Стаття 15. Відомості про земельні ділянки

Про Державний земельний кадастр (ЗМІСТ) Інші закони
  • 3519

    Переглядів

  • 3519

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. До Державного земельного кадастру включаються такі відомості про земельні ділянки:

    кадастровий номер;

    місце розташування, у тому числі дані Державного адресного реєстру (за наявності);

    {Абзац третій частини першої статті 15 в редакції Закону № 554-IX від 13.04.2020 - вводиться в дію з 1 січня 2021 року}

    опис меж;

    площа;

    міри ліній по периметру;

    координати поворотних точок меж;

    дані про прив'язку поворотних точок меж до пунктів державної геодезичної мережі;

    дані про якісний стан земель та про бонітування ґрунтів;

    відомості про інші об'єкти Державного земельного кадастру, до яких територіально (повністю або частково) входить земельна ділянка;

    цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель);

    склад угідь із зазначенням контурів, координат поворотних точок, геометричних параметрів, назв, адрес будівель, споруд та інженерних мереж, ідентифікаторів об’єктів будівництва та закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;

    {Абзац дванадцятий частини першої статті 15 в редакції Закону № 199-IX від 17.10.2019 }

    відомості про обмеження у використанні земельних ділянок;

    відомості про частину земельної ділянки, на яку поширюється дія сервітуту, договору суборенди земельної ділянки;

    відомості про заходи щодо охорони земель і ґрунтів;

    {Частину першу статті 15 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 2698-IX від 19.10.2022 }

    нормативна грошова оцінка;

    частину земельної ділянки, на якій може проводитися гідротехнічна меліорація;

    {Частину першу статті 15 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 2079-IX від 17.02.2022 }

    відомості про назву, код (номер) меліоративної мережі, яка забезпечує гідротехнічну меліорацію відповідної земельної ділянки;

    {Частину першу статті 15 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 2079-IX від 17.02.2022 }

    інформація про документацію із землеустрою та оцінки земель щодо земельної ділянки та інші документи, на підставі яких встановлено відомості про земельну ділянку;

    відомості про земельні ділянки, забруднені вибухонебезпечними предметами.

    {Частину першу статті 15 доповнено абзацом двадцятим згідно із Законом № 3050-IX від 11.04.2023 }

    2. Відомості про земельну ділянку містять інформацію про її власників (користувачів), зазначену в частині другій статті 30 цього Закону, зареєстровані речові права відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

    Попередня

    16/43

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт:  Роздруківка із Публічної кадастрової карти України є належним графічним матеріалом при поданні клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою з/д в порядку, передбаченому ст. 118 ЗК України (ВС/КАС, справа №812/1264/17)

    Загалом ця постанова ВС знову вносить розбрат в єдність судової практики з приводу правильного обрання заявником способу захисту порушеного права, передбаченого статтею 118 ЗК України, проте має цікавий момент в мотивувальній частині, який буде корисним для використання в інших спорах.

    Так, частина 6, ст. 118 ЗК України – «порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянин» передбачає, що разом із відповідним клопотанням заявник повинен подати органу місцевого самоврядування чи органу державної влади графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. У законодавстві відсутнє розкриття поняття «графічні матеріали», які вони повинні бути і де заявнику їх взяти, тому це породжує низку зловживань з боку органів, що розпоряджаються неприватизованою землею і подальших судових процесів із захисту прав заявників.

    Особливо у сільській місцевості поширеною незаконною відмовою у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є начебто неможливість із поданих графічних матеріалів заявника встановити чітке місцерозташування з/д, на яку заявник претендує.

    В цій справі орган Держгеокадастру однією із підстав відмов у наданні дозволу зазначав невходження спірної з/д до переліку земельних ділянок сформованому обласним органом Держгеокадастру, які плануються до передачі в межах норм безоплатної приватизації на території області. А якщо точніше то, невідповідність поданих заявником графічних матеріалів затвердженому переліку.

    ВС підкреслив, що це незаконно. Для того щоб графічні матеріали відповідали вимогам ст. 118 ЗК України і вважалися зрозумілими та належними, заявнику достатньо подати роздруківку із Публічної кадастрової карти України, на ній окреслити межі та вказати площу земельної ділянки, яку він планує приватизувати в межах безоплатних норм. Звичайно у цій з/д не повинен бути інший землевласник чи землекористувач, а її цільове призначення має відповідати ст. 121 ЗК України.

    ВС зазначив, що такий висновок базується на ст. 1, 8, 9, 15 ЗК «Про державний земельний кадастр».

    Отже, користуємося Публічною кадастровою картою України – це безкоштовно.

     

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати