Чи можуть мешканці висаджувати у дворі дерева та встановлювати декоративні скульптури

13.10.2020    Просмотров:  4232
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Місцевий простір повинен бути максимально зручним та комфортним для людей. Так, прибудинкова територія призначена для обслуговування багатоквартирного будинку. Тому власники (співвласники) та наймачі (орендарі) квартир мають право використовувати цю територію для задоволення своїх житлових, соціальних і побутових потреб. А якщо ви хочете посадити дерева біля під’їзду або встановити декоративну скульптуру? Чи можна самостійно розмістити той чи інший декоративний об’єкт або посади зелені насадження у міському публічному просторі розповідає начальник Турківського бюро правової допомоги, що на Львівщині, Костянтин Коробов.

Зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об’єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях, а також малі архітектурні форми (наприклад, вуличні вази, вазони і амфори, декоративна та ігрова скульптура тощо) є елементами (частинами) об’єктів благоустрою у населеному пункті відповідно до статті 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» (далі – Закон).

Хто відповідає за благоустрій території

Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки. Крім того, власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного з органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.

Утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку (ЖЕК, ОСББ тощо) або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.

Орган місцевого самоврядування враховуючи бажання за поданням підприємства-балансоутримувача щорічно затверджує заходи з утримання та ремонту об’єкта благоустрою комунальної власності на наступний рік та передбачає кошти на виконання цих заходів.

Участь громадян в озелененні території

Громадяни у сфері благоустрою населених пунктів мають право, зокрема брати участь у здійсненні заходів з благоустрою населених пунктів, озелененні та утриманні в належному стані садиб, дворів, парків, площ, вулиць, кладовищ, братських могил,

Однак, відповідно до статті 16 Закону заборонено самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски, а також створювати або самовільно висаджувати дерева, кущі тощо.

Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів залежно від підпорядкування об’єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, - за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку.

Озеленення населених пунктів здійснюється відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105. До того ж, у містах та інших населених пунктах ведеться облік зелених насаджень та складається їх реєстр за видовим складом та віком.

Тому перш ніж саджати дерево або кущ біля будинку, потрібно запитати думки або навіть дозволу власника сусідньої ділянки (якщо рослину планується посадити біля межі земельних ділянок), балансоутримувача будинку чи орган місцевого самоврядування.

Розміщення на території населеного пункту декоративної скульптури

Як зазначалося вище, декоративна та ігрова скульптура, вуличні вази, вазони і амфори тощо належить до малих архітектурних форм, розміщення яких здійснюється відповідно до зазначеного Закону за рішенням власника об’єкта благоустрою з дотриманням вимог законодавства, державних стандартів, норм і правил.

Наприклад, для того щоб розмістити декоративну скульптуру на території населеного пункту необхідно отримати відповідний дозвіл органу місцевого самоврядування, а також за необхідності і дозвіл на порушення об’єктів благоустрою відповідно до статті 261 Закону.

Джерело: Мінюст

Бесплатная консультация - быстрый ответ на Ваш юридический вопрос поможет сориентироваться в дальнейших действиях.
------
Объявите собственный тендер и получите выгодное предложение от более чем 5000 юристов со всей Украины.
------
Видео-консультация юриста это современное и эффективное решение для получения необходимой информации
------
Каталог юристов Украины это эффективный способ найти надежного и профессионального исполнителя для Вашей юридической цели
4232
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
ЕСПЧ
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события:
0