Главная Блог ... Консультации от юристов Як дізнатися суму заборгованості по аліментам

Як дізнатися суму заборгованості по аліментам

Отключить рекламу
 - tn1_0_98006300_1629922073_6126a319ef4bc.jpg

Відповідно до ч. 4 ст. 71 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів ЩОМІСЯЦЯ.

Досить часто у сторін виконавчого провадження (стягувача або боржника) виникає потреба чи бажання перевірити вірність нарахування аліментів чи дізнатися розмір заборгованості.

Користуйтеся консультацією: Чи можливо стягнути аліменти з біологічного батька дитини, який не вписаний у свідоцтві про народження дитини як її батько?

ЧИ МОЖЛИВО ОНЛАЙН ДІЗНАТИСЯ РОЗРАХУНКИ ВИКОНАВЦЯ ЧИ РОЗМІР САМОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ?

Ні, такої функції перегляду та контролю виконавця не встановлено.

На сьогодні є можливість в режимі ОНЛАЙН частково контролювати діяльність державних та приватних виконавців у ході виконання ними судових рішень.

З цією метою в Україні створено та працює Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП), доступ до якої можливий через Інтернет.

Що ж таке АСВП?
Автоматизована система виконавчого провадження - це комп’ютерна програма, що забезпечує збирання, зберігання, облік, пошук, узагальнення, надання відомостей про виконавче провадження, формування Єдиного реєстру боржників та захист від несанкціонованого доступу.

Право доступу до виконавчого провадження шляхом пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування документів та відомостей виконавчого провадження мають СТОРОНИ (боржник та стягувач) виконавчого провадження, у якому вони беруть участь.

Користуйтеся консультацією: Спрощений порядок стягнення аліментів: як звернутися до суду з заявою про видачу судового наказу

Саме в постанові про відкриття виконавчого провадження зазначається його номер (наприклад, ВП №00000000) та ідентифікатор доступу (пароль).

Доступ сторін до інформації про виконавче провадження здійснюється за посиланням:
http://asvpweb.nais.gov.ua

Для доступу до інформації потрібно ввести номер виконавчого провадження та ідентифікатор, що вказані у постанові про відкриття виконавчого провадження.

ТАК ЯК ЖЕ ОТРИМАТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО РОЗМІР ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗІ СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ?

Надаючи відповідь на вказане запитання варто розуміти, яка інформація вам потрібна:

  • РОЗРАХУНОК заборгованості зі сплати аліментів, де буде виконавцем детально зазначено щомісячні нарахування, розмір сум, які сплачено боржником та сума боргу на кінець кожного місяця та в цілому по провадженню.
  • ДОВІДКА про наявність заборгованості зі сплати аліментів, де буде вказано просто загальну суму заборгованості зі сплати аліментів на дату її видачі.


Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 71 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ повідомити про розрахунок заборгованості стягувачу і боржнику у разі подання заяви стягувачем або боржником.

Відповідно до ч. 13 ст. 71 Закону України "Про виконавче провадження" довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем на вимогу стягувача протягом трьох робочих днів у випадках, встановлених законом.

У разі надходження до органу державної виконавчої служби, приватного виконавця заяви стягувача про видачу довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів орган державної виконавчої служби, приватний виконавець протягом трьох робочих днів видають стягувачу довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, яка скріплюється печаткою органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.

Для видачі довідки виконавець обчислює розмір заборгованості зі сплати аліментів з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Якщо сукупний розмір заборгованості зі сплати аліментів з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання є меншим, ніж сума відповідних платежів за три місяці, орган державної виконавчої служби, приватний виконавець письмово повідомляє стягувача про відмову у видачі довідки та надає йому розрахунок заборгованості.

Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів дійсна протягом одного місяця з дня її видачі.

Користуйтеся консультацією: Час, з якого присуджуються аліменти на дитину

ВИСНОВОК

Якщо вам потрібний детальний розрахунок заборгованості, то варто писати письмову заяву на ім'я свого виконавця з проханням надати РОЗРАХУНОК заборгованості зі сплати аліментів відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 71 Закону України "Про виконавче провадження".

Якщо вам потрібна просто інформація про загальну суму заборгованості, то варто писати письмову заяву на ім'я свого виконавця з проханням надати ДОВІДКУ про наявність заборгованості зі сплати аліментів відповідно до ч. 13 ст. 71 Закону України "Про виконавче провадження".

Автор консультації: Кулик Юлія Василівна

  • 9099

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 9099

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст