Главная Блог ... Новости Адміністрація бібліотеки ім. Вернадського тиждень приховувала крадіжку першого стародруку Адміністрація бібліотеки ім. Вернадського тиждень ...

Адміністрація бібліотеки ім. Вернадського тиждень приховувала крадіжку першого стародруку

Отключить рекламу
Адміністрація бібліотеки ім. Вернадського тиждень приховувала крадіжку першого стародруку - tn1_0_79775600_1463490988_573b19acc2c82.jpg

З міністерства культури надходили застереження про можливість викрадення стародруків, але "Апостол" не вберегли.

В Україні зникла перша друкована книга в історії країни.

З найбільшої бібліотеки України - імені В.І. Вернадського - зник стародрук "Апостол" Івана Федорова 1574 року.

Директор бібліотеки Володимир Попик зізнався у зникненні книги тільки через майже тиждень.

Вспомните новость: Картины Пикассо и Дали вернут государству

За його словами, крадіжка сталася 10 травня, і за цим фактом вже відкрите кримінальне провадження.

"Ми з органами розшуку контактуємо, але розголошувати подробиці я не буду", - сказав він.

Видання перебувало у відділі стародруків.

Не встежили. В Україні зникла найдавніша книга

Крадіжку виявила заступник з наукової роботи.

За наявною інформацією, книга перебувала в одному зі сховищ бібліотеки. Триває слідство за статтею "Крадіжка". Співробітники бібліотеки коментувати що-небудь відмовляються.

У бібліотеці Вернадського було всього 4 видання "Апостола", зникло одне з них.

Пригоди Апостола

За словами завідувача Музею рідкісної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександра Морозова, з міністерства культури надходили застереження про можливість викрадення стародруків.

У 2014 році активісти Самооборони, "Правого Сектора" і Автомайдану знайшли в сховищі цінних книг в резиденції Януковича в Межигір'ї "Апостол", виданий у Львові.Також у Януковича тоді виявили книгу "Тріодь пісна", видану в 1589 році в Москві, книгу "Євангеліє" і книгу "Мінея загальна", видану в 1654 році у Львові.

Що за книга зникла

"Апостол" був виданий у Львові в лютому 1574 року Іваном Федоровим. Він працював над нею рік: з 25 лютого 1573 по 15 лютого 1574.

Це богослужбова книга, що містить "Послання святих апостолів" з Нового завіту. Книга в основному повторює московське видання від 1564 року, яку також надрукував Федоров, але в українському варіанті є кілька відмінностей.

Гравюра друкованої марки Івана Федорова, яка складається з двох частин: зліва - герб Львова, праворуч - знак самого першодрукаря і герб Григорія Ходкевича, також змінена гравюра із зображенням апостола Луки (автор можливо Филипович-Пухальский Лаврентій)

Крім того, в кінці книги замість офіційної післямови поміщена написана Федоровим "Повість откуду начася и како совершися друкарня сія". Федоров розповів про друкарську справу і вказав, що виправив деякі помилки попереднього видання, вніс редакційні зміни, наблизив текст до правопису, який загальноприйнятий в Україні.

Федоров видав 1000 примірників "Апостола", до наших днів збереглося 90 штук.

Перший видавець

Іван Федоров - один з перших східнослов'янських друкарів, а також гравер, інженер, ливарник.

Разом з білорусом Петром Мстиславцем надрукував в 1564 році в Москві свою першу книгу - «Апостол».

У 1566 році через переслідування з боку вищого російського духовенства і боярства залишив Москву і переїхав до Великого князівства Литовського. У вересні 1572 року переїхав до Львова, де в 1574 році склав і надрукував перший східнослов'янський посібник - «Буквар» з граматикою, і в цьому ж році здійснив друге видання «Апостола».

У 1578 році Федоров перебрався в Острог, де заснував друкарню.

У 1580-1581 роках він разом з сином видав першу повну слов'янську Біблію. Вийшли два наклади, в кожному - своя редакція тексту післямови видавця.

Розлучившись з князем Костянтином Василем Острозьким, Федоров повернувся до Львова, але відновити свою друкарню не зміг.

Протягом останніх двох років життя провів в роз'їздах. Відомо, що в 1583 році він відвідав Краків і Відень, де показував імператорові Рудольфу I свій винахід - багатоствольну гармату зі змінними стволами.


У грудні 2014 року в Львові відбулося урочисте перепоховання останків Івана Федорова. Їх спочатку перевезли з приміщення Музею мистецтва давньої української книги в храм Успіння Пресвятої Богородиці, що на вул. Руській, де відбулася поминальна панахида. Після чого останки заклали в стіну храму Св. Онуфрія.

Джерело: Корреспондент.net

 • 1963

  Просмотров

 • 1

  Коментарии

 • 1963

  Просмотров

 • 1

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  не здивуюсь, якшо на якомусь аукціоні вона через тиждень-другий випливе як "фамільна цінність" якогось поставленого родича  

  18.05.2016 18:01

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст