Головна Блог ... Новини Ексгенпрокурори Рябошапка та Луценко пояснили, яким чином інваліди захопили прокуратуру Хмельниччини Ексгенпрокурори Рябошапка та Луценко пояснили, яки...

Ексгенпрокурори Рябошапка та Луценко пояснили, яким чином інваліди захопили прокуратуру Хмельниччини

Відключити рекламу
Ексгенпрокурори Рябошапка та Луценко пояснили, яким чином інваліди захопили прокуратуру Хмельниччини - 77139d9862a0f45c80946ea6976284d5.webp

Оновлення прокуратури зупинилося у березні 2020 року, визнав Руслан Рябошапка

Генеральний прокурор у 2019-2020 роках Руслан Рябошапка відреагував на свіжий скандал щодо масового отримання групи інвалідності пів сотнею прокурорами Хмельниччини. За його словами, потрібно відкривати кримінальне провадження, «а не займався б окозамилюванням у вигляді проведення службового розслідування».

«Моральне уродство і нечувана деградація теперішньої прокуратури. Очевидно більшість із засвічених журналістом Бутусовим прокурорів Хмельниччини розуміли, що не є інвалідами і фактично вкрали гроші у держави. Кошти, які насправді мали отримати люди з обмеженою можливістю, кількість яких, як говорила Перша леді Олена Зеленська, за час великої війни зросла на 300 тисяч осіб», – заявив Рябошапка.

На його думку, наслідком історії з інвалідністю прокурорів Хмельницької області є незавершена реформа, яку у 2019 році розпочинала команда президента Володимира Зеленського. Тоді лише з центрального апарату Офісу генпрокурора було звільнено 55% співробітників, які не пройшли тестування. Однак оновлення прокуратури зупинилося у березні 2020 року, коли Рябошапка був усунений з посади.

Згадайте новину: Ще не усі працівники Хмельницької обласної прокуратури отримали інвалідність (лише 48) – звільнений інвалід - керівник Олексій Олійник

«Реформа прокуратури не зводилася до того, щоб вигнати недоброчесних працівників. Це лише перший крок. Важливим мав бути наступний етап – добір несистемних людей до прокуратури з поступовим кар’єрним зростанням», – пояснив ексгенпрокурор. Він додав, що є ще одна вагома деталь. Досі не створено самоврядувальний орган – Вища рада прокурорів на противагу нині контрольованій генпрокурором Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів.

«Нечувана деградація прокуратури»

Водночас генеральний прокурор у 2016-2019 роках і ексвійськовослужбовець Юрій Луценко вважає, що зараз прокуратура пожинає плоди тотальної чистки під виглядом переатестації органів прокуратури, починаючи з 2019 року.

«Усі діючі прокурори дивляться «нагору», які звідти надходять сигнали. Наразі він єдиний, як каже народна мудрість: «Не зівай, Хомко, – на те й ярмарок». Виживай, як можеш, але обов’язково виконуй доручення центральної верхівки. Випадок із карколомним збагаченням сім’ї вже звільненого заступника генпрокурора (ідеться про Дмитра Вербицького, у якого журналісти-розслідувачі виявили елітного майна вартістю 52 млн грн – «Главком») укотре довів безкарність. Цю тенденцію добре вловили на місцях. Звідси – численні дорогі статки у родин прокурорів, у тому про всяк випадок група інвалідності як ухиляння від імовірної участі у війні. Для мене більше принципово не те, як вони купили «липові» групи, а як вони служать державі, не бажаючи її захищати», – констатував Луценко.

Разом із тим, ексгенпрокурор прогнозує, що максимальне покарання, яке після скандалу може отримати прокурор Хмельницької області – це звільнення з посади. Поголовного притягнення до відповідальності, навряд чи варто очікувати.

«Як би розвивався сценарій у демократичній державі: Державне бюро розслідувань і Національне антикорупційне бюро відкривають кримінальні провадження за фактами підробки документів і зловживання службовим становищем. Перевіряються всі довідки про інвалідність прокурорів по всій Україні, а не винятково у Хмельницькій області. Якщо підтверджуються факти підробки, тоді суд і покарання. Якщо ж дійсно люди хворі, вони звільняються і йдуть додому. Як не крути, у прокуратурі Хмельниччини має з’явитися 50 вакансій після проведених перевірок», – іронізує Юрій Луценко.

У Facebook прокурор Олійник відреагував на закиди Бутусова. Він наголосив, що має проблеми зі здоров’ям. Зокрема, у 2005 році «отримав травму на робочому місці, вивчаючи матеріали кримінального провадження». Саму ж групу інвалідності оформив у 2017 році. Додав, що його хвороба не перешкоджає виконанню службових обов’язків.

Згадайте новину: Увага! Інваліда - керівника Хмельницької обласної прокуратури Олексія Олійника НЕ звільнили з органів прокуратури, а лише звільнили з адміністративної посади

При цьому прокурор Хмельниччини визнав: із 225 прокурорів 48 мають групу інвалідності. Також посадовець зазначив, що чинне законодавством не запроваджує обмежень щодо роботи осіб з інвалідністю в органах прокуратури. Під час атестації інвалідність прокурорів була предметом розгляду відповідних комісій.

Іван Комар. На посаді керівника окружної прокуратури Хмельницького працює з 2021 року. До того кілька років очолював Шепетівську місцеву прокуратуру. Перейшовши на роботу до Хмельницького, доходи сім’ї прокурора складалися із заробітної плати і невеликих заощаджень у банках.

З початку вторгнення хмельницький прокурор Іван Комар «заробив» пенсію

Однак у перший рік великої війни у декларації прокурора Комара додався новий запис: «пенсія». Точніше, два записи: його прокурорська пенсія у розмірі 210,3 тис. грн і пенсія дружини – 7,9 тис. грн. У 2023 році цей вид виплат у сімейства Комарів суттєво зріс: у прокурора – 251,1 тис. грн, у дружини – 32,2 тис. грн.

Сергій Стецюк. З 2021 року керує Волочиською окружною прокуратурою Хмельницької області. З декларацією, в якій відображала його пенсія, сталася курйозна історія. 11 березня 2017 року, будучи очільником Городоцької місцевої прокуратури, він подав річну декларацію за 2016 рік, де у розділі «Доходи» відобразив свою та дружини зарплатні і дохід від надання майна в оренду. Минуло чотири дні, і 15 березня 2017 року прокурор Стецюк згадує про пенсію, яку «забув» показати. У виправленому варіанті декларації-2016 з’явився запис про 12,7 тис. грн пенсії прокурора.

А з 2017 року у пенсіонери записалася дружина Стецюка.

Роман Олійник. Нині керівник Шепетівської окружної прокуратури Хмельницької області, тривалий час був першим заступником Городоцької місцевої прокуратури, яку очолював вищезгаданий Стецюк. Пенсію оформив у 2020 році – 154,2 тис. грн. У 2023 році пенсія Романа Олійника «підросла» до рівня тезки-шефа Олексія Олійника – 251,1 тис. грн.

Олександр Мартинюк. За іронією долі займає посаду начальника відділу забезпечення діяльності в сфері запобігання та протидії корупції Хмельницької обласної прокуратури. У 2016 році він був прокурором Тернопільської області, але втратив хлібне місце після гучного «хабарного» скандалу.

Річна пенсія експрокурора Тернопільщини Олександра Мартинюка, якого перевали до Хмельниччини, склала 251,1 тис. грн

Мартинюка понизили до заступника прокурора Хмельниччини, де він з 2020 року одержує пенсію за інвалідністю. Станом на 2023 рік, його річна пенсія склала 251,1 тис. грн.

Юрій Бутусов пояснив, навіщо прокурорам інвалідність: справа не у покращенні їхнього матеріального становища. Адже більшість із силовиків є не за зарплатою заможними людьми. Згідно із законодавством про працю, інваліди мають перевагу при працевлаштуванні і при переміщенні з посади на посаду, їх значно складніше звільнити.

«Наявність дружини-інваліди – додаткова підстава щоб не допустити переведення прокурора зі «своєї» області, де у нього усі знайомі, майно, потоки налагоджені, в якусь іншу, область, не таку зручну», – зазначив журналіст.

До кого варто придивитися

За даними джерел «Главкома» у ДБР, «пацієнти Крупи» у хмельницькій прокуратурі масово оформляли інвалідність не лише на себе і своїх дружин, а й на широке коло своїх родичів. Ймовірно, оприлюднення наступних списків – не за горами. Наприклад у облраді під час війни отримало інвалідність відразу три депутати які не були ні на фронті і не досягнули пенсійного віку: Ігор Гай (фракція «За майбутнє»), Сергій Зозуля (фракція «Слуга народу») і Михайло Демчишин (фракція «Слуга народу»). Що цікаво: пан Демчишин спочатку не вніс відомості про пенсію до декларації за 2023 рік. Але цю помилку обранець усунув у виправленому варіанті річної декларації.

Автор новини: Віталій Тараненко, «Главком»

Джерело: Главком

  • 2698

    Переглядів

  • 2

    Коментарі

  • 2698

    Переглядів

  • 2

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Інтервенція інвалідами органів державної влади.

    21.10.2024 14:34

    У нас страна инвалидов, они ввезде в гос.управлении и місцевом самоврядуванні

    22.10.2024 11:17

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати