Головна Блог ... Новини Спалили "олімпійські кільця" та вимагають вищу зарплату: у Франції спалахнули протести Спалили "олімпійські кільця" та вимагают...

Спалили "олімпійські кільця" та вимагають вищу зарплату: у Франції спалахнули протести

  • 0

  • 0

  • 38

Відключити рекламу

У більшості країн 1 травня відзначається Міжнародний день праці, а також щорічна демонстрація протесту та активізму. Франція не залишилась осторонь, через що у Парижі пройшли мітинги з вимогою підвищити заробітну плату. Також під час протестів лунали гасла на підтримку Гази та окремі заклики "загасити вогонь Олімпіади". Про це пише The Washington Post. 

"Явка на протести в середу свідчить про те, що гнів французів розвіявся після прийняття непопулярного закону, який підвищив пенсійний вік минулого року. Але робітники і студенти все ще достатньо розлючені, щоб змусити чиновників побоюватися зриву Олімпійських ігор у Парижі цього літа", - зазначають у матеріалі.

Журналісти навели слова 57-річної Ізабель Гарів'є, яка брала участь у протесті. Вона заявила, що в цьому році люди вийшли на вулиці проти "наступу з усіх боків на права трудящих", а також проти "ганебної підтримки Ізраїлю з боку цього уряду".

"Гнів все ще тут. Він тут щодня на роботі, і вони намагаються змусити його замовкнути, але ми не зупинимося", - запевнила жінка. 

За словами одного з французьких чиновників, організатори Олімпіади в Парижі занепокоєні тим, що протести, які можуть набрати обертів у липні та серпні, "зіпсувати вечірку".

Крім того, у Парижі невелика група мітингувальників привернула до себе увагу, спаливши "олімпійські кільця", під час чого протестувальники стояли на статуї Маріанни, яка символізує Французьку Республіку. 

Протести у Франції

Учасниця протесту Ліза заявила, що їхня група вважає, що Ігри ставлять політичні та бізнесові інтереси вище за місцеві. 

"Жодного разу не була врахована думка людей, навіть мешканців районів, які були перетворені... простори, які були рекультивовані, приватизовані та забетоновані", - пояснила вона. 

У цьому році головна профспілка Загальна конфедерація праці повідомила про 200 тисяч протестувальників по всій Франції і 50 тисяч у Парижі, тоді як правоохоронці нарахували лише 18 тисяч у столиці. 

Протести у Парижі не обійшлися без сутичок. Як повідомили французькі ЗМІ, поліція заявила, що сімох правоохоронців було шпиталізовано після того, як пізно ввечері в них влучив саморобний вибуховий пристрій. В інших частинах міста протестувальники кидали снаряди у поліцію та підпалили декілька автівок. У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ та затримала 15 осіб. 

Також на відео можна побачити, що постраждали і самі мітингувальники.

"Такі сцени є типовими для демонстрацій у Франції. Але французьким чиновникам та організаторам Олімпіади буде незручно, якщо страйки зупинятимуть потяги або залишатимуть на вулицях купи сміття на очах у всього світу. Щоб запобігти страйкам, французькі міністри нещодавно пообіцяли премії та інші заохочення державним службовцям, які працюватимуть під час Олімпійських та Паралімпійських ігор", - зауважили у WP.

Водночас ще одна учасниця протестів Марі Рієт розповіла, що приєдналася до мітингу в Парижі, адже "те, що відбувається в Газі вже 7 місяців, огидно, і ми вважаємо тривожним те, що відбувається, щоб змусити замовкнути голоси на підтримку Палестини".

"І ми особисто знаємо жителів Гази, які могли загинути під бомбами... Ті, кого ми знаємо, вибралися звідти. Вони втратили все", - додала жінка.

За даними видання BFMTV, станом на 18:20 у Франції було затримано 45 осіб. 

Де ще тривають протести

Як повідомляв УНІАН, у Грузії загострюються протести проти закону про "іноагентів". В ніч проти 1 травня силовики побили очільника найбільшої опозиційної партії країни "Єдиний національний рух" Левана Хабеішвілі. Він отримав травми на обличчі та тілі. 

Також впродовж кількох годин відбувалося протистояння між силовиками та демонстрантами, які звели барикади біля парламенту країни у Тбілісі. 

"За даними агентств, поліція атакувала і представників ЗМІ. Так, агенція AFP повідомляє, що їхнього фотографа побили гумовим кийком, незважаючи на те, що він був чітко ідентифікований як представник преси", - зазначили у виданні DW.

Крім того, повідомлялось, що до будівлі парламенту у Тбілісі вийшло кілька тисяч людей, проте деякі експерти кажуть, що було 15 тисяч. 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 38

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 38

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст