Стаття 7. Сертифікація енергетичної ефективності

Про енергетичну ефективність будівель (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1149

    Переглядів

  • 1149

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Сертифікація енергетичної ефективності є обов’язковою для:

    1) об’єктів будівництва (нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту, крім об’єктів, на яких здійснюється виконання робіт, визначених абзацом другим частини першої статті 6 цього Закону), що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, які визначаються відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності";

    2) будівель, у яких мають намір здійснювати термомодернізацію та/або енергоефективні заходи, спрямовані на підвищення теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій, для здійснення яких надається державна підтримка;

    3) будівель державної власності, у яких розміщені органи виконавчої влади, що займають понад 250 квадратних метрів опалюваної площі;

    4) будівель комунальної власності, у яких розміщені органи місцевого самоврядування, які займають понад 250 квадратних метрів опалюваної площі;

    5) будівель комунальної власності з опалюваною площею понад 250 квадратних метрів, які часто відвідують громадяни.

    Будівлі, які часто відвідують громадяни, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель.

    2. Показники та клас енергетичної ефективності будівель, визначених пунктом 1 частини першої цієї статті, визначені відповідно до Порядку, передбаченого частиною першою статті 5 цього Закону, зазначаються у проектній документації на будівництво такого об’єкта.

    Форма показників та класу енергетичної ефективності об’єкта будівництва, що зазначаються у проектній документації, визначається порядком розроблення проектної документації на будівництво об’єктів. Показники та клас енергетичної ефективності об’єкта будівництва, що зазначаються у проектній документації, визначаються відповідно до Порядку проведення сертифікації енергетичної ефективності та енергетичного аудиту будівель.

    3. Сертифікація енергетичної ефективності будівель, визначених пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється після завершення будівництва перед прийняттям об’єкта в експлуатацію.

    4. Сертифікація енергетичної ефективності здійснюється відповідно до Порядку проведення сертифікації енергетичної ефективності та енергетичного аудиту будівель, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель.

    5. Порядок проведення сертифікації енергетичної ефективності та енергетичного аудиту будівель визначає:

    1) вимоги до процедури збору та обробки інформації про характеристики огороджувальних конструкцій та інженерних систем;

    2) вимоги до процедури оцінки відповідності розрахункового рівня енергетичної ефективності встановленим мінімальним вимогам до енергетичної ефективності;

    3) вимоги до процедури розроблення рекомендацій щодо підвищення рівня енергетичної ефективності;

    4) форму та зміст енергетичного сертифіката;

    5) форму та зміст витягу з енергетичного сертифіката;

    6) порядок виготовлення енергетичного сертифіката;

    7) форму та перелік показників вихідних даних, що використовувалися для виготовлення енергетичного сертифіката;

    8) вимоги до процедури здійснення енергетичного аудиту будівель;

    9) вимоги до звіту про енергетичний аудит будівель та витягу із звіту про енергетичний аудит будівель;

    10) порядок виготовлення звіту та витягу із звіту про енергетичний аудит будівель;

    11) методику визначення енергетичної ефективності будівель;

    12) інші вимоги до сертифікації енергетичної ефективності, енергетичного аудиту будівель та їх результатів.

    6. Сертифікація енергетичної ефективності та енергетичний аудит будівлі здійснюються на договірних засадах енергоаудитором будівель, який не має обмеження доступу до електронного кабінету енергоаудитора будівель Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Енергоаудитор будівель здійснює свою діяльність як самостійно, так і перебуваючи у трудових відносинах з юридичною особою.

    Договір про сертифікацію енергетичної ефективності може укладатися в електронній формі через електронний кабінет суб’єкта містобудування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".

    7. Істотними умовами договору про сертифікацію енергетичної ефективності є:

    1) інформація про відсутність обмеження доступу енергоаудитора будівель до електронного кабінету енергоаудитора будівель Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва;

    2) адреса (місцезнаходження) об’єкта сертифікації енергетичної ефективності;

    3) строк та вартість сертифікації енергетичної ефективності;

    4) порядок надання доступу до об’єкта сертифікації енергетичної ефективності та інформації про нього;

    5) перелік результатів сертифікації енергетичної ефективності та порядок їх отримання;

    6) порядок визначення та компенсації шкоди, яка може бути заподіяна енергоаудитором будівель внаслідок неякісного та/або несвоєчасного виконання покладених на нього функцій і обов’язків або у разі надання недостовірних результатів сертифікації;

    7) умова щодо звільнення від відповідальності енергоаудитора будівель у разі надання замовником сертифікації енергетичної ефективності недостовірних даних, що спричинили спотворення результатів такої сертифікації;

    8) ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) - для об’єктів, яким присвоєно ідентифікатор об’єкта будівництва (закінченого будівництвом об’єкта) до укладення договору сертифікації енергетичної ефективності.

    8. Істотними умовами договору про здійснення енергетичного аудиту будівлі є:

    1) строк та вартість здійснення енергетичного аудиту будівлі;

    2) зобов’язання повідомити замовника про наявність конфлікту інтересів;

    3) умови здійснення енергетичного аудиту будівлі;

    4) результат енергетичного аудиту будівлі;

    5) порядок визначення та компенсації шкоди, яка може бути заподіяна енергоаудитором будівель внаслідок неякісного та/або несвоєчасного виконання покладених на нього функцій і обов’язків або у разі надання недостовірних результатів енергетичного аудиту будівлі;

    6) умова щодо звільнення від відповідальності енергоаудитора будівлі у разі надання замовником енергетичного аудиту будівлі недостовірних даних, що спричинили спотворення результатів такого енергетичного аудиту будівлі.

    9. Сертифікація енергетичної ефективності будівель, що не підлягають обов’язковій сертифікації, здійснюється за рішенням власника (співвласників).

    10. За результатами сертифікації енергетичної ефективності складається енергетичний сертифікат.

    Копія витягу з енергетичного сертифіката розміщується у доступному для ознайомлення громадян місці (місцях).

    Розміщення витягу з енергетичного сертифіката у доступному для ознайомлення громадян місці (місцях) забезпечує власник або уповноважена ним особа.

    11. За результатами енергетичного аудиту будівлі складається звіт про енергетичний аудит будівлі та виготовляється витяг із звіту про енергетичний аудит будівлі.

    12. Інформація, зазначена в енергетичному сертифікаті, стосується всіх житлових та нежитлових приміщень цієї будівлі та її відокремлених частин.

    13. Очікуваний клас енергетичної ефективності будівлі, визначений проектною документацією на будівництво об’єкта, є істотною умовою правочинів щодо набуття прав на приміщення в об’єктах нового будівництва.

    {Стаття 7 із змінами, внесеними згідно із Законом № 199-IX від 17.10.2019 ; в редакції Закону № 2392-IX від 09.07.2022 }

    Попередня

    7/21

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст