Головна Блог ... Консультації від юристів Створення та державна реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю у 2021 році Створення та державна реєстрація товариства з обме...

Створення та державна реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю у 2021 році

Відключити рекламу
 - tn1_1608a3da90a71733b32199cfb22bc253_6120be9de32ac.jpg

Зміст:

Товариство з обмеженою відповідальністю є найпоширенішою організаційно-правовою формою юридичних осіб в Україні, зокрема тому, що процедура його створення і державної реєстрації не особливо складна.

Перше, на що потрібно звернути увагу - при реєстрації будь-якої юридичної особи потрібно керуватися виключно чинним законодавством.

Сьогодні порядок створення і державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю регулюється Законом України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”, також треба враховувати положення Цивільного та Господарського кодексів України, а також Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

Як створити ТОВ

товПерше, що вам потрібно зробити для того, щоб відкрити ТОВ - це вибрати назву для вашого юридичної особи. При виборі такої назви раджу перевірити її в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань для того, щоб не виникло жодних нюансів при реєстрації.

Якщо ви вже визначилися з назвою майбутнього ТОВ, то далі вам потрібно подумати про те, скільки буде точно учасників товариства і який розмір внеску до статутного капіталу ТОВ кожного учасника.

Звертаємо увагу, що в законодавстві немає обмежень щодо кількості учасників товариства з обмеженою відповідальністю. У такому випадку може бути, як один засновник, так і кілька.

Також слід сказати і про те, що для того, щоб відкрити ТОВ не обов'язково бути громадянином України. Для відкриття ТОВ в Україні можна бути і нерезидентом. Реєстрація ТОВ нерезидентом має таку ж процедуру, як і створення ТОВ громадянином України - нерезиденту достатньо мати ідентифікаційний код і документи, що підтверджують особу (здебільшого це паспорт перекладений на українську мову з нотаріальним посвідченням такого перекладу).

Отже, визначившись з назвою, засновниками та їхніми внесками до статутного капіталу юридичної особи, далі, що вам слід зробити - це визначитися з юридичним місцезнаходженням вашого товариства. Якщо у засновників немає офісу, в якому вони будуть працювати, то спочатку адресою реєстрації юридичної особи можна прописати адресу одного із засновників або засновника в разі, якщо він взагалі один.

До переходу на етап подачі документів державному реєстратору, засновникам ТОВ потрібно вибрати директора такої юридичної особи. Інформація про директора товариства буде записана безпосередньо в рішенні про створення ТОВ і заяві, яка подається під час реєстрації.

Користуйтеся консультацією: "Третім будеш?" або про проблеми управління ТОВ з розподілом часток статутного капіталу 50/50

Документи, які необхідні для створення ТОВ

Маючи вищезгадану інформацію, можна переходити до підготовки документів необхідних для реєстрації ТОВ.

Отже на питання: як самому зареєструвати ТОВ - відповідаємо:

  1. Потрібно підготувати рішення про створення товариства з обмеженою відповідальністю.
  2. Підготувати статут такої юридичної особи.
  3. Заповнити форму заяви про реєстрацію ТОВ.

Говорячи про підготовку рішення про створення ТОВ потрібно звернути увагу, що в разі, коли засновник товариства один, то приймається рішення, а якщо засновників більше - рішення про створення ТОВ оформляється протоколом.

Такий документ не носить обов'язковості нотаріального засвідчення підписів засновників ТОВ на ньому.

Вся вищезазначена інформація про засновників, їхні внески, розмір статутного капіталу, адресу юридичної особи, види діяльності товариства, а також інформація про директора відображається в рішенні про створення ТОВ.

Потрібно зауважити, що розмір статутного капіталу може бути будь-яким - мінімальний або максимальний його розміри законодавством не обмежені. Вклади в статутний капітал можуть вноситися як в грошовій, так і в негрошовій формі. У разі внесення вкладів в негрошовій формі, експертна оцінка вартості майна не потрібна. Засновники самостійно затверджують оцінку майна своїм рішенням.

Користуйтеся консультацією: СТАТУТ 2021 відповідно до Закону «Про товариства з обмеженою та додаткова ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ»

Яким повинен бути статут ТОВ

позитивнийЯкщо мов йде про статут ТОВ, слід зауважити, що державному реєстратору подається або власний статут юридичної особи, або модельний статут, зміст якого можна побачити в інтернеті. Модельний статут ТОВ затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 №367. Бланк такого документа можна скачати за посиланням https://blank.dtkt.ua/blank/480 .

Ще треба зазначити, що з прийняттям нового закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» тепер в статуті ТОВ не обов'язково прописувати засновників юридичної особи, розмір статутного капіталу і його адресу, а достатньо просто зробити посилання на інформацію в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Це спрощує надалі документальну роботу учасників ТОВ, і значно економить капітал юридичної особи, адже при зміні адреси ТОВ чи інших даних про товариство або його засновників - не потрібно буде кожен раз змінювати статут ТОВ.

Звертаємо увагу, що при подачі власного статуту ТОВ - нотаріальне засвідчення підписів засновників на ньому обов'язкове.

Ще одним важливим документом, який подається державному реєстратору, є безпосередньо сама заява про реєстрацію ТОВ. Її форму можна завантажити на сайті Міністерства Юстиції України та всю потрібну інформацію прописати самостійно. При заповненні такої заяви звертайте особливу увагу на правильність введення інформації про адресу засновників ТОВ. Адже в разі, якщо засновник юридичної особи зареєстрований як ФОП і в реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є інформація про адресу, таку людину, яка не збігається з адресою, вказаною в документах, що подаються на реєстрацію створення ТОВ - то швидше за все державний реєстратор просто відмовить в такій реєстрації тільки через те, що система не пропустить зазначену вами нову інформацію.

Повідомляємо вам також і про те, що при подачі документів на реєстрацію створення ТОВ, засновниками, які є бенефіціарними власниками (особа або кілька осіб, які прямо або побічно володіють юридичною особою або істотно впливають на прийняття нею рішень) потрібно подавати нотаріально завірену копію паспорта, якщо це паспорт у вигляді «книжки», ну а якщо паспорт ID-карта, то достатньо всього лише копії.

Реєстрація фірм у вигляді ТОВ - безкоштовна процедура. Засновники звільнені від сплати адміністративного збору.

Реєстрація ТОВ на перший погляд не дуже складна дію, але засновникам такої юридичної особи, які не мають досвіду в цій сфері все-таки краще звернутися за допомогою до юристів.

Якщо Вам потрібна послуга професіонала, скористайтесь сервісом "Тендер на юридичну послугу" від юридичного ресурсу Протокол.

Автор консультації: Підріза Ірина Василівна

Джерело: Юридичний ресурс Протокол

  • 5663

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 5663

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст