5
0
3997
Аварійна світлова сигналізація є попереджувальним сигналом. Головне її завдання – попередити або привернути увагу інших учасників дорожнього руху. Вона грає важливу роль у забезпеченні безпеки руху, про це пише Дорожний Адвокат.
При цьому, серед водіїв «аварійку» прийнято використовувати, як знак подяки або для зупинки в недозволених місцях. Це робиться з метою надання цій зупинці вигляду вимушеної зупинки та запобігання отримання штрафу. При цьому, вимушена зупинка це припинення руху через технічну несправність автомобіля чи небезпеку, а не зупинка з особистих потреб водія.
ВИДЕО: ШТРАФ ИЛИ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ ЗА ЕЗДУ БЕЗ СВЕТА.
Досить часто водії використовують «аварійку» як сигнал «подяки» іншим учасникам дорожнього руху.
У більшості сучасних машин, аварійка включається автоматично при екстреному гальмуванні. Але українські ПДР регламентують використовувати її по справжньому призначенню.
Законодавство дозволяє використовувати аварійну світлову сигналізацію лише у конкретних випадках.
Згадайте новину: У посвідченні водія запровадили відмітку «78»: що вона означає
А саме, відповідно до пункту 9.9 ПДР аварійна світлова сигналізація повинна бути ввімкнена:
Щодо скоєння ДТП, то разом з увімкненням аварійної світлової сигналізації передбачено також встановлення знаку аварійної зупинки (п.п.9.10).
Якщо ж транспортний засіб не обладнано аварійною світловою сигналізацією або вона несправна (у разі руху автомобіля з технічними несправностями, автомобіля що буксирується чи перевозить дітей з розпізнавальним знаком “Діти”) водій повинен встановити знак аварійної зупинки ззаду на транспортному засобі (9.11.а).
Також у разі відсутності в автомобілі «аварійки» знак аварійної зупинки встановлюється у разі вимушеної зупинки в місцях з обмеженою оглядовістю дороги хоча б в одному напрямку менше ніж 100 м (9.11.б).
Порушення правил користування аварійною світловою сигналізацією передбачає адміністративну відповідальність у вигляді попередження або штрафу 510 грн. (ч.2 ст.122, ст.125 КУпАП). Це за звичайних обставин.
Якщо ж ці порушення спричинили створення аварійної обстановки, то водій може отримати або 1 445 грн. штрафу або позбутись посвідчення водія на строк від шести місяців до одного року.
Таким чином, аварійна світлова сигналізація повинна застосовуватися лише за призначенням у перелічених вище випадках, а не для створення вигляду вимушеної зупинки при паркуванні у забороненому місці чи для висловлення «подяки» іншим учасникам дорожнього руху. У разі порушення зазначених правил передбачена адміністративна відповідальність.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
958
Коментарии:
0
Просмотров:
666
Коментарии:
0
Просмотров:
725
Коментарии:
0
Просмотров:
733
Коментарии:
1
Просмотров:
593
Коментарии:
0
Просмотров:
478
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.