0
0
146
Загальна кількість платіжних карток, емітованих українськими банками, перевищила 115 млн шт., а це в середньому по 3 картки на кожного повнолітнього громадянина країни.
Про це розповіла заступниця голови правління "Глобус Банку" Анна Довгальська. Посилаючись на дані НБУ, вона зазначила, що в загальній кількості платіжних карток понад 45,3% — це картки для здійснення видаткових операцій (понад 52 млн шт.) і протягом 2023 року порівняно з минулим роком їх кількість зросла на 12,5%.
Крім того, суттєво змінилася кількість безконтактних карток: з грудня 2022 року по грудень 2023 року їх кількість збільшилася на 17% — до 30,6 млн шт., відтак вже майже 59% активних карток є безконтактними.
"За підсумками 2023 року в українських торговельних мережах майже 90% від загальної кількості та сум безготівкових операцій здійснювалися з використанням безконтактної оплати та NFC-технології", — підкреслила Довгальська.
За словами експертки, в 2023 році найбільша кількість операцій за платіжними картками припала на розрахунки в торговельній мережі – майже 70% (близько 5 млрд операцій). Водночас перекази з картки на картку є лідерами за сумами операцій — 37,1% (або 1 478,6 млрд грн).
Банкір також зосередила увагу на основних способах уникнення шахрайства з платіжними картками. За її словами, наразі банки активно впроваджують технології для захисту своїх клієнтів та від протиправних дій зловмисників. Так, найбільш дієвими способами протидії шахрайству є:
окрема SIM-карта для фінансових рахунків (для фінансових операцій краще використовувати окрему SIM-карту та нікому не розголошувати її номер); відкриття віртуальної платіжної карти (рекомендується оформити платіжну карту в онлайн-банкінгу, щоб використовувати її для покупок в інтернеті);встановлення лімітів на оплату в інтернет-магазинах, на зняття готівки та переказ коштів;надійні паролі (надійні способи захисту від шахрайства з платіжними картками передбачають встановлення паролів для карток, входу в онлайн-банкінг та електронну пошту)."Найпростіша порада і водночас найвагоміша: для почуття повної безпеки варто не розголошувати PIN-код чи паролі входу, тим більше — не занотовувати його в смартфоні чи на аркуші паперу, складеному в гаманці. Розрахунок карткою — це швидко і зручно, однак завжди варто бути пильним і дбати про власну безпеку", — радить банкірка.
Застосування платіжних картокУ грудні 2023 року фінансова компанія NovaPay, що входить до групи компаній "Нова пошта" презентувала власний мобільний застосунок та випустила платіжні карти.
Раніше УНІАН писав, що американська компанія Sentry Enterprises показала перші у світі банківські картки, оснащені OLED-дисплеями. Вони називаються Radiance, підтримують системи Visa і Mastercard, а випускати їх можуть різні банки.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
940
Коментарі:
0
Переглядів:
993
Коментарі:
0
Переглядів:
1595
Коментарі:
0
Переглядів:
681
Коментарі:
0
Переглядів:
815
Коментарі:
0
Переглядів:
572
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.