Головна Сервіси для юристів ... Закони Про місцеві вибори Стаття 99. Рішення за результатом розгляду скарги

Стаття 99. Рішення за результатом розгляду скарги

Про місцеві вибори (ЗМІСТ) Інші закони
 • 328

  Переглядів

 • 328

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Рішення виборчої комісії за результатами розгляду скарги має бути законним і обґрунтованим.

  2. Під час розгляду скарги на рішення суб’єкта оскарження виборча комісія вирішує:

  1) чи мало місце прийняття оскаржуваного рішення суб’єктом оскарження;

  2) чи було оскаржуване рішення прийнято суб’єктом оскарження на законних підставах;

  3) чи було оскаржуване рішення прийнято в межах повноважень та відповідно до визначеної законом процедури;

  4) які правові норми належить застосувати до цих правовідносин та чи віднесено законом розгляд скарги до повноважень суб’єкта їх розгляду;

  5) чи належить задовольнити кожну з вимог суб’єкта звернення або відмовити в їх задоволенні;

  6) чи належить поновити порушені права або законні інтереси суб’єкта звернення іншим способом;

  7) які рішення слід зобов’язати прийняти або які дії, що випливають з факту скасування рішення, вчинити.

  3. Під час розгляду скарги на дії (бездіяльність) суб’єкта оскарження виборча комісія вирішує:

  1) чи мала місце оскаржувана дія (бездіяльність) суб’єкта оскарження;

  2) чи оскаржувана дія (бездіяльність) здійснювалася (вчинялася) суб’єктом оскарження на законних підставах;

  3) які правові норми належить застосувати до цих правовідносин та чи віднесено законом розгляд скарги до повноважень суб’єкта її розгляду;

  4) чи належить задовольнити кожну з вимог суб’єкта звернення або відмовити в їх задоволенні;

  5) чи належить поновити порушені права або законні інтереси суб’єкта звернення іншим способом;

  6) які рішення слід зобов’язати прийняти або які дії, що випливають з факту визнання оскаржуваних дій чи бездіяльності протиправними, вчинити.

  4. Під час розгляду скарги по суті виборча комісія може задовольнити скаргу повністю або частково чи відмовити в її задоволенні.

  5. У разі задоволення скарги виборча комісія може прийняти рішення, яким:

  1) визнати рішення суб’єкта оскарження чи окремих його положень, дії чи бездіяльність такими, що не відповідають вимогам законодавства, порушують виборчі права громадян, права та законні інтереси суб’єкта виборчого процесу;

  2) скасувати рішення суб’єкта оскарження;

  3) зобов’язати суб’єкта оскарження здійснити дії, передбачені законодавством, що регулює організацію та порядок проведення виборів;

  4) зобов’язати суб’єкта оскарження утриматися від вчинення певних дій;

  5) поновити в інший спосіб порушені права та законні інтереси суб’єкта звернення зі скаргою;

  6) зобов’язати суб’єкта оскарження здійснити передбачені законодавством, що регулює організацію та порядок проведення виборів, дії, які випливають із факту скасування рішення, визнання оскаржуваних дій або бездіяльності протиправними.

  6. Виборча комісія відмовляє в задоволенні скарги, якщо встановить, що рішення, дії або бездіяльність суб’єкта оскарження вчинені відповідно до закону, в межах повноважень, передбачених законом, і не порушують виборчі права суб’єкта звернення зі скаргою.

  7. Копія рішення виборчої комісії видається чи надсилається суб’єкту звернення зі скаргою, суб’єкту оскарження, заінтересованим особам, відповідній виборчій комісії, іншому суб’єкту, про якого йдеться у рішенні, не пізніше наступного дня після прийняття рішення, а у разі прийняття рішення напередодні чи в день голосування - невідкладно.

  8. У разі визнання судом рішення відповідної виборчої комісії протиправним, у тому числі з питання визнання голосування на виборчій дільниці недійсним, установлення підсумків і результатів голосування, встановлення результатів виборів, рішення з цього питання приймається виборчою комісією, рішення якої було визнане протиправним, або виборчою комісією вищого рівня на підставі рішення суду. При цьому виборча комісія не може прийняти рішення, яке по суті повторює рішення, визнане судом протиправним, крім випадку, коли рішення було скасовано з формальних підстав.

  9. Виборча комісія вищого рівня на підставі скарги, рішення суду або з власної ініціативи може скасувати рішення виборчої комісії нижчого рівня та прийняти рішення по суті питання або зобов’язати виборчу комісію нижчого рівня повторно розглянути порушене питання.

  10. Порядок прийняття рішення судом за результатом розгляду позовної заяви, вимоги до рішення суду та порядок набрання законної сили рішенням суду встановлюються Кодексом адміністративного судочинства України.

  Попередня

  100/102

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст