22
0
4306
Спочатку трошки про нормативну базу.
Відповідно до ч. 5 ст. 41 Конституції України примусове відчуження об'єктів права приватної власності з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану.
Аналогічна норма міститься у ст. 353 ЦК України.
Примусове відчуження з повним відшкодуванням вартості називається реквізицією.
На відміну від реквізиції У разі стихійного лиха, аварії, епідемії, епізоотії та за інших надзвичайних обставин, реквізиція в умовах воєнного або надзвичайного стану здійснюється з наступним відшкодуванням вартості а не попереднім.
Це саме передбачено у ст. 3 Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму військового або надзвичайного стану» відшкодування вартості в умовах військового часу є необов’язковою умовою, хоча це прямо суперечить Конституції України та ЦК України.
Безоплатним може бути не відчуження а лише вилучення (застосовується тільки до державного майна), тому прошу не плутати ці поняття.
Користуйтеся консультацією: 4 умови вилучення авто для воєнних потреб
Що важливо знати про примусове відчуження:
Коротко про повернення майна
Після завершення воєнного часу, власник майна має право за своїм вибором наполягати на поверненні майна ( в судовому порядку) або на компенсацію, або на отримання іншого майна взамін відчуженого (якщо це можливо).
Для отримання наступної повної компенсації за примусово відчужене в умовах правового режиму воєнного стану майно його колишній власник або уповноважена ним особа після скасування правового режиму воєнного стану звертається до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем відчуження майна із заявою, до якої додаються акт і документ, що містить висновок про вартість майна.
Компенсація за примусово відчужене майно в умовах правового режиму воєнного стану з наступним повним відшкодуванням його вартості здійснюється протягом п’яти наступних бюджетних періодів після скасування правового режиму воєнного чи надзвичайного стану за рахунок коштів державного бюджету.
Користуйтеся консультацією: Фіксування факту руйнування майна
Як діяти, якщо у Вас намагаються захопити майно під виглядом реквізиції?
Для початку попросіть рішення, яким передбачено реквізиція Вашого майна, зніміть копію. Прочитайте уважно. У рішенні має бути зазначено оцінена вартість майна або інформація про те, хто буде його оцінювати.
Якщо у рішенні немає чіткого опису Вашого майна, рішення не стосується Вашого майна.
Якщо у рішенні нічого не вказано про оцінку, або передбачено що оцінка буде проводитися пізніше, вимагайте участі(присутності) в проведенні оцінки.
Перед тим, як підписувати акт, Ви можете зазначити (те, що вважаєте за потрібне) чи отримали копію рішення про реквізицію, чи згідні з реквізицією, чи присутні були на оцінці, чи згідні з оцінкою, чи отримали копію висновку про оцінку, тощо.
Сподіваюся, ця стаття виявилась для Вас корисною. Тоді, не забудбьте поставити слоника.
Автор новини: адвокат Віталій Гриб, ст. партнер АО "Гардецький та партнери"
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
80
Коментарі:
0
Переглядів:
502
Коментарі:
0
Переглядів:
484
Коментарі:
0
Переглядів:
500
Коментарі:
0
Переглядів:
364
Коментарі:
0
Переглядів:
657
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.