Головна Блог ... Новини З КПК виключать норми щодо продовження строку досудового розслідування до повідомлення про підозру ( знову про Лозового) З КПК виключать норми щодо продовження строку досу...

З КПК виключать норми щодо продовження строку досудового розслідування до повідомлення про підозру ( знову про Лозового)

Відключити рекламу
З КПК виключать норми щодо продовження строку досудового розслідування до повідомлення про підозру ( знову про Лозового) - 96eeccf00c1437d4c7f6f11d36876503.jpg

Верховна Рада внесе зміни до порядку продовження строку досудового розслідування слідчим суддею для приведення його у відповідність із законом про скасування «правок Лозового».

8 грудня 2023 року Верховна Рада ухвалила закон про скасування «правок Лозового» №3509-IX, яким були внесені зміни до КПК, зокрема змінені положення щодо обчислення строків досудового розслідування. (Джерело: «Судово-юридична газета» )

Таким чином, строк досудового розслідування тепер обчислюється з моменту повідомлення особі про підозру до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності, клопотанням про закриття кримінального провадження або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Згадайте новину: «Плохому танцору теперь мешают правки Лозового». Суд остаточно закрив усі провадження по справі НАБУ щодо Коломойського

До змін строк досудового розслідування обчислювався з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР або винесення постанови про початок досудового розслідування у порядку, встановленому статтею 615 КПК, до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів тощо.

Водночас у статті 295-1 КПК залишаються положення щодо продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру.

Народні депутати, включно с очільником Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Сергієм Іонушасом зареєстрували законопроект 11265, яким, серед іншого, пропонується виключити ці положення.

Так, наразі строк досудового розслідування злочину може бути продовжений слідчим суддею за клопотанням слідчого до 6 місяців – внаслідок особливої складності провадження, до 12 місяців – внаслідок виняткової складності провадження (стаття 294 КПК).

Згадайте новину: вр НЕ скасувала повністю «правки Лозового».

Чинна стаття 295-1 КПК передбачає, що у випадках, передбачених ст. 294 КПК, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Далі стаття розрізняє, що зазначається у клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру, а також, що вказується у клопотанні про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.

Автори законопроекту пропонують норми стосовно вимог до клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру виключити. Відповідно виключається і норма ч. 4 ст. 295-1, за якою слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.

Цим же законопроектом 11265 пропонується законодавчо врегулювати питання щодо забезпечення здійснення кримінальних проваджень, які не завершилися ухваленням судового рішення по суті у зв’язку з тим, що матеріали кримінальних проваджень у цілому або їх окремі частини були знищені, втрачені внаслідок збройної агресії, тимчасової окупації або знаходяться у володінні незаконних органів.

Автор новини: Наталя Мамченко

 • 1829

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1829

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст