Головна Сервіси для юристів ... Закони Про Державну прикордонну службу України Стаття 10. Органи охорони державного кордону Державної прикордонної служби України Стаття 10. Органи охорони державного кордону Держа...

Стаття 10. Органи охорони державного кордону Державної прикордонної служби України

Про Державну прикордонну службу України (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1180

    Переглядів

  • 1180

    Переглядів

  • Додати в обране

    Органи охорони державного кордону безпосередньо виконують поставлені перед Державною прикордонною службою України завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України.

    Прикордонний загін є основною оперативно-службовою ланкою Державної прикордонної служби України, на яку покладаються охорона певної ділянки державного кордону самостійно чи у взаємодії з іншими органами охорони державного кордону та Морською охороною, забезпечення дотримання режиму державного кордону і прикордонного режиму, здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України та до тимчасово окупованої території і з неї осіб, транспортних засобів, вантажів, охорона та захист пунктів пропуску через державний кордон України, припинення у взаємодії з відповідними військовими частинами та підрозділами Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, відповідними правоохоронними органами збройних та інших провокацій на державному кордоні України. Під час дії воєнного стану прикордонні загони у встановленому законом порядку можуть залучатися відповідними органами військового управління Збройних Сил України до ліквідації (нейтралізації) збройного конфлікту на державному кордоні України, міжнародного збройного конфлікту, відсічі збройній агресії проти України.

    {Частина друга статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1710-VI від 05.11.2009 , № 1207-VII від 15.04.2014 , № 2952-IX від 24.02.2023 }

    До складу прикордонного загону можуть входити прикордонні комендатури, відділи прикордонної служби, прикордонні застави, контрольно-пропускні пункти, відділення прикордонного контролю, відділення інспекторів прикордонної служби та інші підрозділи.

    {Частина третя статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1014-V від 11.05.2007 , № 2952-IX від 24.02.2023 }

    Окремий контрольно-пропускний пункт є оперативно-службовою ланкою Державної прикордонної служби України, на яку покладається здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів.

    {Частина четверта статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1710-VI від 05.11.2009 }

    До складу окремого контрольно-пропускного пункту можуть входити інші підпорядковані йому контрольно-пропускні пункти, відділи прикордонної служби, відділення прикордонного контролю і контролерські пости.

    {Частина п’ята статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2952-IX від 24.02.2023 }

    Авіаційна частина є оперативно-службовою ланкою Державної прикордонної служби України, на яку покладаються охорона державного кордону у взаємодії з іншими органами охорони державного кордону і Морської охорони, забезпечення дотримання режиму державного кордону і прикордонного режиму, а також здійснення охорони суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні.

    До складу авіаційної частини входять авіаційні ланки.

    {Частина сьома статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2952-IX від 24.02.2023 }

    Попередня

    10/42

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст