22.04.2019 | Автор: UkrLegist
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Створення та державна реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю у 2019 році

Товариство з обмеженою відповідальністю є найпоширенішою організаційно-правовою формою юридичних осіб в Україні, чим завдячує, зокрема, простоті процедури створення та державної реєстрації.

Перше, на що потрібно звернути увагу - при реєстрації створення будь-якої юридичної особи потрібно керуватися виключно чинним законодавством. На сьогодні порядок створення та державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю регулюється Законом України "Про товариства з обмеженою відповідальністю", також варто враховувати положення Цивільного та Господарського кодексів України, а також Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

Товариство з обмеженою відповідальністю може створюватися як однією особою, так і декількома особами. Загальна кількість засновників законодавством наразі не обмежується. Засновниками можуть виступати як фізичні, так і юридичні особи. Якщо фізична особа не має повної дієздатності, вона може діяти через законних представників (наприклад, малолітня чи неповнолітня дитина може діяти через батьків, недієздатна особа - через опікуна і т.д.).

Розмір статутного капіталу може бути будь-яким - мінімальний чи максимальний його розміри законодавством не обмежені. Вклади до статутного капіталу можуть вноситися як у грошовій, так і у негрошовій формі. У випадку внесення вкладів у негрошовій формі експертна оцінка вартості майна не потрібна, засновники самостійно затверджують оцінку майна своїм рішенням.

Для створення та державної реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю державному реєстратору потрібно буде подати такі документи:

1) Статут товариства (справжність підписів засновників засвідчується нотаріально) - шаблон статуту можна обрати з 48 можливих конфігурацій тут, вартість 380 грн для україномовного статуту та 1140 грн для двомовного (українською та англійською мовами) статуту. Шаблони підтримуються в актуальному стані і супроводжуються детальними коментарями щодо їх заповнення.

2) Рішення засновника/засновників (справжність підписів засновників нотаріально засвідчувати не обов'язково):

  • рішення засновника  - якщо він один - без оцінки майна (якщо вклад до статутного капіталу повністю вноситься в грошовій формі) можна отримати тут, вартість складає 30 грн, з оцінкою майна (якщо вклад до статутного капіталу товариства повністю чи частково буде вноситися в негрошовій формі) можна отримати тут, вартість 30 грн;
  • рішення засновників - якщо їх двоє або більше - без оцінки майна (якщо вклади до статутного капіталу повністю вносяться в грошовій формі) можна отримати тут, з оцінкою майна (якщо хоча б один вклад повністю або частково вноситься у негрошовій формі) можна отримати тут, вартість 35 грн.

3) Заява про державну реєстрацію створення юридичної особи (форма 1) - бланк заяви в останній редакції можна безкоштовно завантажити тут, а зразки заповнення заяви доступні для безкоштовного ознайомлення за цим посиланням.

За державну реєстрацію створення юридичної особи адміністративний збір наразі не справляється. Особі, яка буде подавати документи для державної реєстрації, необхідно буде пред'явити документ, що посвідчує її особу. Розгляд документів, поданих для державної реєстрації створення товариства з обмеженою відповідальністю, здійснюється протягом 24 годин (п. 1 ч. 1 ст. 26 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

1140
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення