Головна Сервіси для юристів ... Закони Про енергетичну ефективність будівель Стаття 12. Термомодернізація та сприяння підвищенню рівня енергетичної ефективності будівель Стаття 12. Термомодернізація та сприяння підвищенн...

Стаття 12. Термомодернізація та сприяння підвищенню рівня енергетичної ефективності будівель

Про енергетичну ефективність будівель (ЗМІСТ) Інші закони
  • 623

    Переглядів

  • 623

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Стимулювання та сприяння підвищенню рівня енергетичної ефективності будівель може забезпечуватися шляхом:

    1) розроблення і реалізації державних цільових програм підтримки термомодернізації будівель та здійснення енергоефективних заходів;

    2) надання державної підтримки термомодернізації або здійснення енергоефективних заходів у будівлях;

    3) впровадження систем енергетичного менеджменту щодо будівель;

    4) здійснення обстеження технічних установок та незалежного моніторингу звітів про результати таких обстежень;

    5) здійснення сертифікації енергетичної ефективності та незалежного моніторингу енергетичних сертифікатів;

    6) здійснення енергетичного аудиту будівель.

    2. Термомодернізація здійснюється під час виконання робіт з капітального ремонту, реконструкції або робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

    3. Підвищення рівня енергетичної ефективності будівель забезпечується шляхом:

    1) підвищення теплотехнічних показників огороджувальних конструкцій будівель;

    2) встановлення засобів обліку, у тому числі засобів диференційного (погодинного) обліку споживання електричної енергії, та засобів автоматичного регулювання споживання енергетичних ресурсів і води;

    3) впровадження автоматизованих систем моніторингу та управління інженерними системами;

    4) підвищення енергетичної ефективності інженерних систем;

    5) використання відновлюваних джерел енергії (з використанням інженерних систем будівлі);

    6) застосування систем акумуляції теплової та електричної енергії;

    7) здійснення інших енергоефективних заходів у будівлях.

    4. Термомодернізація здійснюється без розроблення проектної документації, отримання документів, що дають право на виконання будівельних робіт, та прийняття такого об’єкта в експлуатацію при виконанні робіт із:

    1) заміни існуючих заповнень віконних, балконних та дверних блоків, робіт з інженерними системами (крім робіт з реконструкції або капітального ремонту інженерних систем);

    2) огороджувальними конструкціями будівель із незначними наслідками (СС1);

    3) покриттям будівель, що не передбачають втручання в несучі конструкції;

    4) приєднання та підключення індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків до інженерних мереж.

    Виконання зазначених у цій частині будівельних робіт здійснюється з дотриманням вимог законодавства, зокрема будівельних норм.

    Розроблення проектної документації на реконструкцію, капітальний ремонт з метою термомодернізації, не передбачених цією частиною, здійснюється лише в обсязі проектних рішень, необхідних для виконання таких робіт, у порядку, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва.

    Здійснення енергоефективних заходів у будівлях та термомодернізація не потребують отримання технічних умов на підключення до теплових мереж (крім випадків збільшення теплового навантаження або теплової потужності інженерних систем будівлі).

    Замовник енергоефективних заходів або термомодернізації письмово повідомляє оператора зовнішніх мереж, виконавця комунальної послуги (з опалення, теплопостачання, постачання електричної енергії) про обсяг зменшення теплового та/або електричного навантаження будівлі, яке виникне після виконання робіт із здійснення енергоефективних заходів або термомодернізації, протягом одного місяця після початку виконання таких робіт чи заходів у паперовій або електронній формі з дотриманням законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги".

    Операторам зовнішніх мереж, виконавцям житлових та комунальних послуг забороняється вживати заходів, що перешкоджають здійсненню термомодернізації, інших енергоефективних заходів у будівлі.

    5. Під час вибору джерел енергопостачання об’єкта будівництва пріоритет надається таким високоефективним джерелам енергопостачання:

    1) системи централізованого теплопостачання та холодопостачання, у тому числі системи, що використовують відновлювану енергію;

    2) високоефективні когенераційні установки;

    3) системи автономного теплопостачання з використанням відновлюваних джерел енергії;

    4) теплові насоси.

    {Стаття 12 в редакції Закону № 2392-IX від 09.07.2022 }

    Попередня

    12/21

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст