5
0
6186
Під час купівлі-продажу земельної ділянки сторонам угоди необхідно буде сплатити 5% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору від зазначеної в договорі вартості земельної ділянки.
Базою оподаткування буде зазначена у договір ціна земельної ділянки. До 1 січня 2030 року ціна продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку.
Згадайте новину: Як ПРАВИЛЬНО реалізувати своє переважне право на купівлю землі
«У середньому нормативна грошова оцінка гектара ріллі в Україні становить 27,5 тис. грн за гектар. Десь вона більша, десь менша, це залежить від якості ґрунтів», – пояснює старший проектний менеджер із земельної реформи Офісу реформ Кабміну Андрій Мартин.
Відповідно до ст. 172 ПКУ фізична особа, у разі продажу земельної ділянки, вправі не сплачувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір за умов:
За даними мапи земельних угод, розробленої Біржею сільгоспземель Zemelka.ua, станом на 22 липня найбільше угод із купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення укладено у Київській та Полтавській областях. Загалом вже здійснено 1592 операцій.
Яка реальна ціна землі?
Оцінювальна вартість 1 га землі сільськогосподарського призначення у 2021 році коливається від 1 тис до 2 тис. доларів. Яка реальна ціна на землю, за якою здійснюються угоди щодо її відчуження наразі невідомо.
За два тижні функціонування ринку землі в Україні сформувалася її середня мінімальна ціна. Вона становить близько 1 тис. доларів за гектар. Про це заявляв під час виступу у ВРУ прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Згадайте новину: Процедуру держреєстрації прав на землю змінено – Кабміном ухвалено Постанову
Від яких показників залежить вартість сільськогосподарської землі?
По-перше, якщо земля обробляється і регулярно збирається врожай, то від цього вартість значно зростає. Враховується родючість ґрунту, врожайність та питома вага зібраного врожаю.
По-друге, це – інфраструктура. Якщо сільськогосподарська продукція не вирощується, то звертають увагу на те, що знаходиться поруч із земельною ділянкою. Сюди враховують наявність дороги (ґрунтової або ж асфальтної), комунікації (світло, газ, вода), дистанція до населеного пункту.
По-третє, відсутність обтяжень на земельну ділянку. Наприклад, чинний договір оренди може тільки ускладнити процес продажу землі.
Реальну ціну може встановити лише ринок, адже тільки в ринкових умовах, де є покупець та продавець, ці дві сторони можуть знайти для себе прийнятну ціну за землю. На жаль, зараз учасники ринку можуть собі дозволити придбати землю за 1 – 1,5 тис. доларів за 1 гектар.
На першому етапі ринку сільськогосподарської землі її вартість дійсно буде занижена, на це впливає багато факторів: нерозвиненість ринкових відносин у цій сфері, попит та пропозиція не відповідають один одному, низька середня орендна ставка.
Згадайте новину: Мрії Президента щодо збереження лісів – видано Указ
До прикладу, якщо взяти країни Східної Європи, там де ринок працює не один рік, співвідношення ціни землі до факторного доходу з 1 га за рік становить у середньому 10,2. В Україні факторний дохід з гектара у 2019 р. становив 263 євро/га. Помноживши це значення на 10,2, отримуємо 2681 євро/га. Тобто маємо, значно занижену ціну на сільськогосподарську землю. Справедлива ж ціна починається від 3 тис. доларів. До такого «цінника» ми дійдемо, але не відомо як швидко це відбудеться. Експерти вважають, що це буде вже з 2024 року, коли на ринок вийдуть юридичні особи, а з ними і інвестори. Тому, тим хто хоче отримати від продажу землі більше прибутку варто дочекатися 2024 року.
Джерело: юридичний ресурс "Протокол"
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
82
Коментарі:
0
Переглядів:
218
Коментарі:
0
Переглядів:
364
Коментарі:
0
Переглядів:
326
Коментарі:
0
Переглядів:
738
Коментарі:
0
Переглядів:
1193
Коментарі:
1
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.