Головна Сервіси для юристів ... Закони Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень Стаття 23. Права обтяжувача за забезпечувальним обтяженням Стаття 23. Права обтяжувача за забезпечувальним об...

Стаття 23. Права обтяжувача за забезпечувальним обтяженням

Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень (ЗМІСТ) Інші закони
  • 721

    Переглядів

  • 721

    Переглядів

  • Додати в обране

    Відповідно до забезпечувального обтяження обтяжувач має право в разі порушення боржником забезпеченого обтяженням зобов’язання або договору, на підставі якого виникло забезпечувальне обтяження, а також в інших випадках, встановлених законом чи договором, одержати задоволення своєї вимоги за рахунок предмета обтяження в черговості згідно із встановленим пріоритетом.

    {Частина перша статті 23 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1414-VIII від 14.06.2016 , № 738-IX від 19.06.2020 }

    У разі відступлення обтяжувачем забезпеченою обтяженням права вимоги іншій особі до неї також переходять усі права обтяжувача щодо предмета обтяження.

    Обтяжувач набуває права вимагати виконання забезпеченої обтяженням вимоги незалежно від настання строку виконання в разі настання однієї з таких обставин:

    1) інша ніж обтяжувач особа набула права стягнення на предмет обтяження;

    2) порушено провадження у справі про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом;

    3) прийнято рішення про ліквідацію юридичної особи, майно якої є предметом забезпечувального обтяження.

    {Пункт 3 частини третьої статті 23 із змінами, внесеними згідно із Законом № 738-IX від 19.06.2020 }

    Якщо предметом забезпечувального обтяження є два або більше об’єктів, обтяжувач отримує задоволення за рахунок такої їх кількості, яка достатня для повного задоволення забезпеченої обтяженням вимоги. У цьому разі обтяжувач самостійно визначає рухоме майно, на яке звертається стягнення.

    Попередня

    25/50

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст