2
4
37110
Неоновлення даних розглядається як порушення правил мобілізаційного законодавства. За це передбачена відповідальність за ст. 210-1 КУпАП, штраф від 17 до 25,5 тис. гривень.
Право на складання протоколу та розгляд відповідних справ за названою статтею має керівник ТЦК та СП. І, на мій погляд, складання таких постанов зараз буде відбуватися вибірково та не матиме масового характеру, враховуючи значне навантаження, яке пов’язане з оновленням даних військовозобов’язаних та подальшою їх обробкою.
Станом на ранок 16 липня свої дані тільки через застосунок "Резерв+" оновили майже 3 млн 200 тис. наших громадян та ще, мабуть, декілька мільйонів оновили дані через інші доступні майданчики. Тобто тепер завданням ТЦК та СП є обробка цих даних, а для цього необхідно направляти повістки, працювати з тими, хто прибув та відпрацьовувати тих, хто не з’явився.
Згадайте новину: ТЦК може виписати лише один штраф за неоновлення даних
У начальників ТЦК та СП є три місяці на виявлення правопорушення та складення таких протоколів.
Втім, не можна виключати, що перші постанови вже можуть заявлятися найближчим часом. А більш масове штрафування почне відбуватися протягом місяця-двох.
Яким може бути алгоритм притягнення до адміністративної відповідальності? Припускаю, що він буде наближений до наступного. По-перше, складається постанова про притягнення особи до відповідальності за неоновлення даних та накладається адміністративний штраф (ст. 210-1 КУпАП). Дана постанова відправляється за місцем реєстрації. Ймовірно, зараз такі постанови будуть складатися вибірково.
Згадайте новину: Чи буде ТЦК затримувати тих, хто встиг вчасно оновити дані - Міноборони
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови до суду. Строк на оскарження становить 10 днів. Рекомендовано всім, для кого дане питання актуальне, перевіряти пошту за місцем реєстрації.
По-друге, у разі несплати штрафу протягом 15-ти днів, постанова направляється до виконавчої служби для подальшого стягнення (ч. 1 ст. 307 КУпАП). Коли штраф для стягнення передається до виконавчої служби, він подвоюється. Рекомендовано перевіряти реєстри на наявність відкритих виконавчих проваджень.
По-третє, відкривається виконавче провадження та накладається арешт на рахунки, в тому числі на електронні гаманці та деяке майно. І важливо (!): якщо сума штрафу не перевищує 160 тисяч гривень, арешт та подальший продаж житла або земельної ділянки для погашення суми штрафу не здійснюється.
Необхідно зауважити, що якщо будуть наявні несплачені штрафи у розмірі 160 тисяч та більше виконавча служба може об’єднати в одне провадження всі несплачені штрафи та отримує право на арешт житла та подальший продаж.
По-четверте, виконується примусове стягнення. Варто пам’ятати, що після відкриття виконавчого провадження першочергово накладається арешт на рахунки боржника. Далі - стягнення на заробітну плату (у розмірі 20%), і відбувається пошук наявного майна.
У разі наявності майна, боржник має право запропонувати види майна чи предмети, які необхідно реалізувати в першу чергу. Черговість стягнення на кошти та інше майно боржника остаточно визначається виконавцем (ч. 5 ст. 48 ЗУ "Про виконавче провадження").
Пользуйтесь консультацией: Обжалование штрафов ТЦК. Как не платить 25500 законно
Якщо у боржника відсутнє будь-яке майно та грошові кошти, виконавцю надається пів року для того, щоб вчинити виконавчі дії на стягнення заборгованості.
Потім провадження може бути закрите у зв'язку з відсутністю майна у боржника. Але у разі наявності нових порушень, процедура по стягненню може бути реалізована знову.
При цьому, автоматичне накладення штрафу неможливе, оскільки є певна процедура для реалізації стягнення штрафу, описана вище.
Щодо того, чи будуть накладатися штрафи після 16 липня у разі прибуття для оновлення даних, формально, порушення закону наявне. Тож є всі правові підстави для притягнення до адміністративної відповідальності. Однак чи будуть застосовувати такий алгоритм для всіх – відкрите питання. Адже, знову ж таки, для цього треба застосовувати відповідний ресурс. Ймовірно, накладання чи не накладання штрафу у такому випадку буде залежати від людського фактору та настрою приймаючих.
Крім того, після спливу 60 днів на оновлення даних (тобто після 16 липня 2024 року), ТЦК може направляти вимоги про прибуття до ТЦК та СП для оновлення даних за останнім відомим місцем проживання. Але якщо фактично людина її не отримала або отримала та не з’явились, її можуть позбавити права керування транспортним засобом.
Як відбувається ця процедура:
Таким чином, наразі головне - перевіряти адресу реєстрації на наявність нових поштових повідомлень: вимог та повісток. Адже чинним законодавством передбачено, що у разі не отримання таких документів останні вважаються врученими. Надалі це надає право оголошувати особу в адміністративний розшук та здійснювати примусові стягнення. Тому також важливо здійснювати моніторинг державних реєстрів щодо наявності штрафів та виконавчих проваджень, щоб вчасно зреагувати.
Елеонора Ємець, радник, адвокат, керівник практики White-Collar Сrime юридичної компанії ADER HABER
Джерело: УНІАН
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
419
Коментарі:
0
Переглядів:
327
Коментарі:
0
Переглядів:
1114
Коментарі:
3
Переглядів:
615
Коментарі:
0
Переглядів:
1567
Коментарі:
1
Переглядів:
480
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Пробачте де ви це прочитали??? "У начальників ТЦК та СП є три місяці на виявлення правопорушення та складення таких протоколів". По-перше, рік, а не три місяці, а по-друге, це строк для притягнення до відповідальності після виявлення правопорушення.
А щодо складення протоколів, див.ч.5 ст. 258 КУпАП.
Стосовно цього твердження "... накладається арешт на рахунки...". Зауваження: арешт накладається на грошові кошти, а не на рахунки, і в межах суми, що підлягає стягненню.
"...та деяке майно...", уточніть, будь ласка на яке саме майно.