Главная Блог ... Новости Як діяти роботодавцю, якщо працівник захворів на СОVID -19, і чи потрібно проводити розслідування? Як діяти роботодавцю, якщо працівник захворів на С...

Як діяти роботодавцю, якщо працівник захворів на СОVID -19, і чи потрібно проводити розслідування?

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 3

  • 1

  • 6121

Отключить рекламу
Як діяти роботодавцю, якщо працівник захворів на СОVID -19, і чи потрібно проводити розслідування? - tn1_072411aa3878d0833d6e16854f44bcf1_5f76ede0cf84f.jpg

Проведення розслідування випадків гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337, стосується лише медичних працівників та інших працівників закладів Міністерства охорони здоров’я, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVІD-19 , спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Так, керівник, підприємства, установи, закладу незалежно від форми власності, у випадках лабораторно підтверджених фактів інфікування найманого працівника, інформує із застосуванням сучасних засобів зв’язку місцевий лабораторний центр МОЗ України, для проведення санітарно – протиепідеміологічних заходів вогнища інфекції у суб’єкта господарювання.

Згадайте новину: Управління держпраці роз’яснює з питання оплати праці в умовах карантину

Нагадуємо, що обов’язковій самоізоляції (14 календарних днів) підлягають, особи які є контактними з джерелом інфекції (хворий з підтвердженим результатом ПЛР-тесту) та йому видадуть на період самоізоляції листок непрацездатності, як це передбачено п. 51 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Перші 5 днів такого лікарняного оплачується за рахунок роботодавця.

Також, за погодженням між працівником і роботодавцем, для працівника може бути встановлений гнучкий режим робочого часу (дистанційна робота), відповідно до ст. 60 КЗпП України.

За угодою сторін працівнику може надаватися щорічна відпустка, а також може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на весь період дії карантину, а її строк не враховуватиметься в 15-денну норму на рік для відпусток за власний рахунок.

Роботодавець не в праві на власний розсуд не допустити до роботи працівника, лише за підозри, що він є носієм вірусу, оскільки контактував із хворим.

Згадайте новину: Держпраці: чи можна замінити невикористану відпуску грошовою компенсацією працівнику

Низка постанов Головного державного санітарного лікаря України, якими затверджено Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідеміологічних заходів на період карантину за галузевим принципом, допоможуть суб’єктам господарювання організувати роботу:

  • в офісах при прийомі відвідувачів – постанова від 09.05.2020 № 16;
  • у місцях торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами (крім ринків) – постанова від 09.05.2020 № 17;
  • у закладах громадського харчування – постанова від 09.05.2020 № 18 ;
  • у готелях – постанова від 15.05.2020 № 22.

Джерело: Держпраці

  • 6121

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 6121

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Необхідно зробити активними посилання на постанови.

    03.10.2020 15:55

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст