Головна Сервіси для юристів ... Закони Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків Стаття 12. Заборони та обмеження для працівників Комісії Стаття 12. Заборони та обмеження для працівників К...

Стаття 12. Заборони та обмеження для працівників Комісії

Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків (ЗМІСТ) Інші закони
  • 65

    Переглядів

  • 65

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Працівники Комісії не мають права:

    1) бути представниками третіх осіб у відносинах з Комісією;

    2) використовувати своє службове становище та/або майно Комісії в політичних цілях чи особистих інтересах;

    3) займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту, а також в інших випадках, передбачених цим Законом) або підприємницькою діяльністю;

    4) розкривати професійну таємницю на ринках капіталу та організованих товарних ринках, крім випадків, встановлених законом.

    Вимоги пункту 3 цієї частини не застосовуються до обслуговуючого персоналу.

    Вимоги пункту 4 цієї частини застосовуються також до колишніх працівників Комісії.

    2. Працівники Комісії повинні неухильно дотримуватися Кодексу етики працівника Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Кодекс етики працівника Комісії), затвердженого Комісією як колегіальним органом, та керуватися принципами, передбаченими статтею 3 цього Закону.

    3. Працівники Комісії зобов’язані запобігати реальному та/або потенційному конфлікту інтересів під час виконання ними посадових обов’язків.

    Порядок запобігання, інформування, управління реальним або потенційним конфліктом інтересів та вжиття заходів для його врегулювання службовцями Комісії встановлюється Кодексом етики працівника Комісії. Такий порядок повинен містити чіткі вимоги щодо запобігання, інформування, управління реальним або потенційним конфліктом інтересів та вжиття заходів для його врегулювання службовцями Комісії у процесі виконання ними функцій, передбачених цим Законом.

    4. Працівникам Комісії забороняється прямо чи опосередковано мати у власності акції (частки), отримувати фінансову чи матеріальну винагороду (допомогу), крім випадків її отримання за виконання функцій держави у наглядових органах, або обіймати будь-яку посаду (у тому числі на громадських засадах) у:

    1) професійних учасниках ринків капіталу та організованих товарних ринків;

    2) юридичних особах, що провадять діяльність, пов’язану з ринками капіталу та організованими товарними ринками;

    3) юридичних особах, споріднених та/або афілійованих з особами, визначеними пунктами 1 і 2 цієї частини.

    Обіймання посад у процесі управління об’єктами державної або комунальної власності не є порушенням заборон, встановлених цією частиною.

    5. Інформація щодо прямого чи опосередкованого володіння акціями (частками), обіймання посад та/або отримання фінансової чи матеріальної винагороди в особах, зазначених у пунктах 1-3 частини четвертої цієї статті, членами сім’ї (в розумінні Закону України "Про запобігання корупції") службовця Комісії підлягає розкриттю в порядку, встановленому Кодексом етики працівника Комісії.

    6. Вчинення службовцем Комісії та/або членом його сім’ї (в розумінні Закону України "Про запобігання корупції") правочинів з фінансовими інструментами, крім державних цінних паперів, підлягає обов’язковому погодженню в порядку, встановленому Кодексом етики працівника Комісії, колегіальним органом Комісії, відповідальним за дотримання Кодексу етики працівника Комісії.

    Вимоги, передбачені цієї частиною, не застосовуються до правочинів з фінансовими інструментами, які зареєстровані відповідно до законодавства іноземної держави.

    7. Нагляд за дотриманням вимог частин першої - шостої цієї статті здійснюється Комісією у встановленому нею порядку.

    8. На службовців Комісії крім заборон та обмежень, визначених частинами першою - шостою цієї статті, поширюються також вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції".

    9. У разі порушення працівником Комісії актів законодавства, у тому числі актів Комісії, невиконання чи неналежного виконання ним посадових обов’язків, доведеного заподіяння шкоди фізичним та/або юридичним особам внаслідок його рішень, дій та/або бездіяльності такий працівник Комісії несе відповідальність відповідно до закону.

    {До Закону включено статтю 12 згідно із Законом № 3585-IX від 22.02.2024 . Додатково див. підпункт 2 пункту 1 розділу II Закону № 3585-IX від 22.02.2024 з урахуванням змін, внесених Законом № 3613-IX від 20.03.2024 . В редакції Закону № 3624-IX від 21.03.2024 }

    Попередня

    17/43

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст