Головна Блог ... Консультації від юристів Як вчинити, якщо облгаз завищив показання лічильника у платіжці Як вчинити, якщо облгаз завищив показання лічильни...

Як вчинити, якщо облгаз завищив показання лічильника у платіжці

Відключити рекламу
 - tn1_85c247629149374c818b100bbaaa2ecc_61e0276c942fe.jpg

Зміст:

Основною причиною відключення газу є відключення за борги. Звідки беруться борги за газ, обґрунтовані вони чи ні, як перевірити показання лічильника, як перевірити заборгованість, що робити, якщо дані неправильні, що робити, якщо сам помилився під час надсилання даних. Про це Ви дізнаєтесь у цій статті.

Перевірка заборгованості за газ

Це перше, що потрібно зробити, якщо у квитанції за газ Вам прийшла якась дивна сума нарахувань за Вашою квартирою, яка викликає підозру.якщо помилився у показаннях лічильника газу

Також, якщо Вам з певної причини квитанції не приходять, переконайтеся, що Ви уклали договір на газопостачання, що у Вас є особовий рахунок і все гаразд. Але перед походом до газової служби зафіксуйте ситуацію на фото, як є.

Якщо Вам нарахували борг за газ, перевірте:

  • чи передавали Ви вчасно показання Вашого газового лічильника та чи прийняті вони у Вашому особистому кабінеті, чи відповідають вони сумі у рахунку за газ;
  • якщо неправильно передали показання лічильника газу або якщо помилилися у показаннях лічильника газу, напишіть про це заяву до газопостачальної компанії з проханням здійснити перерахунок, обов'язково збережіть докази її надсилання. До цієї заяви обов'язково прикріпіть фотографію Вашого лічильника з показаннями, що діють, з відображенням дати на фото;
  • дочекайтеся письмової відповіді на Ваші заяви та зміни показань в особистому кабінеті, які відповідають дійсності.

Користуйтеся консультацією: Коли мені відріжуть газ

Необґрунтована заборгованість за газ: що робити

Якщо споживач всі перераховані вище дії зробив, показання передавав, оплати робив, але у квитанції все одно зазначена якась дивна сума боргу, питання потрібно з’ясовувати. Залишати цю ситуацію без реакції не можна, тому що весь цей час ви під загрозою незаконного відключення.

Напишіть скаргу на гарячу лінію, що Ви писали заяву на перерахунок, але реакції на неї немає. Прикріпіть до цієї скарги фотографії з екрана особистого кабінету з Вашим листуванням щодо перерахунку, фото лічильника з показаннями, копії заяв із доказами надсилання.

Номери телефонів та електронні адреси контакт-центрів газової служби, куди можна дзвонити, вказані на сайті https://104.ua/ua/contacts/id/kontakt-centr-42553. Наприклад, у м. Харкові це АТ «Харківміськгаз», (057) 76-65-104, (067) 01-07-104, contact@khgor.104.ua.

Аналогічну скаргу напишіть до НКРЕ, Антимонопольного комітету. Дочекайтеся та вимагайте письмової відповіді.

Якщо Ваше питання пов'язане лише з перерахунком, до лічильника претензій немає, інших проблем теж немає, то, можливо, воно вирішиться шляхом вищевикладених дій.

Зразок заяви з проханням здійснити перерахунок Вашої заборгованості на підставі показань газового лічильника додаю.

«__»2021р. Постачальнику природного газу

(найменування, адреса)

від побутового споживача природного газу

(П.І.Б., адреса, контактна тел. та електронна адреса)

ЗАЯВА

про здійснення перерахунку нарахувань та заборгованості за спожитий природний газ

Я, (П.І.Б.), є споживачем газу за адресою: , виходячи з договору № ___ від г.

За цією адресою у мене встановлено газовий лічильник, який прийнято Вами в експлуатацію, відповідно, Ви повинні керуватися його показаннями для проведення нарахувань за спожитий мною природний газ.

Щомісяця я справно передавав показання свого газового лічильника. Однак, на свій подив, у квитанції (в особистому кабінеті) «__» виявив, що показання мого лічильника не прийняті до уваги і мені здійснено помилково нарахування на підставі середньомісячних норм та показань, які не відповідають тим, що я передавав.

На даний момент показання мого газового лічильника складають (зазначити показання).

Фотографію свого газового лічильника з показаннями з відображенням часу та дати на фотографії додаю.

Таким чином, за період з «__» до «___» мною спожито природного газу на загальну суму грн., оплачено грн., заборгованість відсутня. Копії квитанцій про оплату додаю.

Враховуючи вищевикладене, ПРОШУ:

Провести щодо мене, (П.І.Б.), перерахунок нарахувань та заборгованості за спожитий мною природний газ за адресою: , за період з «__» по «__» (вказати спірний період) на підставі показань мого газового лічильника (зазначити показання), згідно з якими мною спожито природного газу на загальну суму , оплачено , заборгованість відсутня».

Про результати розгляду цього листа прошу повідомити письмово, надіславши відповідь поштою на вказану мною вище мою поштову адресу, у встановлені чинним законодавством терміни.

Додатки:

  1. Фотографія свого газового лічильника із показаннями з відображенням часу та дати на фотографії.

  2. Копія квитанцій про оплату мною заборгованості за спожитий природний газ за період із «__» до «__» на загальну суму грн. (__ штук).

З повагою,

(П.І.Б.) (підпис)

Якщо скарги не допомогли, вирішуйте суперечку про зобов'язання здійснити Вам перерахунок у судовому порядку. Цей шлях найбільш перспективний, але він найбільш довгий і складний. Тому зважте всі за та проти, суму Вашого перерахунку і готовність за нього боротися.

У даному позові вимогою, з якою Ви звернетеся до суду, має бути:

«Зобов'язати АТ «Харківміськгаз» (або іншу газопостачальну компанію) зробити щодо (П.І.Б.) перерахунок нарахувань та заборгованості за спожитий мною природний газ за адресою: , за період з «__» по «__» ( вказати спірний період) на підставі показань мого газового лічильника (зазначити свідчення), згідно з якими мною спожито природного газу на загальну суму , оплачено , заборгованість відсутня».

Відмовляючись робити перерахунок на підставі показань газового лічильника споживача, Ваша газопостачальна організація порушує положення п.п. 1, 2, 3 глави 1 (Основні принципи комерційного обліку газу в ГРС) розділу IX Кодексу ГРС.

Також порушує п.п. 1, 2, 7 глави 3 розділу IX Кодексу ДРС щодо Порядку комерційного обліку газу по об'єктах споживачів, які не є побутовими (для юридичних осіб, ФОП).

І порушує п.п. 1, 6 глави 4 розділу IX Кодексу ГРС щодо Порядку комерційного обліку газу щодо об'єктів побутових споживачів (населення).

Спосіб, який Ви оберете, не важливий. Але якщо досудові методи не допомагають, то не витрачайте час на ходьбу кабінетами, вона теж не допоможе. У такому разі у Вас залишився лише суд та допомога юриста.

Сума споживання повинна відповідати показанням Вашого лічильника, якщо, звичайно, Ви їх передавали і лічильник прийнятий і придатний до експлуатації.

Користуйтеся консультацією: Як встановити газову установку (ГБО) на автомобіль та які штрафи можуть виникнути

Чи потрібно платити коефіцієнт за газ і чи законною є доплата за газ

Буквально нещодавно споживачі зіштовхнулися з тим, що у квитанції з'явився якийсь коефіцієнт за приведення до стандартних умов. Почала підніматися хвиля обурень з цього приводу.перевірка заборгованості з газу

На даний момент у поточних рахунках цей коефіцієнт зник.

Але насправді нікуди він не зник, просто з метою уникнути численних судових суперечок та скарг газопостачальні компанії вирішили змінити формулу розрахунку.

Вони прибрали з платіжок графу коефіцієнт, але тепер газ нараховується в енергоодиницях, в які ці коефіцієнти вже включені.

Користуйтеся консультацією: Що робити, якщо ви відключені від газопостачання?

У судах чи скаргах це неможливо оскаржити на даний момент. Взагалі суперечка з тарифами на практиці – найбезнадійніша суперечка, окрім випадку, якщо це відбувається масово.

Тому платити треба все, що зазначено у квитанції за газ.

Якщо Ви розпочали боротьбу за перерахунок, потрібно вжити заходів безпеки.

Як я завжди раджу, перш за все зробіть фото лічильника, пломб, стан газових труб, газового обладнання з відображенням дати на фото. І зберігайте їх. Це Ваша страховка на випадок незаконної дії газових служб.

Часто на практиці починають знаходити ознаки втручання в газовий лічильник, невідповідності до газових проектів тощо. І заперечувати це все найлегше, маючи справжні фото того, що було. І це у Ваших силах.

Загалом питання перерахунку вартості комунальних послуг за роки або конкретні місяці Ви маєте всі шанси вирішити на Вашу користь, якщо чітко діятимете за порядком, як зазначено в цій статті.

Але якщо на цьому шляху виникнуть труднощі, то не чекайте поки Вас відключать і не сидіть просто так. Запишіться на консультацію до фахівця, поставте запитання та почніть діяти.

Суми за неіснуючі борги у масштабі країни величезні. І якщо в суді порушиться питання про стягнення з Вас заборгованості або про незаконне відключення газу, перше питання судді, яке вона Вам поставить, буде про те, що Ви зробили для того, щоб здійснити перерахунок. З якими заявами зверталися, які докази їхнього відправлення та яка реакція на них.

Тому Ваш успіх у Ваших руках.

Якщо Вам потрібна послуга фахівця, скористайтесь сервісом "Тендер на юридичну послугу" від юридичного ресурсу Протокол.

Автор консультації: Віра Тарасенко

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 5797

    Переглядів

  • 4

    Коментарі

  • 5797

    Переглядів

  • 4

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Простите, но это советы для рабов. Автор видимо забыла, что есть такое понятие как презумпция невиновности. Давайте исключим тех кто действительно не платит и задолжал! Вопрос о тех кто своевременно платит и не пытался что то подкручивать. Почему они должны что то доказывать? Это рабская психология и надо выдавливать из себя раба! Особенно умиляет в образце заявления словосочетание "С уважением". Ещё в попку поцелуйте. Я бы лучше написал "С ненавистью". Все облгазы частные, поэтому я бы написал руководителю-придурку и вашим хозяевам-придуркам, разберитесь. В Украине есть Законы и все стороны обязаны их соблюдать, кто не желает нужно заставить всеми доступными способами. Да это сложно, но не унижаться же. В Киеве гражданин к которому в квартиру пришли коллекторы и выполняли противозаконные действия стрелял в них. Я противник экстремизма, но правительство должно защищать своих граждан от произвола. Если оно это не выполняет свои обязанности, то зачем нам такое правительство? Вот об этом должен был написать адвокат!

    23.12.2021 12:24

    Адвокат никому ничего не должен. Это во-первых. А во-вторых, я согласна с Вами, презумпция невиновности конечно же есть, и конечно же унижаться не надо. При этом если хотите помимо проблем с начислениями получить ещё парочку уголовных и административных плюс 100% незаконные действия и штрафы со стороны газовой службы, а после героически преодолевать трудности, то Вы на правильном пути. Мои же советы для тех, кто хочет минимум проблем, но максимум результата и доказательств своей правоты в суде, а не просто своего недовольства

    24.12.2021 02:10

    Извините, за не совсем корректную формулировку. Адвокат это лицо, профессией которого является оказание квалифицированной юридической помощи в том числе и физическим лицам и защита их прав. А что мы прочитали, где же советы как потребителю себя защитить от произвола и беззакония? Как не нарушая Закон заставить руководство облгазов трепетать, что их привлекут к ответственности за нарушения. А нарушения всегда можно найти, если хорошо поискать. Нарушения техники безопасности, зарплата в конвертах и т.д и т.п.. Собирать на них компромат и стучать, стучать, как в Германии. ВЕДЬ ОПРАВДЫВАЕТСЯ ВИНОВАТЫЙ! Желательно было прочитать как законными способами простому гражданину избежать рабского унижения собирать доказательства, при условии что он действительно ничего нарушал. А также получить рекомендации как законных основаниях избежать наказания за админнарушения и пусть это никого не шокирует, ведь существует же минимизация налогов. И не надо пугать УК, просто надо его чтить и не совершать правонарушений и у вас не будет проблем! А ваши советы для трусов, которые никогда никого не защитят, в случае нападения грабителей или насильников, так как будут бояться, что превысят предел самообороны и надо будет собирать доказательства!

    24.12.2021 21:10

    Знаете, Вы правы в одном. Нарушения всегда можно найти, если поискать. И как раз это часто происходит со стороны газовых служб. И Вы этом виноваты не Вы, не я, не кто-то другой, это система. Как с ней справляться, решать каждому, и выбор за Вами. Мои советы сводятся к простой формуле – заявление с фиксацией нарушений прав потребителя, жалобы и суд. Путь сложный, но на моей практике единственно возможный. Если у Вас есть конкретные предложения, как поступать иначе попавшему в подобной ситуации человеку, поделитесь. Или может Вы знаете быструю и волшебную таблетку, поделитесь, эта информация будет полезной людям. И я тоже буду рада новой информации. Ну а если Ваши предложения сводятся к грубым высказываниям и к тому, чтобы «не превышать пределы самообороны и знать УК», то они более полезны в защите от действительно убийц и насильников, но не в споре об оспаривании необоснованного долга.

    30.12.2021 00:38

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст