Нарахування та сплата "Військового збору"

12.03.2015 | Автор: СПМ-КОНСАЛТИНГ ГРУП
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Нарахування та сплата «Військового збору»

На сьогоднішній день актуальним питанням є нарахування та сплата «Військового збору», який передбачено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014№1621-VII (далі – Закон).

В даній статті фахівці ТОВ «СПМ-КОНСАЛТИНГ ГРУП» спробують прикласти усіх зусиль, щоб відповісти на всі питання, які виникли при нарахуванню та сплаті «Військового збору».

І. Хто є платником Військового збору?

Платниками Військового збору відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, а саме:

фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

податковий агент.

ІІ. Що є об’єктом оподаткування Військовим збором?

Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями Об’єктом оподаткування військового збору є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Іншими словами всі нарахування, які передбачені працівнику в межах фонду оплати праці, який перебуває у трудових відносинах з організацією (оклад, премії, надбавки, доплати, відпускні, лікарняні, виплати, які обчислюються по середній заробітній платі), а також, за договорами цивільно-правового характеру.

Крім того, обкладається військовим збором і виграші в державні та недержавні грошові лотереї, виграші гравця (учасника), отримані від організатора азартної гри

ІІІ. Розмір Військового збору та період на який він встановлюється?

Так, згідно Закону, яким внесено зміни до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, яким встановлено військовий збір, розмір якого становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування.

Відповідно до п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року.

ІV.Правильність нарахування Військового збору у серпні 2014 року

З 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», яким, зокрема, встановлено військовий збір.

Згідно ст. 58 Конституції України «Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи».

Виходячи з вище наведеного, військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, які особа заробила починаючи з 03.08.2014, крім того, право на утримання військового збору роботодавцям і податковим агентам надано тільки з 03.08.2014.

Хочемо звернути увагу, що всі роз’яснення Державної фіскальної служби, щодо «Військового збору» не є нормативно-правовими актами.

Наведемо приклад утримання військового збору:

Оклад працівника за місяць складає 1500,00 грн, йому встановлено надбавку в розмірі 30% від посадового окладу, надано премію в серпні 2014 року розмірі 30% посадового окладу. проте працівник з 20 робочих днів відпрацював 15 днів і ще 5 днів перебував у відпустці.

Проведемо нарахування та утримання заробітної плати за серпень 2014 року.

1. Визначаємо суму нарахувань за серпень.

- Оклад (15 р.д.) – 1500\20*15=1125,00 грн.

- Надбавка – 1125*30%=337,5 грн.

- Премія – 1125*30%=337,5 грн.

- Відпустка (5 р.д.) (умовно) – 375,0 грн.

Разом нараховано – 1125+337,5+337,5+375=2175,0 грн.

Проводимо утримання із нарахованої заробітної плати:

ЄСВ 3,6% - 2175*3,6%=78,30 грн.;

ПДФО 15% - (2175-78,3)*15%=314,51 грн.

Військовий збір 1,5%:

Оскільки, 1 серпня працівник працював, а Закон почав діяти з 03.08.2014 нам необхідно виключити з бази оподаткування доходи працівника за 01.08.2014.

1125+337,5+337,5=1800, грн. (Відпускні не включаємо, оскільки працівник перебував у відпустці з 22.08.14 по 29.08.14)

1800/15*1=120,00 грн. (сума яку ми виключаємо з бази оподаткування військового збору)

(2175-120)*1,5%=30,83 грн. – сума утримання військового збору.

Виплата на руки працівнику:

2175-78,3-314,51-30,83=1751,36 грн.

Р.S. Для уникнення всіх непорозумінь при нарахуванні та утримані військового збору пропонуємо провести нарахування за 1-2 серпня 2014 року окремо (першого або другого серпня 2014 року).

Користуйтесь консультацією: Відповідальність за не нарахування та не сплату військового збору

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні статті
Популярні судові рішення
ЕСПЧ
1