Головна Блог ... Консультації від юристів Поділити автомобіль при розлученні або отримати грошову компенсацію за свою частку Поділити автомобіль при розлученні або отримати гр...

Поділити автомобіль при розлученні або отримати грошову компенсацію за свою частку

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 8

  • 0

  • 23844

Відключити рекламу
 - tn1_podiliti_avtomobil_pri_rozluchenni_abo_otrimati_groshovu_kompensatsiyu_za_svoyu_chastku_563cf2a5e09e8.jpg

Поділити автомобіль при розлученні - ось юридично непросте завдання, з яким стикаються подружжя у разі розлучення (розірвання шлюбу).

Вважається, що право власності на автомобіль належить тому громадянину, на якого оформлено свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. При цьому, у державній автомобільній інспекції при відчуженні машини не перевіряють, чи знаходиться людина, яка придбала автомобіль у шлюбно-сімейних відносинах і чи не подано до суду позов про поділ майна подружжя, у якому може поставати питання про поділ автомобіля чи про поділ кредитного автомобіля (адвокат Київ).

Однак, згідно норм Сімейного кодексу України, кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. За загальним правилом, розділ майна подружжя адвокатом відбувається за принципом рівності часток кожного з подружжя у спільному сумісному майні. Тобто, кожному по 50% майна. Однак, виникає питання, а як же поділити машину навпіл? І чи можливо поділити машину взагалі? Відповідь допоможе знайти юрист який має досвід роботи зі справами про поділ авто, роподіл кредитного автомобіля при розлученні.

Головне, що потрібно знати про юридичну сторону розділу машини при розлученні, це те, що автомобіль відноситися до категорії рухомого майна та є річчю неподільною. Адвокати по розподілу майна подружжя часто проводять в судах непрості дебати, доводячи правильність того чи іншого способу при розділі машини як неподільної речі.

Що означає неподільна річ? Неподільна річ (як наприклад, автомобіль, який ділиться при розлученні подружжям) це річ (предмет) матеріального світу, який неможливо розділити на частини без шкоди для його подальшого використання за прямим призначенням. Так, наприклад, якщо при розподілі автомобіля при розлученні, розпиляти його, виділивши, таким чином подружжю по 50% транспортного засобу кожному, то жоден з них не зможе використовувати такі частини розділеного автомобіля за його прямим цільовим призначенням.

Саме тому, що транспортний засіб є річчю неподільною, поділ автомобіля при розлученні адвокатом здійснюється не так просто як здається спочатку, а поділ кредитного автомобіля при розлученні має свої особливості.

І так, як поділити машину (автомобіль) при розлученні?

Слід пам'ятати, що дуже важливим етапом у юридичній роботі по справі про розподіл машини (про розділ автомобіля) є визначення способу його поділу. Для цього необхідно враховувати цілий комплекс юридично значимих фактів. У відповіді на питання як поділити машину юрист і адвокат Вам допоможуть.

Також, бажано, при подачі позову про розподіл машини подати до суду клопотання про забезпечення позову шляхом накладення арешту на автомобіль та передачі машини, документів та ключів позивачеві, так як до винесення судового рішення автомобіль може бути проданий, розібраний на запчастини і т.п.

Так, розділ машини при розлученні подружжям може закінчиться по-різному (аж до відмови в задоволенні позову) якщо невірно сформулювати позовні вимоги. Залежно від наявності багатьох обставин, таких наприклад як: наявності кредиту на подільний автомобіль, або на інші цілі і хто є позичальником, наявність іншого майна, що є спільним сумісним майном подружжя, наприклад: нерухомість, депозити, інший автомобіль і т.п. суди можуть приймати різні рішення.

Анализируйте судебный акт: У випадку перебування автомобілю у спільній сумісній власності один із подружжя, який ним не користується може стягнути грошову компенсацію на підставі експертної оцінки своєї частки (Апеляційний суд Київської області від 30 вересня 2015р.)

Розглянемо кілька способів розділу автомобіля подружжям при розділі спільного майна.

Спосіб 1: Найбільш поширеним способом розділити машину (автомобіль) при розлученні - це залишити автомобіль у власності одного з подружжя, зобов'язавши його при цьому виплатити іншому грошову компенсацію вартості інших 50% автомобіля. Також, важливе значення при такому способі розподілу машини (автомобіля) при розлученні має факт проведення експертної оцінки автомобіля, який ділиться між подружжям.

При такому розділі машини адвокат радить звертати увагу на зниження вартості машини, наприклад, внаслідок ремонту або ДТП, а також, враховувати знос автомобіля.

Спосіб 2: Несподіванкою може закінчиться процес поділу автомобіля між подружжям якщо суд постановить рішення про розділ машини по ½ кожному. Такий варіант розділу, як правило, найменш бажаний для обох сторін, оскільки в силу специфіки такого майна, не вирішує спір по суті. Подружжя будуть змушені повторно звертатися до суду для встановлення порядку користування таким способом розділеним автомобілем.

Спосіб 3: Поділ машини при розлученні адвокат може провести також, склавши позовні вимоги так, щоб суд присудив автомобіль повністю одному з подружжя, а іншому відійшло б інше майно (при його наявності).

Ми перерахували лише деякі зі способів розподілу машини при розлученні подружжя. Однак на практиці застосовуються й інші способи розділу автомобіля подружжям, у тому числі і поділ автомобіля, який знаходиться під заставою або обтяженого кредитними зобов'язаннями.

Роль адвоката по розподілу машини при розлученні - скласти позовну заяву до суду таким чином, щоб розділ машини пройшов з урахуванням інтересів свого довірителя. Також, адвокат при поділі машини представляє інтереси довірителів в суді.

Як відбувається поділ кредитного автомобіля при розлученні?

При поділі автомобіля придбаного в кредит, також можливі різні результати судового розгляду в залежності від способу викладу позовних вимог.

Спосіб 1 розподілу кредитного автомобіля: якщо автомобіль знаходиться в постійному користуванні і володінні одного з подружжя, суд може залишити автомобіль йому ж і стягнути з нього на користь іншого половину початкового внеску за автомобіль, а також половину сплачених подружжям грошових коштів за кредитним договором. При цьому, залишаючи автомобіль тому з подружжя, з ким укладено кредитний договір, суд може вирішити питання про те, щоб не стягувати з власника автомобіля 50% його залишкової вартості, оскільки він продовжує платити кредит своїми особистими грошима, які не є спільною сумісною власністю подружжя.

Спосіб 2 розділу кредитного автомобіля: в наслідок поділу машини купленої в кредит при розлученні, суд може лише присудити автомобіль одному з подружжя, зобов'язавши його виплатити іншій грошову компенсацію за частину розділеної машини, при цьому не розділивши кредитні зобов'язання. При такому результаті розділу майна адвокат допоможе стягнути половину виплачених за кредитом засобів, які були оплачені після розірвання шлюбу.

Автор консультації: Адвокатська фірма Крушинских

Обговорюйте тему: Проблема регулирования правовых отношений между супругами: пробелы в законодательстве

  • 23844

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 23844

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст