня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці» від 21 вересня 2022 року № 2622–IX. // 14.11.2022
Право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж сім місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Також право на допомогу по безробіттю зберігається в разі настання перерви страхового стажу з поважних причин, якщо особа протягом місяця після закінчення цієї перерви зареєструвалась як безробітна. Такими поважними причинами є:
Користуйтеся консультацією: Статус безробітного під час війни
Який розмір допомоги по безробіттю?
Розмір допомоги по безробіттю застрахованим особам визначається у відсотках до їхньої середньої заробітної плати (доходу), залежно від страхового стажу:
Однак не менше ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений правлінням Фонду для відповідної категорії осіб.
У першу половину строку тривалості виплати допомоги по безробіттю виплачується 100 % розміру допомоги, а далі – 50 %.
Раніше допомога по безробіттю виплачувалася: перші 90 календарних днів – 100 %; протягом наступних 90 календарних днів – 80 %; у подальшому – 70 %.
Для особи, яка має не менше 15 років страхового стажу та останні 15 років не отримувала допомогу по безробіттю, розмір допомоги у відсотках збільшується на 10 %.
Допомога по безробіттю не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати. Раніше було не більше чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Деяким категоріям застрахованих осіб, визнаних в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, мають страховий стаж менше семи місяців або звільнені з останнього місця роботи (служби) з підстав, визначених спеціальними законами, а також особам, яким тривалість виплати допомоги складає 120 календарних днів, допомога по безробіттю призначається в мінімальному розмірі, який встановлює правління Фонду.
Важливо, що на період воєнного стану максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року. У 2022 році – це 6500 гривень.
Користуйтеся консультацією: Як стягнути аліменти з безробітного?
Тривалість виплати допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу й складатиме:
Але є винятки:
Тривалість виплати допомоги по безробіттю цим особам не може перевищувати 120 календарних днів.
Проте, під час дії воєнного стану тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів. Безробітним, строк виплати допомоги по безробіттю яких на 29 жовтня 2022 року перевищує 90 днів, виплата допомоги припиняється через 30 календарних днів.
Тривалість виплати допомоги по безробіттю цим особам не може перевищувати 720 календарних днів! Але в період війни – не довше 360 календарних днів!
Допомога по безробіттю призначається з восьмого дня після реєстрації застрахованої особи в установленому порядку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.
Виплата допомоги по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи (служби) за власним бажанням без поважних причин або за угодою сторін, починається з 31-го календарного дня замість 91-го календарного дня.
Деяким категоріям осіб, яких було звільнено з останнього місця роботи (служби) з підстав, визначених відповідними законами, виплата починається з 61-го календарного дня.
Під час дії воєнного стану допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного.
Під час дії воєнного стану також:
До зайнятого населення віднесено одиноку матір (батька), яка (який) здійснює догляд за дитиною з інвалідністю, та одного з батьків, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячого будинку сімейного типу, усиновителя, опікуна, піклувальника дитини з інвалідністю підгрупи А, які відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» мають право на призначення надбавки на догляд за дитиною.
Такі особи мають право на отримання статусу зареєстрованого безробітного та отримання допомоги по безробіттю відповідно до законодавства.
Відповідні зміни внесено до Кодексу законів про працю України, законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про зайнятість населення», «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».
Автор новини: Богдана Дорошенко та Ірина Шостак, експертки Ініціативи «Право в умовах війни»
Джерело: https://law-in-war.org/
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
928
Коментарии:
0
Просмотров:
203
Коментарии:
0
Просмотров:
736
Коментарии:
0
Просмотров:
1019
Коментарии:
0
Просмотров:
633
Коментарии:
0
Просмотров:
753
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.