Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс торговельного мореплавства України Стаття 120. Поняття майна, що затонуло в морі і сфера застосування Стаття 120. Поняття майна, що затонуло в морі і сф...

Стаття 120. Поняття майна, що затонуло в морі і сфера застосування

Кодекс торговельного мореплавства України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 545

    Переглядів

  • 545

    Переглядів

  • Додати в обране

    Майном, що затонуло, як визначає ця глава, є судна або інші плавучі засоби, що зазнали катастрофи, будь-які споруди, здатні здійснювати плавання, літальні апарати, їх уламки, обладнання, вантажі та інші предмети незалежно від того, знаходяться вони на плаву чи під поверхнею води, опустилися на дно чи викинуті на мілководдя або на берег.

    Правила цієї глави застосовуються щодо підняття, віддалення або знищення майна, що затонуло у межах внутрішніх вод або територіального моря України.

    До суден, що затонули у відкритому морі, а також до вантажів та речей, що знаходяться на них, застосовується законодавство держави, під прапором якої плавало судно.

    Правила цієї глави не застосовуються щодо:

    а) підняття, віддалення або знищення військового майна;

    б) підняття майна культурного характеру, археологічного або історичного значення.

    Підняття, віддалення або знищення майна, переліченого у підпунктах "а" і "б" частини четвертої цієї статті, здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

    Якщо таке майно затонуло на акваторії морського порту, організація, відповідальна за підняття, віддалення або знищення цього майна, відповідно до чинного законодавства України повинна погодити свої дії з капітаном порту.

    {Стаття 120 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4709-VI від 17.05.2012 }

    Попередня

    120/357

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст