Головна Блог ... Новини Науковці вигадали бактерії, що поїдають пластик, але декому це не подобається Науковці вигадали бактерії, що поїдають пластик, а...

Науковці вигадали бактерії, що поїдають пластик, але декому це не подобається

  • 0

  • 0

  • 36

Відключити рекламу

Для боротьби із забрудненням довкілля вчені вигадали "пластик, що самоперетравлюється".

Використавши спори бактерій, що поїдають пластики, вчені створили новий матеріал, який може саморуйнуватися, пише Бі-бі-сі. Суть технології полягає в тому, що протягом усього терміну використання виробу з нового пластику ці спори "сплять", і активізуються під впливом поживних речовин у компості.

Винахід обнадіює, що "ми зможемо зменшити забруднення природи пластиком", сказав дослідник Хан Сол Кім з Каліфорнійського університету.

Спори бактерій також підвищують міцність пластику. "Наш процес робить матеріали міцнішими, а отже, подовжує термін їхньої служби. А коли цей термін закінчується, ми зможемо прибрати пластик із довкілля, незалежно від того, як його утилізують", - пояснив учений Джон Покорскі, який працював над винаходом.

Читайте також: Середземне море швидко нагрівається і стає кислішим, - дослідження Морська піна містить небезпечну концентрацію "вічних хімікатів" Паперові соломинки для напоїв містять токсичні речовини - дослідження

Наразі робота над пластиком ведеться в лабораторії, але він може вже застосовуватися через кілька років.

Зазначається, що бактерії, додані до пластику, широко використовуються як харчова добавка і пробіотик. Але для виготовлення пластику ці бактерії потрібно генетично модифікувати, щоб вони могли витримувати дуже високі температури.

З цим нововведенням згодні не всі наукові діячі. Деякі вважають, що достатньо просто скорочувати використання пластику. Наприклад, директор Інституту революції пластику при Портсмутському університеті Стів Флетчер вважає, що найефективнішим способом боротьби із забрудненням довкілля пластиком буде глобальна домовленість про скорочення його виробництва.

Інші новини про шкоду пластику

Взимку минулого року стало відомо, що незважаючи на глобальні зусилля зі скорочення забруднення пластиком, у світі виробляється рекордна кількість одноразових пластикових відходів.

Згідно з другим звітом, складеним благодійним фондом Minderoo Foundation, у 2021 році у світі накопичилося 139 млн тонн одноразових пластикових відходів, а це на 6 млн тонн більше, ніж у 2019 році, коли було опубліковано перший звіт.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 36

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 36

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст