Головна Блог ... Новини «Суддя» Василь Парфенюк закрив справу зі смертельною ДТП, отримав лише догану і пішов у почесну відставку з усіма виплатами «Суддя» Василь Парфенюк закрив справу зі смертельн...

«Суддя» Василь Парфенюк закрив справу зі смертельною ДТП, отримав лише догану і пішов у почесну відставку з усіма виплатами

Відключити рекламу
«Суддя» Василь Парфенюк закрив справу зі смертельною ДТП, отримав лише догану і пішов у почесну відставку з усіма виплатами - d0034c61f84e6f54d38ca706069b20ea.jpg

Вища рада правосуддя покарала суддю з Тернополя доганою та позбавили його доплат до зарплати. Цей служитель Феміди у 2021 році не притягнув до відповідальності п’яного водія, який їхав на авто зі швидкістю 152-172 кілометри на годину та насмерть збив жінку. Суддя не вважає, що вчинив неправильно. Через місяць після рішення ВРП, він пішов у почесну відставку та тепер буде довічно жити за бюджетні кошти.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

10 січня 2024 року Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя (ДП ВРП) розглядала дисциплінарну скаргу на суддю Василя Парфенюка, який працює у Чортківському районному суді Тернопільської області. У 2021 році на суддю поскаржились Роман Маселко (тоді як правозахисник) та Тернопільська обласна прокуратура.

Згадайте новину: Почесна суддя Майдану Наталія Чередніченко вже у відставці й отримає 450 тис. грн. допомоги від держави

На думку скаржників, суддя Парфенюк безпідставно закрив справу, де досліджували смертельне ДТП на Тернопільщині. За даними слідства, о 2:30 ночі Ігор Босяк п’яним керував Audi А4 та на швидкості 152-172 кілометрів на годину та наїхав на 50-річну жінку. Вона загинула на місці.

«Шансів вижити у неї не було. Від удару її тіло розірвало. Частина залишилась на дорозі, інша — була на дереві. Деякі внутрішні органи опинились в автомобілі, що її збив», — писали журналісти, які прибули на місце події.

Під час перевірки стану Босяка виявили, що він був п’яним. У крові чоловіка було 1,74 проміле етилового спирту при допустимому 0,2 проміле. Як пояснив сам Босяк, він не пив, а алкоголь у його крові виявили через вжиті до цього енергетики.

Спочатку зареєстрували кримінальну справу через порушення правил дорожньої безпеки, але її в процесі розгляду закрили. Та попри це, Босяка можна було притягнути до адміністративної відповідальності впродовж трьох місяців, що міг зробити Парфенюк. Але замість цього суддя закрив справу через завершення строків давності.

Згадайте новину: Завдяки ВРП Олександр Коцюрба – герой п'яних ДТП успішно «відставився» і отримуватиме мільйонне пожиттєве утримання

Як пояснив Парфенюк на засіданні ВРП, прокурори не додали постанову про закриття кримінального провадження, через що він відраховував строки давності не від закриття кримінальної справи, а від вчинення злочину. Оскільки суд не може збирати докази за власною ініціативою на підтвердження винуватості особи, то суддя виніс своє рішення на тих доказах, які мав.

«Я не вважаю, що порушив закон. Просто така ситуація, в якій було дуже важко прийняти дійсно законне, справедливе та правильне рішення», — каже Парфенюк.

Члени Дисциплінарної палати ВРП мають іншу думку — Парфенюк не з’ясував необхідні додаткові матеріали, не надав оцінку наявним у справі доказам закриття кримінального провадження, не з’ясував обставин, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.

Такі дії ВРП розцінило, як недбалість, у зв’язку з неналежним ставленням до виконання своїх службових обов’язків. За це Парфенюк отримав догану та його позбавили доплат до зарплати впродовж місяця. Наскільки це співмірне покарання за дії судді?

«Стягнення є непропорційно малим, хоча типовим для такого виду проступку. За нашою практикою ВРП у таких випадках застосовує або попередження, або догану. Натомість хотілось би, щоб потурання пʼяному водінню каралось не «символічним покаранням», а було пропорційним скоєному проступку та серйозності наслідків», — коментує Марта Береза, юристка «Фундації DEJURE».

Згадайте новину: Суддя ВС Наталія Антоненко не змогла пояснити походження своїх 2 млн. грн, проте нова ВРП відправила її у відставку із утриманням щонайменше 100 тис. грн щомісячно

Суддя мав проходити кваліфікаційне оцінювання, щоб довести свою компетентність та доброчесність для подальшої роботи у суді, але Парфенюк уник цього. Через місяць після отримання догани, Парфенюк пішов у відставку. Це означає, що Парафенюк буде утримуватися державою пожиттєво. Розмір цього щомісячного утримання залежить від зарплатні судді та його стажу — чим вищий стаж, тим більше суддя отримує грошей. Ці виплати можуть сягати сотень тисяч гривень на місяць.

 • 610

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 610

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст