Стаття 14. Державна експертиза технологій

Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій (ЗМІСТ) Інші закони
  • 578

    Переглядів

  • 578

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Державна експертиза проводиться для:

    1) технологій та/або їх складових, які закуповуються за бюджетні кошти;

    2) технологій та/або їх складових, створених або придбаних за бюджетні кошти, які передаються юридичним особам, що зареєстровані в інших країнах, або фізичним особам - іноземцям або особам без громадянства.

    Проведення державної експертизи організовується уповноваженим органом з питань реалізації державної політики у сфері трансферу технологій.

    Метою проведення державної експертизи є визначення економічної доцільності та корисності для держави і суспільства впровадження технологій та їх складових з урахуванням можливих екологічних і соціально-економічних наслідків від їх застосування.

    2. Державна експертиза технологій проводиться відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну експертизу" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Порядок проведення державної експертизи технологій встановлюється Кабінетом Міністрів України.

    Державна експертиза технологій та/або їх складових проводиться на підставі техніко-економічного обґрунтування можливості їх використання на території України або передачі майнових прав на них за межі України, звіту про патентно-кон'юнктурні дослідження та патентного формуляра, які оформляються в установленому законодавством порядку.

    {Абзац другий частини другої статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 124-IX від 20.09.2019 }

    3. Під час проведення державної експертизи технологій та їх складових обов'язково визначаються:

    1) технологічний рівень і новизна технологій, їх складових та обладнання;

    2) орієнтовна ринкова ціна технології та обладнання чи розмір плати за їх використання;

    3) конкурентоспроможність технологій та продукції, яка буде виготовлена із застосуванням цих технологій;

    4) патентна чистота технологій, їх складових;

    5) відповідність технологій нормам техногенної та екологічної безпеки, технічного регулювання.

    {Пункт 5 частини третьої статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 124-IX від 20.09.2019 }

    4. Державна експертиза технологій та/або їх складових, створених або придбаних за бюджетні кошти, які передаються юридичним особам, що зареєстровані в інших країнах, або фізичним особам - іноземцям або особам без громадянства, проводиться без з'ясування питань, передбачених пунктами 2, 4 і 5 частини третьої цієї статті.

    5. Під час проведення державної експертизи технологій встановлюється відповідність технологій, обладнання, які передбачається передати для використання на території України, таким вимогам:

    1) спрямованість на виробництво нової продукції або на вдосконалення якості існуючої;

    2) забезпечення технологічності виробництва продукції, зниження його витратності, енерго- та матеріаломісткості;

    3) забезпечення використання місцевих матеріальних та людських ресурсів;

    4) відсутність в Україні таких технологій вітчизняного походження або перевищення технологічних показників існуючих технологій вітчизняного походження;

    5) відсутність у базі даних уповноваженого органу з питань реалізації державної політики у сфері трансферу технологій інформації про аналогічну вітчизняну технологію та/або її складові та їх розробників і постачальників (під час державної експертизи технологій та/або їх складових, які передбачається ввозити на територію України).

    6. У разі якщо під час державної експертизи технологій та/або їх складових буде виявлено запатентовані об'єкти, майнові права інтелектуальної власності на які планується передати для використання за межами України, та встановлено, що в державі, де їх буде використано, не забезпечується захист таких прав, особа, якій належать ці права і яка надає ліцензію на використання запатентованих складових технологій, зобов'язана вжити заходів для належного захисту зазначених прав у державі, де їх буде використано, відповідно до міжнародних вимог.

    7. Положення цієї статті не поширюються на експорт технологій та/або їх складових, що регламентуються Законом України "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання".

    Попередня

    14/24

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати