Стаття 38. Видача суднових документів

Кодекс торговельного мореплавства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 665

    Переглядів

  • 665

    Переглядів

  • Додати в обране

    Свідоцтво про право плавання під Державним Прапором України видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері морського транспорту.

    Судновий білет видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту.

    Суднові документи, передбачені міжнародними договорами України, видає визнана організація, уповноважена на це двостороннім договором, укладеним такою організацією з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері морського транспорту.

    Класифікаційне свідоцтво, обмірне свідоцтво, пасажирське свідоцтво, свідоцтво про вантажну марку для суден, що не здійснюють міжнародних рейсів, видаються класифікаційним товариством. Відповідно до правил класифікаційного товариства окремі категорії суден можуть не мати обмірного свідоцтва або свідоцтва про вантажну марку.

    Свідоцтво про мінімальний безпечний склад екіпажу і журнал безперервної реєстрації історії судна видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері морського транспорту.

    Суднові документи, передбачені цією статтею, видачу яких здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері морського транспорту, видаються з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру".

    {Статтю 38 доповнено новою частиною згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Збір за видачу свідоцтва про мінімальний склад екіпажу при первинній реєстрації під Державним Прапором України судна, побудованого в Україні, віком не більше п’яти років не справляється.

    Збір за видачу свідоцтва про мінімальний склад екіпажу малих суден, що здійснюють комерційні перевезення до 12 пасажирів, становить 0,3 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного календарного року.

    За видачу свідоцтва про мінімальний склад екіпажу справляється збір у таких розмірах:

    для пасажирських суден - 1,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного календарного року;

    для танкерів (бункерівників) - 2,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного календарного року;

    для суден, що перевозять хімічні та небезпечні вантажі, - 1,9 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного календарного року;

    для суден спеціального призначення - 0,9 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного календарного року;

    для суховантажних та інших суден - 1,4 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного календарного року.

    Збір за видачу журналу безперервної реєстрації історії судна становить 1,4 розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного календарного року.

    Збір за видачу дубліката журналу безперервної реєстрації історії судна становить 0,7 розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного календарного року.

    Свідоцтво про мінімальний безпечний склад екіпажу видається за заявою судновласника або уповноваженої ним особи. До заяви додається розрахунок мінімального безпечного складу екіпажу, що відповідає правилам визначення мінімального безпечного складу екіпажу суден і міжнародним договорам України, та копія документа, що підтверджує сплату збору.

    Журнал безперервної реєстрації історії судна видається за письмовою заявою судновласника, до якої додаються анкета судна за формою, встановленою правилами безперервної реєстрації історії судна, та копія документа, що підтверджує сплату збору.

    Видача свідоцтва про мінімальний безпечний склад екіпажу і журналу безперервної реєстрації історії судна здійснюється протягом п’яти робочих днів з дати реєстрації відповідної заяви. За бажанням заявника видача може бути проведена протягом двох робочих днів з дати реєстрації відповідної заяви. Заявнику, який бажає отримати документи поштовим відправленням, що надсилається поштою, відправлення документів здійснюється наступного робочого дня після видачі. Відмова посадової особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері морського транспорту, у реєстрації заяви не допускається.

    {Частина чотирнадцята статті 38 в редакції Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Підставою для відмови у видачі свідоцтва про мінімальний безпечний склад екіпажу або журналу безперервної реєстрації історії судна є:

    неподання документів, зазначених у цій статті;

    подання документів, що містять недостовірні відомості;

    невідповідність поданих документів вимогам закону.

    У разі відмови у видачі свідоцтва про мінімальний безпечний склад екіпажу або журналу безперервної реєстрації історії судна центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері морського транспорту, зобов’язаний поінформувати про це заявника протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви або двох робочих днів, якщо за бажанням заявника видача мала бути проведена протягом двох робочих днів з дати прийняття відповідної заяви.

    Рішення про відмову у видачі свідоцтва про мінімальний безпечний склад екіпажу або журналу безперервної реєстрації історії судна приймається після забезпечення особі права на участь в адміністративному провадженні, передбаченого Законом України "Про адміністративну процедуру".

    {Статтю 38 доповнено новою частиною згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    У разі якщо заява не підлягає розгляду відповідно до вимог Закону України "Про адміністративну процедуру", посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері морського транспорту, яка розглядає справу, приймає рішення про відмову у прийнятті заяви до розгляду, про що невідкладно повідомляється особа, яка подала заяву, крім випадку подання анонімної заяви (заяви, із змісту якої неможливо встановити особу заявника).

    {Статтю 38 доповнено новою частиною згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    У разі реєстрації повідомлення про відмову у прийнятті заяви до розгляду заявник має право:

    {Абзац перший частини дев’ятнадцятої статті 38 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4017-IX від 10.10.2024 }

    подати виправлену заяву;

    оскаржити рішення посадової особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері морського транспорту, у порядку, передбаченому законодавством.

    {Частину двадцяту статті 38 виключено на підставі Закону № 4017-IX від 10.10.2024 }

    Відомості про свідоцтва про мінімальний безпечний склад екіпажу і журнали безперервної реєстрації історії судна оприлюднюються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері морського транспорту.

    Дозвіл на експлуатацію суднової радіостанції видається національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, відповідно до закону.

    {Стаття 38 із змінами, внесеними згідно із Законами № 3370-IV від 19.01.2006 , № 2189-VI від 13.05.2010 , № 5502-VI від 20.11.2012 , № 1089-IX від 16.12.2020 ; в редакції Закону № 1054-IX від 03.12.2020 }

    Попередня

    38/357

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати