3
1
3254
Вища рада правосуддя відправила суддю Верховного Суду Наталію Антоненко у відставку, яка передбачає пожиттєве утримування на суму щонайменше 100 тисяч гривень щомісячно. Суддя непереконливо пояснювала законність походження майна, через що отримала негативний висновок від Громадської ради доброчесності. Також Антоненко розглядала справу, яка стала об’єктом розгляду Європейського суду з прав людини.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
Наталія Антоненко пішла у відставку з 32-річним досвідом з посади судді Верховного Суду. Згідно із Законом «Про судоустрій і статус суддів» кожен суддя, який іде у відставку, утримується державою пожиттєво. Розмір цього щомісячного утримання вираховується відсотково від зарплатні судді та його стажу — чим вищий стаж, тим більше суддя отримує грошей. Ці виплати можуть сягати сотень тисяч гривень на місяць.
До Верховного Суду Наталія Антоненко потрапила з посади Апеляційного суду міста Києва. Суддя успішно пройшла конкурс, під час якого до неї були запитання.
Так, Громадська рада доброчесності (ГРД) порахувала, скільки суддя витратила грошей на купівлю усього майна, яке було задеклароване у 2016 році. Аналітики рахували задекларовані збереження в доларах, вартість автомобілів, будинків, квартир та земельних ділянок. У результаті вийшло, що суддя мала б витратити на все задеклароване майно 3,7 млн грн.
На противагу цьому ГРД підрахувала скільки доходу задекларувала суддя й виявила, що Антоненко не вистачило б грошей, щоб купити усе задеклароване. Додатково судді треба було б знайти десь 2 млн грн.
Згадайте новину: Ганьба новому складу ВРП! У почесну відставку відійшов суддя Попревич, який ув’язнив Стерненка та «відмазав» колегу
Антоненко прокоментувала ГРД про «зайві» гроші дуже лаконічно — «сімейні заощадження».
Майном судді також зацікавилися аналітики з проєкту PROSUD. У своєму матеріалі про Антоненко вони розповідають про чималий будинок площею 338 квадратних метрів та дві земельні ділянки: 1496 і 1388 квадратних метрів у Броварському районі Київської області.
Колишнім чоловіком судді Антоненко був експрокурор з питань внутрішньої безпеки міста Севастополя та Генеральної прокуратури Євген Антоненко. У них були двоє дітей, які також забезпечені житлом. Вони є співвласниками квартири площею 113 квадратних метрів в будинку по вул. Мініна в Києві, вартість якої у 2017 році складала від 135 тисяч доларів США.
До слова старший син судді має недешеве авто: Toyota Camry 2012 року випуску, що в тому ж 2012-му коштувала Максиму Антоненко близько 30 тисяч доларів США.
Громадська рада доброчесності у своєму висновку визнала, що Антоненко не місце у Верховному Суді. Наприклад, Антоненко розглядала справу, яка потім потрапила до Європейського суду з прав людини («Журавльов проти України»). Суд зобов’язав Україну виплатити скаржнику компенсацію у розмірі 3100 євро за надмірну тривалість цивільних проваджень.
Згадайте новину: В Україні накопичилося майже 10 тисяч дисциплінарних скарг на суддів, які не розглядаються ВРП
Загалом Україна витратила 6,2 мільярда гривень на утримання суддів у відставці під час повномасштабного вторгнення. Для порівняння, за ці гроші можна було б купити майже 365 тисяч FPV-дронів або понад 15 тисяч авто для військових.
Звичайно, не всі судді, які йдуть у відставку, є недоброчесними, але зараз прослідковується тенденція, що сумнівні служителі Феміди намагаються втекти на почесну «пенсію».
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
795
Коментарі:
0
Переглядів:
157
Коментарі:
0
Переглядів:
723
Коментарі:
0
Переглядів:
1005
Коментарі:
0
Переглядів:
617
Коментарі:
0
Переглядів:
743
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.
Примітка: суддя не змогла пояснити, чому так мало - самі лише 2 мільйони. Дуже підозріло.