Стаття 23. Ліцензування мовлення

Про телебачення і радіомовлення (ЗМІСТ) Інші закони
  • 2148

    Переглядів

  • 2148

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Ліцензування мовлення здійснюється виключно Національною радою відповідно до порядку та вимог, встановлених цим Законом та Законом України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення".

    2. Ліцензування мовлення іноземних телерадіоорганізацій забороняється.

    3. Залежно від організаційно-технологічних особливостей розповсюдження програм Національна рада видає ліцензії на такі види мовлення:

    супутникове;

    ефірне;

    кабельне;

    проводове;

    багатоканальне.

    4. Залежно від території розповсюдження програм визначається територіальна категорія мовлення та територіальна категорія каналу мовлення або багатоканальної телемережі:

    загальнонаціональне мовлення - мовлення не менше ніж на дві третини населення кожної з областей України;

    регіональне мовлення - мовлення на регіон (область, декілька суміжних областей), але менше ніж на половину областей України;

    місцеве мовлення - мовлення на один чи кілька суміжних населених пунктів, яке охоплює не більше половини території області;

    закордонне мовлення - мовлення на територію поза межами державного кордону України.

    5. Цифрове мовлення з використанням радіочастотного спектра ліцензується як багатоканальне мовлення.

    {Частина п'ята статті 23 в редакції Закону № 2529-IX від 16.08.2022 }

    6. Видача ліцензій на мовлення здійснюється на конкурсних засадах (за результатами відкритих конкурсів) або без конкурсів (за заявковим принципом) у випадках, передбачених цим Законом.

    7. На конкурсних засадах здійснюється видача ліцензій на:

    ефірне мовлення;

    багатоканальне мовлення з використанням радіочастотного спектра.

    {Частина сьома статті 23 в редакції Закону № 2529-IX від 16.08.2022 }

    8. Без конкурсів здійснюється видача ліцензій на:

    супутникове мовлення;

    кабельне мовлення;

    проводове мовлення;

    ефірне мовлення на каналі мовлення багатоканальної ефірної телемережі у випадку, передбаченому частиною дев’ятою статті 22 цього Закону;

    мовлення НСТУ в обсязі, визначеному статтею 5 Закону України "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України".

    {Частину восьму статті 23 доповнено абзацом шостим згідно із Законом № 271-VIII від 19.03.2015 }

    9. Крім випадку, передбаченого абзацом другим цієї частини, ліцензія на мовлення, видана Національною радою, є єдиним і достатнім документом, що надає ліцензіату право відповідно до умов ліцензії здійснювати мовлення, користуватися каналами мовлення за умови наявності у володільців радіоелектронних засобів, передбаченого законом присвоєння радіочастот.

    {Абзац перший частини дев'ятої статті 23 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1089-IX від 16.12.2020 }

    Дозвіл на тимчасове мовлення, виданий Національною радою, є достатнім документом, що надає телерадіоорганізації право відповідно до умов такого дозволу здійснювати тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення за умови наявності у володільців радіоелектронних засобів, передбаченого законом присвоєння радіочастот.

    {Абзац другий частини дев'ятої статті 23 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1089-IX від 16.12.2020 }

    Дозвіл на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення видається без проведення конкурсу (за заявковим принципом). Видача дозволу на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення здійснюється на безоплатній основі.

    Порядок видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умови дозволу та порядок здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу, визначаються Національною радою.

    При видачі дозволів на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення Національна рада керується необхідністю захисту інтересів держави, протидії інформаційній агресії, збалансованого та неупередженого інформування аудиторії про суспільно значущі події в Україні. Виходячи з цих пріоритетів, Національна рада визначає відповідні вимоги до програмної концепції мовлення на територіях з особливим режимом мовлення.

    {Частина дев’ята статті 23 в редакції Закону № 2244-VIII від 07.12.2017 }

    Попередня

    23/77

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати