Головна Блог ... Цікаві судові рішення Буде що згадати :) Неповнолітній був оштрафований за секс на зупинці громадського транспорту. (Франківський районний суд м. Львова, справа № 465/1676/23 від 19.05.2023 р.) Буде що згадати :) Неповнолітній був оштрафований ...

Буде що згадати :) Неповнолітній був оштрафований за секс на зупинці громадського транспорту. (Франківський районний суд м. Львова, справа № 465/1676/23 від 19.05.2023 р.)

Відключити рекламу
- 4d04d17ed40e30a9984a050597e88522.jpg

Фабула судового акту: Ситуацію яка трапилась у цій справі не можна назвати звичайною. Задоволення статевої пристрасті в громадських місцях, в судовій практиці, не є вкрай незвичним явищем. Юридичний ресурс Протокол присвятив цій темі окрему консультацію: Юридичний погляд на секс в громадському місці

Але ж секс на зупинці громадського транспорту, та й ще у лютому місяці - не може не здивувати:). Відважна молодь не втрачає шансу розважитися.

У цій справі, неповнолітній чоловік, як було встановлено судом - 25.02.2023 року о 22 год. 18 хв. у м. Львові по вул. Кульпарківська, 123 на зупинці громадського транспорту - вчинив дії розпусного характеру, а саме будучи оголеним нище пояса вступив в контакт (статеві зносини) з громадянкою.

Суд констатував, що він порушив громадський порядок, що стало проявом безсоромності та грубої непристойності. Отже, своїми діями - вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.

Після чергового запрошення, неповнолітній так і не з’явився в судове засідання (в принципі, із зрозумілих причин…). Тому, суд прийняв рішення без його участі - визнати винним за ст. 173 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 грн. 00 коп. Ну і як це зазвичай буває, стягнув з порушника громадського порядку судовий збір в розмірі 536 грн. 80 коп.

Доказів - на думку суду - було достатньо. Це і протокол про адміністративне правопорушення, і відеозапис з нагрудних камер працівників поліції, на якому зафіксовано подію.

Також було враховано вік правопорушника, адже, відповідно до ст. 13 КУпАП у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень передбачених в тому числі, статтею 173 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. При цьому, суд обрав адміністративне стягнення у виді мінімального штрафу за санкцією цієї статті.

Отже у цій справі:

Аналізуйте судовий акт: Вирок: Продаж диску з порно – кримінальна відповідальність (Лановецький райсуд Тернопільської області від 22.09.2021 у справі № 602/941/20);

Онлайн трансляція порно є виготовленням з метою збуту та збутом відеопродукції порнографічного характеру (ВС/ККС у справі № 711/7900/17 від 18.06.2020);

Збільшені жіночі груди є неподільною річчю. Суд стягнув із екс-дружини вартість операції (Солом`янський районний суд м. Києва);

Вирок за оплатне розповсюдження своїх порнографічних фото і відео через “Телеграм” - особа була засуджена до позбавлення волі з іспитовим строком (Октябрський районний суд м.Полтави №544/856/20 від 10.06.2022 р.).

465/1676/23

3/465/1291/23

П О С Т А Н О В А

Іменем України

19.05.2023 м. Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова Ванівський Ю.М. розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1

за ст.173 КУпАП -

в с т а н о в и в :

25.02.2023 року о22 год. 18 хв. у м.Львові по вул. Кульпарківська, 123 на зупинці громадського транспорту громадянин ОСОБА_1 вчинив дії розпусного характеру, а саме будучи оголеним нище пояса вступив в контакт (статеві зносини) з громадянкою ОСОБА_2 , чим порушив громадський порядок, що стало проявом безсоромності та грубої непристойності.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання черговий раз не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду.

Виходячи з практики Європейського суду з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

У своєму рішенні Європейський суд з прав людини зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання (Справа «Юніон Аліментаріа проти Іспанії»).

Відтак приходжу до переконання про можливість завершення розгляду справи у відсутності правопорушника, на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши представлені адміністративні матеріали, а саме протокол про адміністративне правопорушення серії АА №198230 від 25.02.2023 року, відеозапис з нагрудних камер працівників поліції, на якому зафіксовано подію, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, дії останнього правильно кваліфіковано за даною статтею.

Оцінюючи вищевказані матеріали, суд доходить переконання, що вони є доказами в розумінні статті 251 КУпАП, які відповідають критеріям належності і допустимості, та підтверджують вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП. В своїй сукупності дані докази є достатніми.

Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 , суд враховує: характер вчиненого ним правопорушення, неповнолітній вік правопорушника, ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, передбаченому ст. 173 КУпАП, яка доведена повністю.

З врахуванням положень ст. 13 КУпАП відповідно до якої у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень передбаченихстаттями44,51,89,121-127,130,статтею 139,частиною третьоюстатті 154,частиною другою статті 156,статтями 173,173-4,174,183-1,185,190-195цього Кодексу,вони підлягаютьадміністративній відповідальностіна загальнихпідставах,суд приходитьдо висновку,що стосовно ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення в межах санкції ст. 173 КУпАП у виді мінімального штрафу. Застосування судом до ОСОБА_1 такого адміністративного стягнення є необхідним для досягнення мети, визначеної ст. 23 КУпАП.

З огляду на викладене та зважаючи на вимоги статті 40-1 КУпАП з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі ставки, визначеної частиною 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст.23 33 40-1 283 284 КУпАП,ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним за ст. 173 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п`ятдесят одну) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 536 грн. 80 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду.

Суддя Ванівський Ю.М.

 • 2374

  Переглядів

 • 2

  Коментарі

 • 2374

  Переглядів

 • 2

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  А Особу_2 виправдали? Чи вона проходе по окремому провадженню?

  03.06.2023 11:23

  Наскільки читала, суд висунув їй усне зауваження)

  04.06.2023 18:11

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні судові рішення

  Дивитись всі судові рішення
  Дивитись всі судові рішення
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст