20.08.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна    Переглядів:  169
Задати питання автору
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram youtube

Луценко пропонує Ставицькому угоду: співпраця в обмін на менший тюремний термін

Генеральний прокурор України Юрій Луценко вважає за можливе запропонувати угоду зі слідством колишньому міністру енергетики Едуардові Ставицькому, який зараз проживає в Ізраїлі під іменем Натан Розенберг.

Про це він заявив в інтерв’ю американському російськомовному виданню Forum Daily під час робочого візиту до Ізраїлю.

Крім того, за словами генпрокурора, він обговорював з ізраїльськими правоохоронцями можливість екстрадиції колишнього високопосадовця до України.

За словами пана Луценка, Едуарда Ставицького підозрюють у причетності до незаконного виведення з державної власності резиденції "Межигір’я", у якій проживав колишній президент Віктор Янукович.

Сам екс-міністр заперечує звинувачення на свою адресу.

Згадайте новину: Злочини режиму Януковича: жодного вироку за 2,5 роки

"М’яч на його боці"

Юрій Луценко каже, що у разі, якщо пан Ставицький вирішить піти на угоду зі слідством, "це не врятує його від покарання і конфіскації, але може зменшити термін у разі співпраці зі слідством".

"Нам потрібен позитивний сигнал у цьому питанні. Буде він примусовим для пана Ставицького, чи це буде крок з його боку? М'яч на його боці поля", - сказав Юрій Луценко.

Крім того, за його словами, у Ізраїлі обговорювалася можливість екстрадиції колишнього міністра: відповідні документи були передані тамтешнім правоохоронцям у червні цього року.

"Ізраїльські колеги говорять нам про можливість екстрадиції за умови гарантії відбування можливого терміну покарання пана Ставицького-Розенберга в Ізраїлі. Це абсолютно не проблема для нашої країни", - заявив генпрокурор.

Згадайте новину: Подивись мені в очі: навіщо Янукович хоче очної ставки з Порошенком

Едуард Ставицький обіймав посаду міністра енергетика та вугільної промисловості України з грудня 2012 по лютий 2014 року.

Він виїхав з України після перемоги Євромайдану. У березні 2014 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що під час обшуків у місцях проживання пана Ставицького було вилучено 42 кг золота, 4,8 млн доларів готівкою, 16 дорогих годинників та "коробочки з камінням, схожим на діаманти".

Пізніше стало відомо, що Едуард Ставицький перебуває в Ізраїлі. Там він змінив ім’я та прізвища, за власним поясненням, аби слідувати ізраїльській традиції та щоб швидше адаптуватися на новому місці проживання.

"Міг дозволити багато чого"

У липні цього року пан Ставицький в інтерв’ю "Українській правді" заперечив звинувачення у причетності до махінацій навколо "Межигір’я" на свою адресу та заявив, що йому належала лише частина речей, вилучених під час допитів.

Вспомните новость: ГПУ отказала Януковичу в очной ставке, без его допроса

"Я прийшов (до політики. – Ред.) з бізнесу, я собі міг дозволити на той момент багато чого", - сказав тоді екс-міністр.

У тому ж інтерв’ю, відповідаючи на питання, чи пропонували йому українські правоохоронці укласти угоду зі слідством, пан Ставицький сказав: "До мене приїздили гінці. Пропонували вирішити питання. Від 500 тисяч доларів до кількох мільйонів доларів за вирішення усіх питань".

За словами екс-міністра, на той момент йому було невідомо, у яких кримінальних справах, порушених в Україні, фігурує його прізвище.

Джерело: BBC Україна

Вспомните новость: Дел на 23 млрд: Сытник и Холодницкий отчитались о проделанной работе

0
Подобається
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення