Головна Блог ... Новини Адміністрація бібліотеки ім. Вернадського тиждень приховувала крадіжку першого стародруку Адміністрація бібліотеки ім. Вернадського тиждень ...

Адміністрація бібліотеки ім. Вернадського тиждень приховувала крадіжку першого стародруку

Відключити рекламу
 - tn1_0_79775600_1463490988_573b19acc2c82.jpg

З міністерства культури надходили застереження про можливість викрадення стародруків, але "Апостол" не вберегли.

В Україні зникла перша друкована книга в історії країни.

З найбільшої бібліотеки України - імені В.І. Вернадського - зник стародрук "Апостол" Івана Федорова 1574 року.

Директор бібліотеки Володимир Попик зізнався у зникненні книги тільки через майже тиждень.

Вспомните новость: Картины Пикассо и Дали вернут государству

За його словами, крадіжка сталася 10 травня, і за цим фактом вже відкрите кримінальне провадження.

"Ми з органами розшуку контактуємо, але розголошувати подробиці я не буду", - сказав він.

Видання перебувало у відділі стародруків.

Не встежили. В Україні зникла найдавніша книга

Крадіжку виявила заступник з наукової роботи.

За наявною інформацією, книга перебувала в одному зі сховищ бібліотеки. Триває слідство за статтею "Крадіжка". Співробітники бібліотеки коментувати що-небудь відмовляються.

У бібліотеці Вернадського було всього 4 видання "Апостола", зникло одне з них.

Пригоди Апостола

За словами завідувача Музею рідкісної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександра Морозова, з міністерства культури надходили застереження про можливість викрадення стародруків.

У 2014 році активісти Самооборони, "Правого Сектора" і Автомайдану знайшли в сховищі цінних книг в резиденції Януковича в Межигір'ї "Апостол", виданий у Львові.Також у Януковича тоді виявили книгу "Тріодь пісна", видану в 1589 році в Москві, книгу "Євангеліє" і книгу "Мінея загальна", видану в 1654 році у Львові.

Що за книга зникла

"Апостол" був виданий у Львові в лютому 1574 року Іваном Федоровим. Він працював над нею рік: з 25 лютого 1573 по 15 лютого 1574.

Це богослужбова книга, що містить "Послання святих апостолів" з Нового завіту. Книга в основному повторює московське видання від 1564 року, яку також надрукував Федоров, але в українському варіанті є кілька відмінностей.

Гравюра друкованої марки Івана Федорова, яка складається з двох частин: зліва - герб Львова, праворуч - знак самого першодрукаря і герб Григорія Ходкевича, також змінена гравюра із зображенням апостола Луки (автор можливо Филипович-Пухальский Лаврентій)

Крім того, в кінці книги замість офіційної післямови поміщена написана Федоровим "Повість откуду начася и како совершися друкарня сія". Федоров розповів про друкарську справу і вказав, що виправив деякі помилки попереднього видання, вніс редакційні зміни, наблизив текст до правопису, який загальноприйнятий в Україні.

Федоров видав 1000 примірників "Апостола", до наших днів збереглося 90 штук.

Перший видавець

Іван Федоров - один з перших східнослов'янських друкарів, а також гравер, інженер, ливарник.

Разом з білорусом Петром Мстиславцем надрукував в 1564 році в Москві свою першу книгу - «Апостол».

У 1566 році через переслідування з боку вищого російського духовенства і боярства залишив Москву і переїхав до Великого князівства Литовського. У вересні 1572 року переїхав до Львова, де в 1574 році склав і надрукував перший східнослов'янський посібник - «Буквар» з граматикою, і в цьому ж році здійснив друге видання «Апостола».

У 1578 році Федоров перебрався в Острог, де заснував друкарню.

У 1580-1581 роках він разом з сином видав першу повну слов'янську Біблію. Вийшли два наклади, в кожному - своя редакція тексту післямови видавця.

Розлучившись з князем Костянтином Василем Острозьким, Федоров повернувся до Львова, але відновити свою друкарню не зміг.

Протягом останніх двох років життя провів в роз'їздах. Відомо, що в 1583 році він відвідав Краків і Відень, де показував імператорові Рудольфу I свій винахід - багатоствольну гармату зі змінними стволами.


У грудні 2014 року в Львові відбулося урочисте перепоховання останків Івана Федорова. Їх спочатку перевезли з приміщення Музею мистецтва давньої української книги в храм Успіння Пресвятої Богородиці, що на вул. Руській, де відбулася поминальна панахида. Після чого останки заклали в стіну храму Св. Онуфрія.

Джерело: Корреспондент.net

 • 1629

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 1629

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  не здивуюсь, якшо на якомусь аукціоні вона через тиждень-другий випливе як "фамільна цінність" якогось поставленого родича  

  18.05.2016 18:01

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст