Головна Блог ... Новини Як діяти роботодавцю, якщо працівник захворів на СОVID -19, і чи потрібно проводити розслідування? Як діяти роботодавцю, якщо працівник захворів на С...

Як діяти роботодавцю, якщо працівник захворів на СОVID -19, і чи потрібно проводити розслідування?

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 3

  • 1

  • 5817

Відключити рекламу
 - tn1_072411aa3878d0833d6e16854f44bcf1_5f76ede0cf84f.jpg

Проведення розслідування випадків гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337, стосується лише медичних працівників та інших працівників закладів Міністерства охорони здоров’я, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVІD-19 , спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVІD-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Так, керівник, підприємства, установи, закладу незалежно від форми власності, у випадках лабораторно підтверджених фактів інфікування найманого працівника, інформує із застосуванням сучасних засобів зв’язку місцевий лабораторний центр МОЗ України, для проведення санітарно – протиепідеміологічних заходів вогнища інфекції у суб’єкта господарювання.

Згадайте новину: Управління держпраці роз’яснює з питання оплати праці в умовах карантину

Нагадуємо, що обов’язковій самоізоляції (14 календарних днів) підлягають, особи які є контактними з джерелом інфекції (хворий з підтвердженим результатом ПЛР-тесту) та йому видадуть на період самоізоляції листок непрацездатності, як це передбачено п. 51 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Перші 5 днів такого лікарняного оплачується за рахунок роботодавця.

Також, за погодженням між працівником і роботодавцем, для працівника може бути встановлений гнучкий режим робочого часу (дистанційна робота), відповідно до ст. 60 КЗпП України.

За угодою сторін працівнику може надаватися щорічна відпустка, а також може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на весь період дії карантину, а її строк не враховуватиметься в 15-денну норму на рік для відпусток за власний рахунок.

Роботодавець не в праві на власний розсуд не допустити до роботи працівника, лише за підозри, що він є носієм вірусу, оскільки контактував із хворим.

Згадайте новину: Держпраці: чи можна замінити невикористану відпуску грошовою компенсацією працівнику

Низка постанов Головного державного санітарного лікаря України, якими затверджено Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідеміологічних заходів на період карантину за галузевим принципом, допоможуть суб’єктам господарювання організувати роботу:

  • в офісах при прийомі відвідувачів – постанова від 09.05.2020 № 16;
  • у місцях торгівлі продовольчими і непродовольчими товарами (крім ринків) – постанова від 09.05.2020 № 17;
  • у закладах громадського харчування – постанова від 09.05.2020 № 18 ;
  • у готелях – постанова від 15.05.2020 № 22.

Джерело: Держпраці

  • 5817

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 5817

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Необхідно зробити активними посилання на постанови.

    03.10.2020 15:55

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст