15.07.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна    Переглядів:  1562
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Тепер штампу про шлюб у паспортах не буде: форму ID карт затверджено законом

Тепер штампу про шлюб у паспортах не буде: форму ID карт затверджено законом - 0_60086000_1468574212_5788aa0492b5f.jpg

Верховна Рада України ухвалила зміни до законодавства, якими вводиться біометричний паспорт громадянина України.

Відповідний законопроект №3224 кілька разів виносився на голосування і в результаті його підтримали 226 народних депутатів.

Згідно з документом, оформлення паспортів відбуватиметься з 14 років. Крім того, скасовується штамп про шлюб.

Вспомните новость: Украинцы будут заключать браки по новым правилам: сюрприз от министра юстиции

Законом визначено, що для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового і низки інших документів будуть використовуватися оцифровані відбитки пальців рук. Наразі відбитки пальців у таких випадках беруть тільки за згоди особи. Разом з тим, для оформлення паспорта громадянина України вносити оцифровані відбитки пальців рук будуть також тільки за згоди особи.

Відповідно до закону, отримати паспорт зобов'язаний буде кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку. Паспорт буде оформлюватися на 4 роки особам, які не досягли 18 років, а всім іншим - на 10 років.

Паспорт буде містити текст українською та англійською мовою. У паспортах громадян України не буде офіційного засвідчення реєстрації шлюбу, а також його розірвання, але кожному з подружжя будуть видавати свідоцтво про шлюб.

У законі прописано порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном.

Із законодавства пропонується виключити норму про терміни і порядок розгляду заяви на оформлення закордонного паспорта, яка припускає можливість відмови у видачі такого документа. Тепер можна буде вилучати закордонний паспорт, можна буде лише обмежити право громадянина на виїзд за кордон в певних випадках.

Згадайте новину: Біометричні паспорти – майбутнє, принаймі тих громадян, які хочуть подорожувати

У законі прописано принципи функціонування єдиного державного демографічного реєстру, який ведеться метою з ідентифікації особи, для оформлення, видачі, обміну, визнання недійсним та знищення документа, здійснення реєстрації місця проживання або місця перебування. Порядок ведення реєстру встановлює Кабінет Міністрів України. Розпорядник реєстру - центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику в сфері міграції. Також у законі прописаний порядок отримання інформації з Єдиного державного демографічного реєстру.

Уточнюється визначення "безконтактного електронного носія". Законом встановлено вартість адміністративної послуги з оформлення документів, що засвідчують особу. Крім того, в безконтактний електронний носій, який міститься в паспорті громадянина України, який досяг 18-річного віку, будуть вносити засоби електронного цифрового підпису.

Крім того, ухвалений парламентом закон передбачає, що кожен громадянин України може мати не більше двох закордонних паспортів.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Згадайте новину: Паспорт стає обов'язковим для українця з 14 років

1
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


1
Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ