Що робити, якщо Вас відключили від газопостачання?

26.06.2020 | Автор: Тарасенко Вера Юрьевна
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
Що робити, якщо Вас відключили від газопостачання? - shcho_robiti_yakshcho_vas_vidklyuchili_vid_gazopostachannya_5ef1d2b842cab.jpg

До мене часто телефонують люди з проблемою, коли їх незаконно відключили від газопостачання, фактично залишили без опалення в зимовий період і відмовляються підключати назад. У даній статті Ви дізнаєтеся, що робити в даному випадку.

Чи знаєте Ви, що навіть якщо Вас відключають від газу за борги, то про це письмово під Ваш особистий підпис або поштою Вас повинні попередити мінімум за 3 дні до запланованого відключення. І якщо Ви ці борги гасите протягом цих 3-х днів, або ж якщо Вас взагалі ніхто про це не повідомляв, - це відключення незаконне. Якщо не знали, ця стаття для Вас.

Також, якщо хочете вникнути в тематику суперечок з газопостачальними і іншими комунальними організаціями глибше, рекомендую кілька своїх статей на тему: «Газові штрафи і як з ними сперечатися?», «Комунальні борги? Чим це загрожує? Яка відповідальність за їх несплату і як можна зменшити їх розмір?».

Користуйтеся консультацією: Газовые штрафы и как с ними спорить?

І спеціально для тих, хто сумнівається в тому, чи варто взагалі сперечатися з газопостачальними організаціями, відповідаю, що варто, і це дуже перспективно. Суди абсолютно нейтральні в даних спорах і зовсім не захищають нічиї інтереси, а проблема даних організацій в тому, що у них, як правило, немає жодних доказів, крім підписаних особисто ними актів, які для суду особливого значення при правильному юридичному захисті не мають.

Серед газових справ, які зараз є у мене особисто у роботі, вважаю за потрібне навести в приклад декілька, за якими лінія захисту будується в основному на тому, що у газопостачальних організацій немає жодних доказів порушень. Це справи № 643/18466/18 (вже знаходиться на стадії касації, чекаємо остаточного рішення), № 642/7379/18 (пройшла стадію тільки суду першої інстанції, але дуже успішно).

Отже, що ж робити, якщо Вас незаконно відключили від газопостачання.

Якщо даний факт уже трапився, хоч з Вашого відома, хоч без нього, панікувати марно. Підготуйтеся до чітких спланованих дій, щоб домогтися справедливості, і наберіться терпіння. Уже цим Ви збільшуєте свої шанси на успіх і вбережете себе ж від раптових неправильних дій.

Перше, що потрібно зробити, вимагати тут же у газопостачальної організації свій екземпляр Акту про відключення. Вони зобов'язані його Вам видати. Якщо цього з якоїсь причини не відбувається, пишіть письмово на ім'я газопостачальної організації заяву з проханням видати Вам даний Акт негайно і відправляйте цю заяву на адресу організації поштою рекомендованим листом, зберігаючи квитанцію про відправку.

Користуйтеся консультацією: КОММУНАЛЬНЫЕ ДОЛГИ? ЧЕМ ЭТО ГРОЗИТ? КАКАЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ЗА ИХ НЕУПЛАТУ И КАК МОЖНО УМЕНЬШИТЬ ИХ РАЗМЕР?

Вчинення цих дій - вимога видати Акт про відключення і його отримання на руки, - вкрай важливо, тому що до тих пір, поки його у Вас немає, газопостачальна організація отримує право перекручувати будь-які дані в ньому або взагалі його «втратити».

Більш того, бувають навіть випадки, коли людям відрізають трубу, а потім кажуть, що вони це зробили самі, і надсилають «кругленький» рахунок за газ за весь час, коли газ був відрізаний, і штраф за незаконне втручання до газової системи. Посперечатися з даним свавіллям Ви зможете без особливих проблем, якщо на руках у Вас буде Акт про відключення або ж докази, що Ви просили його видати.

Тому своєчасна реакція на будь-які дії - це запорука Вашого успіху.

Друге, про що варто пам'ятати, - ні в якому разі, якщо Ви хоча б частково не погоджуєтесь з діями газопостачальної організації, не підписуйте з ними договір про розтермінування. Це перше, що Вам запропонують зробити, коли Ви прийдете до них зі спробою домовитися мирно.

Даним договором Ви фактично визнаєте всі нараховані ними, і законні, і незаконні штрафи, погоджуєтеся з усіма нарахуваннями та претензіями. Більш того, підписанням цього договору Ви продовжуєте на 3 роки термін позовної давності для газопостачальної організації для звернення до суду. Тобто Ви позбавляєте себе шансу на те, що можливо газопостачальна організація через бардак в документах і нестачу співробітників, вчасно в суд не звернутися. Це періодично також відбувається і такі недоробки з боку співробітників газопостачальних організацій можна використовувати на свою користь.

Перш ніж підписувати договір про розтермінування, раджу проконсультуватися з адвокатом в цій сфері, оскільки в ньому дуже часто міститься багато «підводних каменів», про які Ви навіть не підозрюєте. І якщо Ви, проконсультувавшись з фахівцями, все одно прийдете до висновку, що сперечатися нема з чим і газопостачальна організація права (що буває вкрай рідко), то підписати цей договір Ви можете завжди. Газівники підуть Вам на зустріч, що б вони Вам не казали, цей договір в їх інтересах.

Також марно оббивати пороги газопостачальної організації у спробах мирно все врегулювати і довести свою правоту. Навіть якщо Ви 10 разів праві, вони цього не визнають. На моїй практиці не було жодного випадку, щоб газова комісія прийняла рішення на користь людини. А таких газових комісій проводиться десятки щотижня.

Домогтися будь-якої справедливості можна лише через суд. Тому не витрачайте даремно свій дорогоцінний час на ходіння по організаціям і депутатам, а відразу йдіть до фахівців у подібного типу спорах і в суд. Чим раніше Ви це зробите, тим більше шансів на успіх і тим швидше все закінчиться.

Буває навіть, хоча вкрай рідко, що після грамотного юридичного захисту вже на газовій комісії газівники раптово перераховують штраф, і він стає набагато меншим. Це звичайно малоймовірно, але можливо.

Якщо Ви вважаєте, що швидше буде зараз «якось домовитися» і погоджуєтеся оплачувати вже зараз величезні штрафи, пам'ятайте, Ви в «особливому списку» у даних організацій і в наступному році до Вас швидше за все прийдуть з подібним штрафом знову. І чи є сенс платити за те, в чому Ви не винні. Тим більше, що швидше без суду зазвичай не буває. В таких ситуаціях все відбувається повільніше, безрезультатно, дорого, а також з проблемами в майбутньому. Хоча звичайно право вибору за кожним з нас.

Користуйтеся консультацією: Как отключиться от централизованного отопления

Третє, що потрібно завжди робити і що мало хто робить, - це фіксувати будь-які правомірні і неправомірні дії співробітників газопостачальної організації на фото, відео найбільш детально, наскільки це можливо. Вони відрізають Вам трубу - зніміть цей процес, зніміть показання лічильника і його стан в цей момент, зафіксуйте, як все виглядало до і після, кажуть, що на трубі сліди незаконної врізки або на лічильнику зірвана пломба, - сфотографуйте це все детально самі. Це дуже сильно допоможе Вашому адвокату, коли Ви прийдете до нього з цією проблемою. Нерідко саме ці дані і є запорукою успіху в суді.

І не бійтеся отримувати від співробітників газопостачальної організації будь-які повідомлення або Акти на руки. Просто розпишіться в них з позначкою «Не згоден» і поставте саме ту дату, коли їх Вам вручили. Ухилення від отримання Актів Вам все одно не допоможе, він є у газопостачальної організації і цього достатньо, щоб залучити Вас до відповідальності, при цьому якщо у Вас на руках буде Акт, нехай навіть такий, з яким Ви не згодні, Ваш адвокат вже з першого погляду на нього зрозуміє, з чим сперечатися і що сталося. Це заощадить дуже багато часу і допоможе швидше вийти з конфліктної ситуації.

Наступне, що потрібно з'ясувати, це те, з якої причини відбулося відключення від газопостачання, - у Вас була заборгованість по оплаті за газ або ж Вас звинувачують в несанкціонованому втручанні.

Це вкрай важливо, тому що в кожному з цих випадків особливий порядок відключення і порядок оскарження цих дій.

Якщо Вас відключили за борги, то пам'ятайте, що Вас письмово про це повинні були попередити під розписку або поштою як мінімум за 3 дні. Такий порядок прописаний в п. 17 розділі ІІІ Правил поставки природного газу, затверджених постановою НКРЕ № 2496 від 30.09.2015г.

Якщо Ви отримали дане повідомлення, відразу ж йдіть оплачувати борг. Якщо не згодні з боргом - відразу ж оскаржуйте його письмово і повідомляйте про це газопостачальну організацію.

Користуйтеся консультацією: Гаряче водопостачання: умови отримання компенсації за неякісну послугу

Якщо Ви борг погасили в 3-х денний термін або ж, якщо Вас взагалі ніхто не повідомляв про відключення - це відключення незаконне і на оскарження його в суді є всі шанси.

І ще, якщо після відключення Ви оплатили всі борги, повідомили про це газопостачальну організацію, Вас не повинні водити по кабінетах і вимагати купу дозволів, Вас зобов'язані підключити знову. Чого не відбувається практично ніколи.

Якщо ж Вас відключили не за борги, а, наприклад, за незаконну врізку, то Вам на рівному місці намагаються намалювати дуже «кругленький» штраф. На ці дії потрібно реагувати відразу. Як саме, детально описано в моїй статті «Газові штрафи і як з ними сперечатися?». Так само терміново потрібно реагувати в разі, якщо Вас звинувачують у втручанні в газовий лічильник. Окрему статтю на цю тему готую, такі випадки бувають дуже часто.

Якщо Вас відключили добровільно-примусово без Вашої згоди у зв'язку з тим, що будинок утримувати невигідно або є багато боржників, тут головне не підписувати згоду на це, а далі скаржитися в Антимонопольний комітет і в суд. Дані дії є незаконними.

І пам'ятайте, якщо співробітники газопостачальної організації раптом увірвалися в Ваш дім або здійснюють незаконні дії, Ви завжди маєте право поскаржитися на «Гарячу лінію» і в поліцію. Всі ці виклики фіксуються.

Отже, якщо Ви зіткнулися з подібним свавіллям, не панікуйте, зафіксуйте все на фото і відео, зателефонуйте в поліцію і на «гарячу лінію», вимагайте від співробітників газопостачальної організації всі необхідні акти і повідомлення, не підписуйте жодних договорів на розтермінування боргу і терміново проконсультуйтеся з фахівцем.

Запорука Вашого успіху в Ваших руках і залежить перш за все від Ваших своєчасних і злагоджених дій.

Автор консультації: Тарасенко Віра Юріївна

Користуйтеся консультацією: Як отримати компенсацію за неякісне електропостачання

8126
Переглядів
1
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні статті
Популярні судові рішення
ЕСПЧ
0