1. Конкурс на зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів та його заступника, дисциплінарного інспектора проводиться прозоро та відкрито за такими етапами:
1) ухвалення та оприлюднення Вищою радою правосуддя рішення щодо оголошення про проведення конкурсу;
2) прийняття секретаріатом Вищої ради правосуддя інформації від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі;
3) розгляд Комісією, конкурсною комісією інформації від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі;
4) проведення секретаріатом Вищої ради правосуддя стосовно кандидатів спеціальної перевірки, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції";
5) проведення Комісією, конкурсною комісією тестувань, розв’язання ситуаційних завдань та визначення їх результатів (у разі визначення Комісією, конкурсною комісією такої необхідності);
6) перевірка Комісією, конкурсною комісією кандидатів на відповідність критерію професійної компетентності, доброчесності і встановленим для судді етичним стандартам;
7) проведення Комісією, конкурсною комісією співбесіди із кандидатами;
8) визначення Комісією, конкурсною комісією переможців конкурсу.
2. В оприлюдненому оголошенні про проведення конкурсу на зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів, його заступника, дисциплінарного інспектора Вища рада правосуддя зазначає:
1) посадові обов’язки;
2) умови оплати праці;
3) вимоги до кандидата на посаду;
4) інформацію щодо строковості призначення на посаду;
5) вичерпний перелік інформації, необхідної для участі в конкурсі, та строк її подання;
6) прізвище, номер телефону та адресу електронної пошти особи, яка надає додаткову інформацію з питань проведення конкурсу.
3. Конкурс на зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів проводить Комісія.
4. Конкурс на зайняття посади заступника керівника служби дисциплінарних інспекторів, дисциплінарного інспектора проводить конкурсна комісія, утворена Вищою радою правосуддя у складі голови та членів комісії.
Конкурсна комісія здійснює свою діяльність відповідно до законодавства про державну службу, цього Закону та Регламенту роботи конкурсної комісії, який вона самостійно розробляє та затверджує.
5. Членами конкурсної комісії можуть бути особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет та відповідають критерію доброчесності.
6. Вища рада правосуддя ухвалює рішення про дострокове припинення повноважень члена конкурсної комісії у разі його неучасті у роботі комісії протягом одного календарного місяця поспіль без поважних причин або неодноразової (двічі і більше) відмови без поважних причин від голосування з питань, що розглядаються, чи у разі іншого систематичного невиконання членом конкурсної комісії його обов’язків або перешкоджання в роботі конкурсної комісії.
7. Організаційно-технічне забезпечення діяльності конкурсної комісії здійснює секретаріат Вищої ради правосуддя.
8. Засідання Комісії, конкурсної комісії є відкритими та публічними, транслюються у режимі реального часу на офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя.
Інформація про час, місце та порядок денний засідання Комісії, конкурсної комісії оприлюднюється на офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя не пізніше ніж за два робочі дні до його проведення.
9. Комісія затверджує Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів.
10. Конкурсна комісія затверджує Порядок проведення конкурсу на зайняття посади заступника керівника служби дисциплінарних інспекторів, дисциплінарного інспектора.
11. Порядок проведення конкурсу включає:
1) умови проведення конкурсу;
2) порядок розгляду інформації для участі в конкурсі;
3) етапи оцінювання кандидатів та порядок їх проведення;
4) методи оцінювання кандидатів.
12. Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, разом з інформацією, передбаченою статтею 25 Закону України "Про державну службу", додатково подають:
1) копію декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року подання документів, та посилання на відповідну сторінку Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
2) письмову згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до закону та інші документи, передбачені Законом України "Про запобігання корупції" для проведення спеціальної перевірки.
13. Будь-які особи мають право надсилати до Комісії, конкурсної комісії, Вищої ради правосуддя інформацію та матеріали щодо відповідності або невідповідності певного кандидата або кандидатів на посаду керівника служби дисциплінарних інспекторів, його заступника, дисциплінарного інспектора встановленим законодавством про державну службу та цим Законом вимогам.
Комісія, конкурсна комісія, Вища рада правосуддя може врахувати таку інформацію та матеріали під час проведення конкурсу.
При цьому інформація та матеріали, отримані від анонімних джерел, а також інформація та матеріали, джерела походження яких встановити неможливо, не мають доказової сили під час проведення конкурсу. Комісія, конкурсна комісія може перевірити таку інформацію.
14. Кандидат на зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів, його заступника, дисциплінарного інспектора вважається таким, що відповідає критерію доброчесності, якщо він є незалежним, чесним, неупередженим, непідкупним, сумлінним, дотримується етичних правил, встановлених для судді, та демонструє бездоганну поведінку в професійній діяльності та особистому житті, а також стосовно якого немає сумнівів щодо законності джерел походження майна, відповідності рівня життя кандидата або членів його сім’ї задекларованим доходам, відповідності способу життя кандидата його статусу.
Комісія, конкурсна комісія ухвалює вмотивоване рішення про припинення участі в конкурсі тих кандидатів, стосовно яких наявний обґрунтований сумнів щодо їх відповідності критерію доброчесності чи встановленим для судді етичним стандартам.
15. За результатами конкурсу на зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів Комісія вмотивованим рішенням затверджує перелік переможців конкурсу із розрахунку не менше двох кандидатів на одну вакантну посаду та передає їх кандидатури для вибору Вищій раді правосуддя.
Якщо кількість переможців на посаду керівника служби дисциплінарних інспекторів становить менше двох, на таку посаду оголошується повторний конкурс.
16. За результатами конкурсу на зайняття посади заступника керівника служби дисциплінарних інспекторів, дисциплінарного інспектора конкурсна комісія вмотивованим рішенням затверджує перелік переможців конкурсу та передає їх кандидатури для вибору Вищій раді правосуддя.
17. На письмову вимогу кандидатів, участь яких було припинено у зв’язку з наявністю обґрунтованого сумніву щодо їх відповідності критерію доброчесності чи встановленим для судді етичним стандартам, Комісія, конкурсна комісія оприлюднює вмотивовані рішення стосовно таких кандидатів на офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя.
18. Вища рада правосуддя проводить співбесіду з переможцями конкурсу відкрито та ухвалює за її результатами обґрунтоване і вмотивоване рішення про призначення або про відмову в призначенні переможців конкурсу на вакантні посади керівника служби дисциплінарних інспекторів, його заступника, дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя.
{Розділ I доповнено главою 6 згідно із Законом № 3378-IX від 06.09.2023 }
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.