Головна Сервіси для юристів ... Закони Про професійних творчих працівників та творчі спілки Стаття 6. Соціальний захист професійного творчого працівника Стаття 6. Соціальний захист професійного творчого ...

Стаття 6. Соціальний захист професійного творчого працівника

Про професійних творчих працівників та творчі спілки (ЗМІСТ) Інші закони
 • 673

  Переглядів

 • 673

  Переглядів

 • Додати в обране

  Професійний творчий працівник користується правом на державне соціальне страхування, оплату праці відповідно до професії, кваліфікації та особистого трудового внеску, належні умови праці, пенсійне забезпечення згідно з законодавством України.

  Професійний творчий працівник може мати статус як найманого працівника, так і особи, яка не працює за наймом.

  Професійним творчим працівникам, які зробили вагомий внесок у розвиток національної культури та мистецтва, можуть встановлюватися державні стипендії відповідно до законодавства України.

  Професійним творчим працівникам - членам творчої спілки для забезпечення умов для творчої діяльності надається окрема кімната (кабінет, майстерня) або додаткова жила площа розміром не менш як 20 кв. м, що оплачується в одинарному розмірі.

  Професійним творчим працівникам - членам творчих спілок гарантується додатковий соціальний захист. Вони можуть одержувати фінансову та іншу матеріальну допомогу, доплату до пенсій, користуватися закладами охорони здоров’я відповідних творчих спілок, будинками творчості, будинками-інтернатами (пансіонатами) для людей похилого віку та осіб з інвалідністю згідно з статутними положеннями, матеріальними і фінансовими можливостями творчої спілки.

  {Частина п’ята статті 6 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2581-VIII від 02.10.2018 }

  Творчим працівникам, які є авторами та/або виконавцями, гарантується справедлива винагорода за використання об’єктів авторського права або суміжних прав в порядку і на умовах, визначених законом.

  {Статтю 6 доповнено частиною шостою згідно із Законом № 2811-IX від 01.12.2022 }

  Попередня

  6/27

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст