Головна Блог ... Аналітична стаття Статті Стягнення основної винагороди приватного виконавця: конфлікт інтересів чи конфлікт норм закону? Стягнення основної винагороди приватного виконавця...

Стягнення основної винагороди приватного виконавця: конфлікт інтересів чи конфлікт норм закону?

Відключити рекламу
 - e19c2bd9d8fad82652ae4b1f5a9073c4jpg

05 жовтня 2016 року набули чинності Закони України «Про виконавче провадження» та «Про органи та осіб які здійснюють виконання судових рішень і рішень інших органів».

Зазначеними законами виконання рішень судів та інших органів, окрім державних виконавців, покладено також і на приватних виконавців.

У випадку виконання рішення приватним виконавцем, з боржника в порядку передбаченому для стягнення виконавчого збору, стягується основна винагорода приватного виконавця.

Відповідно до Постанови КМУ від 08 вересня 2016р. №643 «Про затвердження Порядку виплати винагород державним виконавцям та їх розмірів і розміру основної винагороди приватного виконавця», приватний виконавець, який забезпечив повне або часткове виконання виконавчого документа майнового характеру, одержує основну винагороду у розмірі 10 відсотків стягнутої ним суми або вартості майна, що підлягає передачі за виконавчим документом.

Читайте статтю: Приватні виконавці: coming soon

Приватний виконавець, який забезпечив фактичне виконання в повному обсязі виконавчого документа немайнового характеру, за яким боржником є фізична особа, одержує основну винагороду в розмірі двох мінімальних заробітних плат а за яким боржником є юридична особа, - в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат.

Відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження», основна винагорода приватного виконавця може бути стягнута або ж на стадії розподілу стягнутих з боржника сум, або ж шляхом винесення окремої постанови про стягнення винагороди у передбачених законом випадках після закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачу.

Постанова про стягнення основної винагороди приватного виконавця є виконавчим документом (пункт 5 частини1 статті 3 Закону).

Разом з тим, з буквального тлумачення норм Закону «Про виконавче провадження» вбачається, що приватний виконавець не може виконувати у примусовому порядку винесену ним самим постанову про стягнення основної винагороди з огляду на те, що згідно пункту першого частини 4 статті 5 Закону, приватний виконавець не може виконувати рішення, у випадку, якщо боржником або стягувачем… є сам виконавець.

Тобто приватний виконавець буде вимушений направляти постанову про стягнення основної винагороди на виконання або іншому приватному виконавцю, або ж органу державної виконавчої служби, подаючи при цьому заяву про примусове виконання та сплачуючи авансовий внесок.

Виходячи з логічного тлумачення закону, з великою долею вірогідності можна припустити що законодавець, з метою запобігання конфлікту інтересів, мав на увазі випадок неможливості виконання самим виконавцем (державним або приватним) рішення судового або несудового органу ухваленого на його ж користь, проте в жодному випадку не стягнення основної винагороди.

Читайте статтю: Побоювання щодо приватних виконавців перебільшені, але потрібні чіткі та суворі вимоги до їх ліцензування

Схожа ситуація складається і з штрафами накладеними приватним виконавцем на боржника в ході виконання рішення.

Так, відповідно до пункту четвертого частини другої статті 5 Закону України «Про виконавче провадження», приватний виконавець не може виконувати рішення, за якими стягувачем є держава.

Тобто зі змісту цієї норми вбачається, що постанова приватного виконавця про стягнення штрафу має бути направлена до органу державної виконавчої служби.

Разом з тим, і з пред’явленням такої постанови до виконання виникнуть труднощі, з огляду на те, що виконавчий документ пред’являється до виконання за заявою стягувача, а приватний виконавець не є у даному випадку стягувачем.

Виходом з даної ситуації можуть бути наступні законодавчі зміни:

Частину другу статті 5 Закону України «Про виконавче провадження» слід доповнити положенням про те, що заборона на виконання приватним виконавцем рішень, за якими стягувачем є держава, не поширюється на стягнення штрафів, накладених на боржника приватним виконавцем в ході виконання рішення, а в частині четвертій цієї ж статті потрібно зазначити про те, що обмеження щодо виконання виконавчих документів, де стягувачем є приватний виконавець, не поширюються на постанови про стягнення з боржника основної винагороди приватного виконавця.

Автор статті: Андрій Авторгов, адвокат, к.ю.н. керуючий партнер ЮФ «Агентство з питань боргів та банкрутства»

Читайте статтю: Председатель ВККСУ Козьяков Сергей Юрьевич — о наиболее удачной части судебной реформы и будущем Верховном суде

 • 1735

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1735

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні аналітичні статті

  Дивитись усі статті
  Дивитись усі статті
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст