7
0
3956
Концепція здійснення шахрайства однією людиною відносно іншої дуже проста: зловживання довірою, обман, маніпуляція свідомістю з метою заволодіти майном чи грошима. При цьому стати жертвою шахрая може кожен, незалежно від віку і соціального стану. Але є обставини, що роблять Вас більш уразливими.
Фундамент будь-яких шахрайських дій - це довіра. Дружні стосунки - це перший крок, який роблять шахраї на “обманному” шляху. Адже коли довіру налагоджено, «обробити» людину дуже легко. Тим більше, що шахраї - чудові актори та психологи. Вони в змозі навіть закохати в себе потрібну людину, якщо останній для щастя не вистачало саме любові.
Для того, щоб стати жертвою шахрая, необхідно, щоб Ви потребували чогось. Тому уникайте задушевних розмов з незнайомими людьми - така безпечність може дорого Вам коштувати.
В цілому, психологічних прийомів, які використовують шахраї, безліч. Але є, так би мовити, класика жанру, яка, незважаючи на свою неновизну, досі спрацьовує. Наприклад, прийом отримання 3 «так» від людини (четвертою відповіддю також буде «так»), схиляння до швидкого прийняття рішення і т.д. Шахраї використовують техніку «сьогодні і зараз», не даючи людині шансу подумати, “прийти до тями”, з кимось порадитися. Шахрай зазвичай говорить, що завтра буде пізно: “згорять” знижки, закінчиться акція, зникне можливість стати партнером і т.п.
Шахраї розраховують на Вашу неуважність, наприклад, підсовуючи документи, в яких важливі деталі прописані дрібним шрифтом. Вас спеціально поміщають в ситуацію хаосу або застають зненацька. Так, популярною “грошовою схемою” є дзвінки вночі або рано вранці. Саме в цей час доби людина розслаблена і неуважна. На початку розмови шахраї можуть налякати або порадувати абонента: будь-яка сильна емоція “вибиває” людину зі стану логічного мислення.
Варто пам'ятати, що в транспорті, наприклад, людина і так знаходиться в розслабленому, податливому для впливу стані. Тож стежити за сумками слід уважно!
А ось розповіді про так званий шахрайський гіпноз, швидше за все, є перебільшенням. Але певні навіювання і маніпуляція свідомістю все ж мають місце. Тому в разі, якщо Вам на вулиці почали докучати незнайомі особи, слід ігнорувати таких людей. А найголовніше - не дивитися їм в очі, позбавивши себе від пронизливого, оманливого погляду!
Скільки не говорять про фальшивих ворожок і екстрасенсів, а українці і далі несуть їм свої гроші. Добре, якщо така «консультація» просто не принесе користі. Гірше, якщо шарлатан оббере Вас до нитки. Якщо Ви стали жертвою такого шахрайства, звертайтеся до правоохоронних органів, які шляхом підставних осіб встановлюють спостереження за шарлатанами і з'ясовують, чи з усіх грошей сплачували податок, чи укладався письмовий договір, а також те, чи не був «прогноз» однаковим для всіх відвідувачів. В такому випадку це буде вважатися неякісно наданими послугами, адже саме постачальниками інформаційних послуг найчастіше офіційно реєструються віщуни і маги. Пам'ятайте: боротися з ними настільки складно, що краще взагалі обходити стороною.
Якщо у Вас є підозри про те, що рідні чи близькі стали жертвою гіпнозу або схожих технік, працівники поліції в такому випадку Вам навряд чи допоможуть. Негайно потрібно звертатися до Служби безпеки України, яка зобов'язана затримати відповідних осіб і перевірити, чи дійсно вони маніпулюють саме гіпнозом.
Не менше ризикують і ті, хто, наприклад, приєднався до релігійних сект або східних течій. Як правило, такі люди настільки зомбовані, що навіть не бачать небезпеки, а більшою мірою страждають їхні родичі. Тут вихід один: позбулися майна - відразу звертайтеся до правоохоронців.
Звичайно, обов'язково потрібно поговорити з близькою людиною про небезпеку вступу в ту чи іншу сумнівну організацію. Але якщо переконати не виходить, варто спробувати організувати консультацію з цього приводу з незалежним фахівцем.
Слід зазначити, що згідно з законами України покарання за шахрайство є дуже серйозним: стаття 190 Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі на строк від 6 до 12 років з конфіскацією майна, якщо було скоєно злочин у великих розмірах.
Але довести факт шахрайства іноді дуже складно. Тому краще, якщо до правоохоронних органів з відповідними заявами звернуться відразу кілька потерпілих, з метою швидшого розслідування справи. Правда, навіть це не є гарантією вирішення проблеми. І якщо в успіх розв’язання Вашої ситуації ніхто не вірить і справа стоїть на місці, нічого не залишається, як надати справі розголосу (наприклад, через соціальні мережі), звертатися в прокуратуру, громадські організації, до журналістів.
В кінці підсумуємо наші поради:
- нікому не довіряйте повністю;
- радьтеся з незалежними експертами;
- не шукайте легких шляхів і швидких грошей;
- уникайте ситуацій, коли Вас кваплять, лякають або вводять в ситуацію хаосу;
- не купуйте і не підписуйте те, чого не можна перевірити;
- остерігайтеся нав'язливої дружби;
- не викладайте в соцмережі і не розголошуйте стороннім інформацію про себе і близьких;
- якщо до Вас чіпляються підозрілі особи - не дивіться їм в очі та не втрачайте пильності.
Автор консультації: Alex Ander
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
287
Коментарі:
0
Переглядів:
791
Коментарі:
1
Переглядів:
946
Коментарі:
0
Переглядів:
399
Коментарі:
0
Переглядів:
1206
Коментарі:
1
Переглядів:
42406
Коментарі:
1
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.