Стаття 5. Предмет обтяження

Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень (ЗМІСТ) Інші закони
 • 974

  Переглядів

 • 974

  Переглядів

 • Додати в обране

  Предметом обтяження може бути рухоме майно, не вилучене з цивільного обороту, на яке згідно із законодавством може бути звернене стягнення. Залежно від змісту обтяження предмет обтяження повинен належати боржнику або обтяжувачу на праві власності, довірчої власності чи на праві господарського відання. Відносини щодо рухомого майна, яке належить особі на праві господарського відання, регулюються за правилами, встановленими для регулювання відносин щодо рухомого майна, яке належить особі на праві власності.

  {Частина перша статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 132-IX від 20.09.2019 }

  У разі обмеження права розпорядження рухомим майном згодою іншої особи така ж згода необхідна для його обтяження.

  Предметом обтяження може бути рухоме майно, яке стане та/або може стати власністю боржника в майбутньому.

  {Частина третя статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }

  Рухоме майно може бути предметом декількох обтяжень, якщо інше не встановлено законом або правочином, на підставі якого виникло попереднє зареєстроване обтяження. Договір, на підставі якого виникло приватне обтяження, не може забороняти встановлення публічного обтяження.

  Попередня

  5/50

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст