Головна Сервіси для юристів ... Закони Про державну службу Стаття 87. Припинення державної служби за ініціативою суб’єкта призначення Стаття 87. Припинення державної служби за ініціати...

Стаття 87. Припинення державної служби за ініціативою суб’єкта призначення

Про державну службу (ЗМІСТ) Інші закони
  • 11460

    Переглядів

  • 11460

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Підставами для припинення державної служби за ініціативою суб’єкта призначення є:

    1) скорочення чисельності або штату державних службовців, скорочення посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису державного органу без скорочення чисельності або штату державних службовців, реорганізація державного органу;

    {Пункт 1 частини першої статті 87 із змінами, внесеними згідно із Законом № 117-IX від 19.09.2019 }

    1 - 1 ) ліквідація державного органу;

    {Частину першу статті 87 доповнено пунктом 1 - 1 згідно із Законом № 117-IX від 19.09.2019 }

    2) встановлення невідповідності державного службовця займаній посаді протягом строку випробування;

    3) отримання державним службовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності;

    {Пункт 3 частини першої статті 87 із змінами, внесеними згідно із Законом № 117-IX від 19.09.2019 }

    4) вчинення державним службовцем дисциплінарного проступку, який передбачає звільнення.

    2. Підставою для припинення державної служби за ініціативою суб’єкта призначення може бути нез’явлення державного службовця на службу протягом більш як 120 календарних днів підряд або більш як 150 календарних днів протягом року внаслідок тимчасової непрацездатності (без урахування часу відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами), якщо законом не встановлено більш тривалий строк збереження місця роботи (посади) у разі певного захворювання.

    За державним службовцем, який втратив працездатність під час виконання посадових обов’язків, посада зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності.

    3. Суб’єкт призначення або керівник державної служби попереджає державного службовця про наступне звільнення на підставі пунктів 1 та 1 - 1 частини першої цієї статті у письмовій формі не пізніше ніж за 30 календарних днів.

    Одночасно з попередженням про звільнення на підставі пункту 1 частини першої цієї статті суб’єкт призначення або керівник державної служби пропонує державному службовцю іншу рівнозначну посаду державної служби або, як виняток, нижчу посаду державної служби відповідно до професійної підготовки та професійних компетентностей. При цьому враховується переважне право на залишення на роботі, передбачене законодавством про працю.

    Державний службовець звільняється на підставі пункту 1 частини першої цієї статті у разі, коли відсутня можливість запропонувати відповідні посади, а також у разі його відмови від переведення на запропоновану посаду.

    {Частина третя статті 87 із змінами, внесеними згідно із Законами № 117-IX від 19.09.2019 , № 440-IX від 14.01.2020 ; в редакції Закону № 1285-IX від 23.02.2021 }

    4. У разі звільнення з державної служби на підставі пунктів 1 та 1 - 1 частини першої цієї статті державному службовцю виплачується вихідна допомога у розмірі двох середньомісячних заробітних плат.

    {Частина четверта статті 87 із змінами, внесеними згідно із Законом № 440-IX від 14.01.2020 }

    5. Наказ (розпорядження) про звільнення державного службовця у випадках, передбачених частиною першою цієї статті, може бути виданий суб’єктом призначення або керівником державної служби у період тимчасової непрацездатності державного службовця або його відпустки із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.

    {Статтю 87 доповнено частиною п’ятою згідно із Законом № 117-IX від 19.09.2019 }

    У такому випадку оформлення і видача трудової книжки, а також розрахунок при звільненні проводяться протягом семи днів з дня звільнення.

    {Частину п’яту статті 87 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 440-IX від 14.01.2020 }

    Попередня

    89/96

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати