22.09.2015    Просмотров:  782
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Віктор Шокін підписав наказ про утворення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Віктор Шокін підписав наказ про утворення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури - viktor_shokin_pidpisav_nakaz_pro_utvorennya_spetsializovanoi_antikoruptsiynoi_prokuraturi_560165e8a7ac5.jpg

На виконання вимог Закону України «Про прокуратуру» наказом Генерального прокурора України Віктора Шокіна від 22 вересня 2015 року у структурі Генеральної прокуратури України утворено Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (на правах самостійного структурного підрозділу) у складі управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді, а також двох відділів: аналітично- статистичного та документального забезпечення.

Відповідно до Закону її структуру та штатний розпис погоджено із директором Національного антикорупційного бюро України.

Прокуратуру очолить заступник Генерального прокурора України - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який матиме першого заступника та заступника.

Згідно із Законом на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру покладаються наступні функції: нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, яке здійснюється Національним антикорупційним бюро України; підтримання державного обвинувачення у відповідних провадженнях та представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, передбачених цим Законом і пов’язаних із корупційними або пов’язаними з корупцією правопорушеннями.

Укомплектування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проходитиме на конкурсній основі у відповідності з процедурою, встановленою положеннями Закону України «Про прокуратуру».

Джерело: ГПУ

17 вересня Верховна Рада делегувала своїх представників до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Сімох представників обрали рейтинговим голосуванням на засіданні у четвер.

Таким чином до складу комісії ВР відправила Мері Батлер (чинний прокурор США), екс-суддю Конституційного Суду, заслуженого юриста України Віктора Шишкіна, антикорупційного активіста Віталія Шабуніна, Володимира Філенка, екс-міністра культури Євгена Нищука, аналітика Інституту євро-атлантичного співробітництва Володимира Горбача і президента Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда — Україна Катерину Левченко.

Як відомо, Антикорупційна прокуратура створюється спеціально для допомоги та нагляду за розслідуваннями детективами новоствореного Антикорупційного бюро.

Керівника спеціалізованої прокуратури та першого в Україні антикорупційного прокурора обирає конкурсна комісія з 11 людей. Семеро членів до складу конкурсної комісії делегує Верховна Рада, четверо – генеральний прокурор.

Згадайте новину: При Національному антикорупційному бюро створюється Рада громадського контролю

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: