У випадку перебування автомобілю у спільній сумісній власності один із подружжя, який ним не користується може стягнути грошову компенсацію на підставі експертної оцінки своєї частки (Апеляційний суд Київської області від 30 вересня 2015р.)

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
У випадку перебування автомобілю у спільній сумісній власності один із подружжя, який ним не користується може стягнути грошову компенсацію на підставі експертної оцінки своєї частки (Апеляційний суд Київської області від 30 вересня 2015р.)     - 0_74190500_1446817177_563cad99b5260.jpg

Фабула судового акту: Отримано позитивне рішення апеляційного суду Київської області від 30.09.2015р. за скаргою клієнта інтерес якого я представляв цьому суді. У задоволенні позову клієнта про поділ майна подружжя судом першої інстанції було відмовлено з підстав ненадання доказів вартості спільного майна та відсутності на депозитному рахунку суду грошової компенсації позивачу частки у праві спільної сумісної власності на спірне майно.

Мотиви суду першої інстанції в апеляційному суді були частково скасовані, оскільки судом невірно застосовано норми ч.4,5 ст.71 Сімейного Кодексу та ст.372 ЦК України, тому що внести кошти на депозитний рахунок суду мав відповідач, адже у його користуванні знаходилось авто, незаконне відчуження якого він здійснив.

Крім того, судом невірно застосовані норми ст.60, 65, 71 Сімейного Кодексу та положення Постанови пленуму Верховного Суду України № 11 від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя». Відповідно до п.30 цієї Постанови у випадку коли при розгляді вимоги про поділ спільного сумісного майна подружжя буде встановлено, що один із них здійснив його відчуження не в інтересах сім'ї, таке майно або його вартість враховується при поділі. Згідно п.22 Постанови вартість майна, що підлягає поділу, визначається за погодженням між подружжям, а при недосягненні згоди - виходячи з дійсної його вартості на час розгляду справи, - в даному випадку - на підставі експертної оцінки майна, яка, до речі, була в матеріалах справи.

Таким чином, в апеляційному суді вдалося відстояти інтерес клієнта, - частково скасувати рішення суду першої інстанції та поділити спільне набуте авто.

Рішення Апеляційного суду Київської області від 30 вересня 2015 року дивиться тут нижче у вкладення.

Обговорюйте тему: Проблема регулирования правовых отношений между супругами: пробелы в законодательстве

Користуйтесь консультацією: Поділити автомобіль при розлученні або отримати грошову компенсацію за свою частку

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
1