Стаття 6. Інші положення

Про списання та реструктуризацію податкової заборгованості платників податків за станом на 31 березня 1997 року (ЗМІСТ) Інші закони
 • 298

  Переглядів

 • 298

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Відповідні податкові органи в місячний строк з дня набрання чинності цим Законом приймають рішення про списання з платників податків сум податкової заборгованості, зазначених у статті 2 цього Закону, і повідомляють про це платника податку та уповноважені банки.

  2. З дня набрання чинності цим Законом і до 1 січня 1998 року податкові органи зупиняють стягнення з платників податків у безспірному порядку сум податкової заборгованості, зазначеної у статті 3 цього Закону. Уповноваженими банками за повідомленням податкових органів зупиняється списання сум такої податкової заборгованості. Розрахункові документи податкових органів щодо стягнення сум цієї заборгованості та платників податків щодо сплати цих сум підлягають поверненню у двотижневий строк з дня отримання такого повідомлення до відповідних податкових органів для обліку та звітності.

  У разі неповідомлення платником податку про прийняте рішення щодо реструктуризації податкової заборгованості відповідного податкового органу в строки, визначені в статті 4 цього Закону, стягнення заборгованості поновлюється з 1 січня 1998 року з нарахуванням сум пені, штрафних та фінансових санкцій відповідно до законодавства України починаючи з дня виникнення такої заборгованості.

  3. Списання та реструктуризація податкової заборгованості, передбачені цим Законом, провадяться виключно як одноразовий захід і подальшому продовженню не підлягають, крім вугледобувних, вуглепереробних та шахтовуглебудівних підприємств Міністерства вугільної промисловості України та гірничодобувних підприємств з підземного видобутку сировини та підприємств, що розробляють та виготовляють боєприпаси, їх елементи та вироби спецхімії, Міністерства промислової політики України. ( Пункт 3 статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законами N 268-XIV ( 268-14 ) від 20.11.98, N 1991-III ( 1991-14 ) від 21.09.2000 - набирає чинності з 01.01.2001 )

  4. Податкова заборгованість щодо податків і зборів (обов'язкових платежів), сплата яких передбачена законами України та які не зазначені в пункті 4 статті 1 цього Закону, списанню та реструктуризації не підлягають, крім випадків, передбачених пунктом 6 статті 6 цього Закону.

  5. Платники податків, які протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом повідомлять відповідним податковим органам про приховані (занижені) суми по платежах до бюджетів та державних цільових фондів, мають право на списання та реструктуризацію податкової заборгованості відповідно до цього Закону без нарахування суми пені, штрафних та фінансових санкцій. Керівники та посадові особи таких платників податку звільняються від передбаченої законодавством України відповідальності за порушення податкового законодавства.

  6. Рішення про списання та реструктуризацію податкової заборгованості платників податків з місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів) приймається відповідною радою у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом згідно з умовами, визначеними цим Законом.

  7. Розрахункові документи щодо стягнення у безспірному порядку сум заборгованості платника податку, який прийняв рішення про реструктуризацію податкової заборгованості на умовах, визначених цим Законом (за винятком випадків безспірного стягнення коштів за рішеннями суду (арбітражного суду) або виконавчими написами нотаріусів, а також щодо сум податкової заборгованості), обліковуються на спеціальному рахунку такого платника податку, відкритому на рік у банку, де знаходиться його розрахунковий рахунок.

  Порядок відкриття, функціонування такого рахунку, а також погашення цієї заборгованості визначається Кабінетом Міністрів України спільно з Національним банком України.

  Попередня

  6/7

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст