0
3
6047
Депутати голосуватимуть за зміни в Конституцію в частині правосуддя вже наступного четверга, 2 червня, а запуск реформи дозволить підняти зарплати суддів Верховного суду до 50-70 тисяч гривень і вивести їх з-під політичного впливу.
"В регламенті Ради зміни до Конституції та Закон про судоустрій та статус судів стоять на голосування 2 червня, наступного четверга. Якщо хочемо запуску судової реформи до осені – це крайній термін, коли можна зібрати необхідні 300 голосів", - заявив сьогодні на зустрічі з журналістами заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов.
Вспомните новость: Какой доход позволит судьям жить без взяток?
За його словами, реформування судової системи почнеться з Верховного суду і має завершитися за півроку. На відкритий конкурс допустять не лише чинних суддів, а й юристів та адвокатів з необхідною кваліфікацією.
План реформування передбачає збільшення зарплати суддів Верховного суду до 50-70 тисяч гривень, повне усунення президента від процесу призначення та звільнення суддів. Імунітет суддів також частково скасовується.
"Якщо п’яного суддю зупинять поліцейські – наразі вони не можуть його навіть затримати. До чого тут посада судді? Суддівський імунітет розповсюджуватиметься лише на їхні рішення та виконання своїх обов’язків", - пояснив Філатов.
Вспомните новость: Министр Петренко: Кардинальная реформа судов: будет создан Высший антикоррупционный суд!
Крім Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), яка займатиметься відбором нових суддів, у відборі братиме участь Громадська рада. Кожного кандидата перевірять на професійні навички (анонімне тестування та практичне завдання), а також перевірять на доброчесність – відповідність походження майна, наявність дисциплінарних порушень та історію прийняття рішень. Активісти зможуть виносити власне рішення, якщо воно буде негативне – зможуть захищати його перед ВККС та відстоювати власну рекомендацію.
Джерело: День
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
400
Коментарі:
0
Переглядів:
351
Коментарі:
0
Переглядів:
184
Коментарі:
0
Переглядів:
146
Коментарі:
0
Переглядів:
593
Коментарі:
0
Переглядів:
802
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
прості роботяги пахають за копійки, а ці посиділи, постукали молоточком, вирішили долю людини і кучу бабла їм за це платять (((((
Без механизмов контроля над судьями и чётких процедур их привлечения к ответственности само по себе поднятие зарплаты ничего не даст. Практически все судьи уже давно не живут на зарплату и не захотят становится честными просто так, если над ними не будет "дамоклава меча".
Для новых людей это деньги, а для "старой гвардии" это пыль....