Главная Блог ... Новости Дайджест «Протокол» за травень 2016 року: 12 найпопулярніших новин! Дайджест «Протокол» за травень 2016 року: 12 найпо...

Дайджест «Протокол» за травень 2016 року: 12 найпопулярніших новин!

эксклюзив
Отключить рекламу
Дайджест «Протокол» за травень 2016 року: 12 найпопулярніших новин! - tn1_0_79087000_1466061688_57625378c119c.jpg

Щодня відбувається щось нове, і інформаційно-правовий ресурс «Протокол» щодня поповнюється не лише найактуальнішими юридичними новинами, а і тримає читачів в курсі політичних ігор та економічних зрушень. Проте деякі новини минулого місяця «сколихнули» Фейсбук. Редакція «Протоколу» зібрала 12 найпопулярніших травневих публікацій, які набрали найбільше репостів у соціальних мережах. Пропонуємо пригадати, чим запам’ятався минулий місяць нашим читачам.

1. Зламаний український реєстр нерухомості: все ж таки даремно відмінили свідоцтва права власності

Недостатній рівень захисту особистих даних, протягом року відбулося кілька випадків несанкціонованих змін у реєстрі нерухомості. Зокрема,

За повідомленням приватного нотаріуса Сумського міського нотаріального округу Ассорі Оксани Юріївни, в період з 13 квітня по 28 квітня 2016 сторонні особи шляхом застосування її логіна користувача та паролів здійснили несанкціоновані реєстраційні дії в Державному реєстрі прав на нерухоме майно

За словами нотаріусів, вони уже зверталися в ДП "Національні інформаційні системи" з проханням впровадити комплекс заходів для безпеки реєстру. Для початку - хоча б додати смс-аутентифікацію.

Докданіше: Взломан украинский реестр недвижимости: всё таки зря отменили свидетельство о праве собственности

http://pics.v7.top.rbk.ru/v6_top_pics/media/img/8/76/754455514494768.jpg

2. Конгрес обійшов вето Обами: Україна отримає зброю

Зважаючи на потребу України в поповненні арсеналу, президент США дозволив поставки нелетальних воєнних засобів - бойового броньованого автотранспорту, бронежилетів, сухих пайків, радіостанцій захищеного зв'язку, радарів і т.д. – щоб не провокувати російських окупантів. Проте конгрес знайшов спосіб обійти вето Обами і новий законопроект включає фінансування розробок і поставок безпілотних винищувачів.

Докладніше: Конгресс обошел вето Обамы: Украина получит оружие

3. Оприлюднено зарплати Деканоїдзе і її заступників: вражають

Українцям завжди було цікаво, скільки ж отримують вищі чиновники, принаймні офіційно. Радує, що нова влада оприлюднює ці цифри. Зокрема, заробітна плата глави Національної поліції Хатіі Деканоїдзе за квітень склала 101 640 гривень. У квітні перший заступник голови Нацполіціі Вадим Троян отримав 30 640 гривень, заступники Олександр Вакуленко та Костянтин Бушуєв - по 65 802 гривні, Олексій Руденко - 69 674 гривні, Олександр Фацевіч - 58 520 гривень.

Ці та інші дані докладніше за посиланням: Обнародованы зарплаты Деканоидзе и ее замов: впечатляют

4. Олександр Остапець - Директор бронетанкового заводу, який вкрав 2 млн, відбувся штрафом. Як гуманний український суд!

Поки наші бійці воюють в зоні АТО на поламаній техніці, а влада просить допомоги в США, суди призначають штраф за присвоєння коштів, спрямованих на розвиток української військової промисловості.

Адвокат обвинуваченого у крадіжці 2 мільйонів гривень директора бронетанкового заводу Олександра Остапця відносить цей злочин до «середньої тяжкості». Невже пенсійний вік, хвороби крадія є достатнім приводом для «відлинювання» від покарання і перекваліфікації крадіжки в особливо великих розмірах у службову халатність?

Докладніше: Александр Остапец - Директор бронетанкового завода, укравший 2 млн, отделался штрафом. Как гуманен украинский суд!

5. Новий Трудовий кодекс України 2016: камери в офісах, скасування трудових книжок, робота на віддаленому доступі і ін.

Нові реалії життя, розвиток в сфері ІТ вимагають коректив у Трудовому Кодексі. Зокрема, роботодавцям вигідно відійти від радянських правил – працівник може не приходити кожен день на робоче місце, якщо може виконувати роботу віддалено! Проте відміна трудової книжки – радикальний крок який потребує ретельної підготовки. Існує також ряд виробництв, відомості про шкідливість яких є лише в трудових книжках. Також будуть внесені зміни в порядок виплати заробітної плати на надання відпусток.

Крім того розглядається правомірність установки відеокамер в офісах.

Докладніше: Новый Трудовой кодекс Украины 2016: камеры в офисах, отмена трудовых книжек, работа на удалённом доступе и др.

6. Мінюст з 1 травня більше не реєструє майно і бізнес: тепер треба звертатись до місцевих органів влади та нотаріусів

Незважаючи на всі недоліки бюрократичної машини, в нашій державі відбуваються і позитивні зрушення – зокрема, з метою децентралізації та демонополізації адміністративних сервісів було внесено зміни щодо структур, відповідальних за реєстрацію нерухомості – замість Міністерства юстиції цим займатимуться виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, а також приватні фірми – для збільшення конкуренції. Зокрема, за Н.Севостьянової даними, до Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців підключено 662 місцевих органів влади і органів місцевого самоврядування, з яких 552 становлять райдержадміністрації (РДА) і виконкоми міст обласного значення, і ще 70 – сільські і міські ради.

Докладніше: Мінюст з 1 травня більше не реєструє майно і бізнес: тепер треба звертатись до місцевих органів влади та нотаріусів

7. Міністр Петренко: Кардинальна реформа судів: буде створено Вищий антикорупційний суд!

За словами Петренка, нас чекає ліквідація спеціалізованих судів на створення вищого антикорупційного суду, який розглядатиме справи, розслідування яких проводить Антикорупційне бюро.

Будуть ліквідовані Вищий господарчий суд, Вищий адміністративний суд, Вищий спецiалiзований суд України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ.

Докладніше: Министр Петренко: Кардинальная реформа судов: будет создан Высший антикоррупционный суд!

8. Матіос звинуватив п'ятьох міністрів оборони в незаконній торгівлі воєнним майном

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос наводить шороху у вищих ешелонах влади- він звинуватив екс-міністрів оборони Володимира Шкідченка, Олександра Кузьмука, Анатолія Гриценка, Дмитра Саламатіна і Павла Лебедєва, а також колишнього начальника Генштабу ЗСУ Володимира Заману в "істотному послабленні протиповітряної оборони країни". Матіос заявив, що протягом останніх 15 років незаконно розпродувалось військове майно, а також розформовувались військові частини, що істотно послабило обороноздатність країни.

Докладніше: Матиос обвинил пятерых министров обороны в незаконной распродаже военного имущества

9. Юрій Віталійович Луценко став новим генеральним прокурором України

Призначення генерального прокурора безюридичної освіти викликало значний резонанс не лише серед населення нашої держави, а і серед представників Верховної Ради. Адже, для того, щоб Луценко зміг виконувати свої обов'язки, довелося вносити зміни до чинного законодавства!

Докладніше: Юрій Віталійович Луценко став новим генеральним прокурором України

10. Після судової реформи будуть звільнені 1800 суддів – Петренко

Оновлення в судочинстві країни супроводжується значними змінами кадрів - міністр юстиції Павло Петренко заявив, що «1800 суддів, призначених на протязі останніх п'яти років, у тому числі Януковичем, повинні бути відправлені парламентом "на волю" і ми повинні відкрити 800 вакансій на посади суддів місцевих судів».

Час покаже, наскільки тяжко буде позбутися корумпованих служителів Феміди. Будемо сподіватись, що новий штат суддів, набраний на конкурсній основі служитиме на благо справедливості, а не власно вигоди.

Докладніше:Після судової реформи будуть звільнені 1800 суддів – Петренко

11. Голова Верховного суду України Ярослав Романюк закликає виконавчу владу утриматися від публічної "прочуханки" суддів

Голова Верховного суду висловився проти публічного вияснення правомірності суддівських постанов після того, як Петренко взявся аналізувати судові рішення. Незрозуміло, що ховається за його закликами "не устраивать политическое шоу и не клеймить позором" усю судову систему. Як прокоментували наші читачі, "сама система себе скомпрометувала - а тепер, як таргани забігали, соромляться своїх дій".

Докладніше: Председатель Верховного суда Украины Ярослав Романюк призывает исполнительную власть воздержаться от публичной "порки" судей

12. "Спрощенку" в Україні потрібно радикально скорочувати - Міклош

В Україні одна з найпростіших систем систем оподаткування. Пан Міклош рекомендує залишити цю процелдуру спрощено лише для дрібних підприємців - бабусь на базарах, перекупок та фермерських господарств. "Акули", та і чимало підприємців із середнім бізнесом успішно використовують її для ухилення від сплати податків. Подібна ситуація спворює нездорову конкуренцію і спричиняє не лише недонадходження до держбюджету, а і заважає розвитку економіки країни.

Докладніше: "Спрощенку" в Україні потрібно радикально скорочувати - Міклош

Джерело: protokol.com.ua

  • 1427

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1427

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст