Орган з оцінки відповідності має право здійснювати діяльність з оцінки відповідності у сфері насінництва та розсадництва лише за умови, що він уповноважений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику.
Орган з оцінки відповідності:
встановлює відповідність насіння і садивного матеріалу вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва шляхом визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу;
здійснює лабораторний сортовий контроль насіння і садивного матеріалу;
видає сертифікати на сортові і посівні якості насіння та сортові і товарні якості садивного матеріалу;
здійснює інші функції, на виконання яких його уповноважено відповідно до цього Закону.
Підприємство, установа, організація чи їхній підрозділ може бути уповноважено рішенням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, на здійснення діяльності з оцінки відповідності у сфері насінництва та розсадництва, якщо таке підприємство, установа, організація чи їхній підрозділ:
є юридичною особою - резидентом України;
може підтвердити відповідний рівень компетентності;
має достатню кількість персоналу відповідної кваліфікації, який працює на постійній основі;
{Абзац четвертий частини третьої статті 18 - 1 в редакції Закону № 2763-IX від 16.11.2022 }
не використовує фінансові та матеріальні ресурси суб’єктів насінництва та розсадництва;
має належне інформаційно-технічне забезпечення, фінансові та матеріальні ресурси, які дають змогу проводити роботи з оцінки відповідності;
має у своїй структурі акредитовані лабораторії;
{Абзац сьомий частини третьої статті 18 - 1 в редакції Закону № 2763-IX від 16.11.2022 }
має систему управління якістю;
{Абзац дев'ятий частини третьої статті 18 - 1 виключено на підставі Закону № 2763-IX від 16.11.2022 }
має належну матеріально-технічну базу та інші об’єкти інфраструктури;
не має конфлікту інтересів щодо насіння та/або садивного матеріалу, оцінку відповідності якого буде здійснювати.
{Абзац одинадцятий частини третьої статті 18 - 1 в редакції Закону № 2763-IX від 16.11.2022 }
Порядок підтвердження підприємствами, установами, організаціями чи їхніми підрозділами відповідного рівня компетентності, вимоги щодо кількості кваліфікованого персоналу, що працює на постійній основі, вимоги до фінансових та матеріальних ресурсів, вимоги до акредитованих лабораторій та системи управління якістю, перелік документів, необхідних для отримання уповноваження, та порядок їх подання затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику.
Виключними підставами для відмови в уповноваженні є:
невідповідність підприємства, установи, організації чи їхнього підрозділу вимогам, встановленим цією статтею;
виявлення недостовірних відомостей у документах.
Підприємство, установа, організація чи їхній підрозділ, щодо якого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, прийнято рішення про відмову в уповноваженні, повторно подає заяву після усунення всіх виявлених недоліків.
Рішення про скасування уповноваження приймається у разі:
подання органом з оцінки відповідності заяви про скасування уповноваження;
виявлення недостовірних відомостей у документах;
скасування атестата про акредитацію органу з оцінки відповідності шляхом прийняття відповідного рішення;
виявлення фактів порушення законодавства з питань оцінки відповідності.
Рішення про скасування уповноваження приймається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, який інформує про це у десятиденний строк орган з оцінки відповідності.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, здійснює постійний моніторинг діяльності органу з оцінки відповідності щодо дотримання вимог цього Закону та виконання функцій, на які його уповноважено у сфері насінництва та розсадництва, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
{Частина дев'ята статті 18 - 1 в редакції Закону № 2763-IX від 16.11.2022 }
У разі виявлення за результатами постійного моніторингу порушення законодавства у сфері насінництва та розсадництва орган з оцінки відповідності у десятиденний строк здійснює заходи для його усунення, про що інформує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику.
{Частина статті 18 - 1 в редакції Закону № 2763-IX від 16.11.2022 }
Якщо органом з оцінки відповідності не вжито заходів для усунення такого порушення протягом встановленого строку, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику, скасовує рішення про уповноваження органу з оцінки відповідності.
{Частина статті 18 - 1 в редакції Закону № 2763-IX від 16.11.2022 }
Органи з оцінки відповідності можуть додатково акредитуватися у відповідних системах сертифікації та/або оцінки відповідності міжнародних організацій, учасницею яких є Україна, або інших профільних організаціях та/або асоціаціях у сфері насінництва та розсадництва.
{Закон доповнено статтею 18 - 1 згідно із Законом № 864-VIII від 08.12.2015 }
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.